Connect with Us

All posts tagged "kopshte"

Lajme 12:23 - 20 Shkurt, 2020

Kopshtet dhe çerdhet/ KLSH: Prindërit përballen me kosto të fshehura

Prindërit që kanë fëmijët të regjistruar në kopshte apo çerdhe publike përballen me pagesa të fshehta përveç tarifë zyrtare ditore. Një auditim performance i Kontrollit të...

Denoncim 21:37 - 21 Janar, 2020

“BOOM” denoncon shkeljet në tenderin e Bashkisë Tiranë/ U cënua siguria e bukës së fëmijëve në kopshte dhe çerdhe

Emisioni investigativ “BOOM” në RTV Ora ka denoncuar shkeljet në tenderin e zhvilluar nga Bashkia Tiranë, me objekt blerje ushqimesh për vitin 2020 për fëmijët e...

Aktualitet 13:30 - 5 Tetor, 2016

Rikonstruksioni i kopshteve/ “Adapto një kopësht” krijoi kushte më të mira

Projekti i Bashkisë së Tiranës “Adapto një kopësht” ka përfunduar me përurimin e mjediseve të kopshtit nr. 19 në kryeqytet. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion...

Sociale 16:20 - 31 Gusht, 2015

Inspektoriati Shendetesor: Ka probleme me higjienen ne kopshte e shkolla

Në prag të viti të ri shkollor, Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka inspektuar të gjitha shkollat, kopshtet, çerdhet, universitetet, konviktet dhe bibliotekat, ku ka konstatuar shkelje për...