Connect with Us

All posts tagged "Korab Lita"

korab lita
Politikë 11:54 - 15 Janar, 2020

Takimi për reformën zgjedhore/ Korab Lita: Marrëveshja ishte e parapërgartitur 

Deputeti i opozitës parlamentare, Korab Lita, ka komentuar takimin e djeshëm për reformën zgjedhore. Sipas të njëjtit, marrëveshja ishte e parapërgatitur nga dy palët politike kryesore....

Politikë 12:49 - 14 Janar, 2020

Reforma zgjedhore/ Zbardhen propozimet e deputetëve të opozitës parlamentare

Pesë  deputetë të opozitës parlamentare, Arben Elezi, Arlind Çarçani, Korab Lita, Alban Zeneli dhe Halil Jakimi kanë bërë publike propozimet për reformën zgjedhore. Të njëjtat propozime...

Politikë 11:46 - 11 Nentor, 2019

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese/ Lita akuza të forta qeverisë: Ju jeni ‘KÇK-ja’

Deputeti i grupit parlamentar demokrat Korab Lita ka akuzuar qeverinë se po pengon proçesin e ngritjes së institucioneve të Drejtësisë. Duke e quajtur mazhorancën ‘’KÇK’’, Lita...

Politikë 20:02 - 4 Nentor, 2019

Vëllai i deputetit Lita i paguan lobimin Adriatik Llallës në SHBA

Ish prokuri përgjithshëm Adriatik Llalla është një prej tre zyrtarëve të lartë shqiptarë, të cilëve sekretari amerikan i shtetit, publikisht i ka komunikuar vendimin për mos...

Politikë 18:22 - 29 Tetor, 2019

Kërcënimet ndaj Rudina Hajdarit/ Korab Lita: “ Nuk burojnë nga origjina ime”

Deputeti Korab Lita, i ftuar në TV “A2” ka mohuar në mënyrë kategorike të ketë lidhje me kërcënimet ndaj Rudina Hajdarit, për të cilat kjo e...

Politikë 16:13 - 28 Tetor, 2019

“Nuk dua të shaj, por…”/ Korab Lita godet Bashën

Deputeti i opozitës Korab Lita, i ftuar në “Top Talk” u shpreh se ajo që e mban larg PD-së është demokracia e brendëshme në parti dhe...

Politikë 15:57 - 28 Tetor, 2019

U tha se kërcënoi Hajdarin/ Reagon Korab Lita: T’i drejtohet organeve kompetente

Deputeti i opozitës Korab Lita ka reaguar pas deklaratës së deputetit Ligoraq Karamelo i cili tha se Lita ka kërcënuar Hajdarin. Lita e ka hedhur poshtë...

Politikë 15:45 - 28 Tetor, 2019

Emri/ Zbulohet personi që kërcënoi Rudina Hajdarin

Zulohet personi që ka kërcënuar deputeten e opozitës Rudina Hajdari. Sipas Report Tv, personi që kërcënoi Hajdarin është deputeti Korab Lita. Deputeti Ligoraq Karamelo tha  se...

Politikë 12:56 - 28 Tetor, 2019

Kërcënimi ndaj Rudina Hajdarit/ Korab Lita: Nuk e dija, nuk mbaj përgjegjësi

Deputeti i opozitës, Korab Lita është pyetur pas deklaratës së fortë të deputetës Rudina Hajdari e cila tha se është kërcënuar në zyrën e saj. Lita...

Politikë 16:21 - 24 Tetor, 2019

“Puna ka pakënaqësi”/ Rudina Hajdari: Deklaratat e Litës janë të njëanshme, pa asnjë konsesus me grupin

Deputetja e opozitës Rudina Hajdari ka komentuar deklaratën e Korab Litës i cili pretendon se është në krye te grupit Parlamentar demokrat. Në një prononcim për...

Politikë 13:46 - 24 Tetor, 2019

“Luftë” për karrigen e kryetarit të grupit demokrat/ Rudina Hajdari: Kam votëbesimin për të qenë në krye

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari ka bërë me dije sot se vazhdon të jetë në krye të grupit parlamentar demokrat. Pas deklaratës së saj lidhur me...

Politikë 16:33 - 16 Tetor, 2019

Shkarkimi i Rudina Hajdarit/ Valteri: Lita u nxitua, mund të kishte mbështetjen tonë

Deputeti i opozitës parlamentare Halit Valteri, i ftuar në “Top Talk” në Top Channel, ka folur për takimin e demokratëve për shkarkimin e Rudina Hajdarit nga...

Politikë 11:26 - 15 Tetor, 2019

“Krisje” në grupin parlamentar demokrat/ Korab Lita: Rudina Hajdari dha dorëheqjen verbalisht

Korab Lita i zgjedhur në krye të grupit demokrat në Kuvend, thotë se i kërkuan Rudina Hajdarit të dorëhiqet nga detyra si kryetare e grupit parlamentar....

Politikë 21:06 - 14 Tetor, 2019

Kush është përfshirë në “luftën” për të rrëzuar Rudina Hajdarin?

Sot në mesditë përmes një njoftimi në rrjetet sociale ish-nënkryetari i Bashkisë së Kamzës, Korab Lita ka njoftuar se ka marrë drejtimin e grupit parlamentar demokrat....

Politikë 20:10 - 14 Tetor, 2019

Korab Lita në krye të Grupit Parlamentar Demokrat/ Myslim Murrizi i del krah Rudina Hajdarit

Korab Lita, deputet i listës shumëemërore të Lulzim Bashës dhe ish nënkryetari i bashkisë së Kamzës, njoftoi sot me anë të një postimi në rrjetet sociale...

Politikë 20:05 - 14 Tetor, 2019

Bie Rudina Hajdari?/ Korab Lita kërkon të zyrtarizohet në krye të grupit demokrat

Ndërkohë që deputetja demokrate pak minuta më parë ka përgënjeshtruar lajmin për shkarkimin e saj nga kryesimi i grupit parlamentar të PD-së, mësohet se Korab Lita...

Politikë 18:40 - 14 Tetor, 2019

Çfarë po ndodh me shkarkimin e Rudina Hajdarit/ A fshihet Lulzim Basha pas një tentative për të bllokuar Reformën Zgjedhore

Sot në mesditë, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Korab Lita, deputet i listës shumëemërore të Lulzim Bashës dhe Republikës së Re të 2017-ës, ish nënkryetari ...

Politikë 16:11 - 14 Tetor, 2019

Grupi demokrat largon Rudina Hajdarin si kryetare/ Kush e zëvendëson

Rudina Hajdari largohet nga detyra si kryetare e grupit parlamentar Demokrat. Grupi Parlamentar Demokrat, i formuar nga deputetët që morën manadtin pas dorëzimit të tyre nga...

Lajm i Rekomanduar 11:31 - 18 Gusht, 2019

Ekskluzive-Basha shkërmoq PD/ Tre parti të reja opozitare në Shtator

Ndryshime dhe lëvizje të mëdha priten në skenën politike këtë shtator. Tre parti të reja me profil të djathtë po bëhen gati që të themelohen në...

Lajm i Rekomanduar 13:21 - 14 Gusht, 2019

Ekskluzive-Përçahet PD/ Tjetër parti e re në vjeshtë

Një forcë e re politike, pritet të dalë në skenë, në vjeshtën e këtij viti. Mesa duket 70 partive shqiptare do t’iu shtohet edhe një tjetër...

korab lita
Aktualitet 13:53 - 16 Maj, 2019

Seanca parlamentare/ Lita kërkon ndryshime në Kushtetutë

Deputeti demokrat, Korab Lita, ka folur sot në Kuvend duke thënë se në këto zgjedhje duhet mbi të gjitha të fitojë procesi zgjedhor, duhet të sigurohet...

korab lita
Aktualitet 11:38 - 25 Prill, 2019

“Ne jemi gati, por a jeni edhe ju”/ Deputeti i ri sfidon mazhorancën

Deputeti demokrat Korab Lita, gjatë fjalës së tij sot në seancën plenare, ka folur për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Nga foltorja e Kuvendit, Lita u shpreh...

korab lita
Aktualitet 16:54 - 11 Prill, 2019

Korab Lita “nxin” Bashën/ Kapet pas fustanit të Kryemadhit, për të fituar zgjedhjet

Deputeti më i ri që u votua ditën e sotme në Kuvend, Korab Lita ka folur në lidhje me gjendjen e Partisë Demokratike. Sipas tij PD-ja...