Connect with Us

All posts tagged "kopje"

Aktualitet 11:10 - 13 Korrik, 2019

“Më shumë lekë bëhen duke kopjuar”/ Këngëtari shqiptar akuzon kolegun për vjedhje

Vjedhjet e këngëve nga artistët e tjerë po shtohen shumë kohët e fundit. Një artist arab i quajtur Xbenjoes ka marrë këngën “Ting Ting” të Young...

Aktualitet 13:06 - 9 Mars, 2019

Luli bëhet qesharak/ Përdor fëmijët për fushatë

Politika jonë, përveçse qesharake, është edhe e neveritshme. Një shembull që e tregon mëse miri është edhe pretendenti për kryeministër, kryetari i Republikës së Re, Lulzim...

Aktualitet 14:15 - 5 Mars, 2019

Foto-Basha kapet “mat” sërish/ Ja kë kopjoi sot

Opozita e bashkuar ka zhvilluar sot protestën e katërt kundër qeverisë. Tubim i cili u mbyll me fjalën e kryetarit të Republikës së Re, Lulzim Basha...

Kryesore Show Biz 12:25 - 2 Mars, 2019

Oriola Marashi kopje e supermodeles së njohur? Reagon e ëma e modeles shqiptare

Fotografi i njohur Juxhin Kurti mendon se modelja Oriola Marashi i ngjan ish-modeles së  Victoria’s Secret, Alessandria Ambrosio në fotot e reja në Instagram. Shpesh herë...

Aktualitet 11:10 - 27 Nentor, 2018

Kopje apo frymëzim? Videoklipi i ri i Tayna-s ngjason deri në detaje me këto projekte të famshme

Është reperja më e suksesshme e momentit në vend, por Tayna duket se frymëzimin e gjen tek artistët e huaj. Ajo sapo ka publikuar këngën e...

Aktualitet 19:05 - 13 Nentor, 2018

Oficerët kopjuan në provim/ Anulohet testi për gradën Komisar

Në datën 7 nëntor rreth 400 oficerë policie konkurruan për 130 pozicione vakante për gradën Komisar. Këta konkurrentë iu nënshtruan një testi quiz me alternativa, të...

ish-ministrja e kultures, mirela kumbaro ne studio emisioni
Aktualitet 21:21 - 4 Nentor, 2018

‘Mos flini me njerëz që nuk lexojnë’/ Kë kopjoi Kumbaro

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro në një postim në rrjetet sociale bëri thirrje se nëse shkoni në shtëpinë e dikujt dhe shikoni se ai ose ajo...

Aktualitet 14:10 - 14 Tetor, 2018

Çfarë i kopjoi princesha Eugenie dasmës së Meghan Markle?

Dje në kështjellën Windsor, në një mëngjes të gjallë dhe piktoresk të vjeshtës, bota i kushtoi vëmendje të madhe Princeshës Eugenie e cila u martua me...

kreu i PD lulzim basha
Aktualitet 22:54 - 21 Shtator, 2018

Fakt- Basha del zbuluar/ Fjalimi nga Vlora, kopje e pastër e një kronike lajmesh

Ditën e djeshme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bashkë me disa nga aleatët e tij opozitarë, me në krye Monika Kryemadhin zbarkuan në qytetin bregdetar...

Aktualitet 23:36 - 1 Nentor, 2016

FOTOT/ Ja si e kopjon Rama deputetin Ben Blushi

Kryeministri Edi Rama ka postuar sot në mbrëmje një foto me një qytetar në një nga takimet e tij. Ai shfaqet në foto me një burrë...

Aktualitet 19:08 - 1 Korrik, 2016

Lolita sulmon median e Bolinos/ Na vodhi videon

Faqja në Facebook “Lolita” ka sulmuar median e Carlo Bolinos. Bëhet fjalë për vjedhjen e një video, e cila fillimisht është publikuar nga “Lolita” në janarin...

Showbizz 14:30 - 1 Korrik, 2016

Dhurata Dora kopjon Dafina Zeqirin

“Vipat e Bllokut” këtë herë kanë vënë në shënjestër Dhurata Dorën, e cila mesa duket ka kopjuar këngëtaren Dafina Zeqiri. Bëhet fjalë për një set fotografish i...

Aktualitet 21:57 - 17 Maj, 2016

Tahiri dhe Veliaj nisin të kopjojnë njëri-tjetrin

“Lufta” mes Tahirit dhe Veliajt për pasardhësin e Edi Ramës në PS duket se është egërsuar në kampin e Rilindjes. Referuar një kërkimi të citynews, rezulton...

Life Style 22:16 - 14 Mars, 2016

Bleona kopjon Ritën/ Gjysëm nudo në program live

Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti ka kopjuar yllin botëror të muzikës pop, Rita Ora. Ajo është shfaqur gjysëm nudo në një program të drejtpërdrejtë në TV Klan....

Politikë 22:24 - 8 Mars, 2016

FOTOT/ Veliaj nuk i ndahet Obamës, ja kopjet e rradhës

Kryebashkiaku Erion Veliaj nuk po i ndahet dot Presidentit amerikan Barack Obama. Siç duket edhe në fotot e mëposhtme, ku Veliaj ka veshur përparësen dhe u...

Aktualitet 21:56 - 8 Mars, 2016

FOTOT/ Tahiri kopjon policinë lituaneze

Dhurimi i luleve nga punonjësit e policisë rrugore në Tiranë, ka qenë  nje veprim per t’u pershendetur por jo një ide origjnale. Në fakt, kjo praktikë...

Kuriozitete 22:50 - 28 Shkurt, 2016

FOTO/ Miliarderi australian financon ndërtimin e kopjes së Titanic

Financuar nga miliarderi australian Clive Palmer, një kopje e Titanikut është duke u ndërtuar nga kompania e lundrimit Blue Star Line. Titanic II përmban të gjitha...

Sociale 17:30 - 3 Qershor, 2015

Matura, 3 mije persona “ruajne” nxenesit te mos kopjojne

Mbajtja e provimit shtetëror të maturës do të bëhet në dy pjesë, përkatësisht më 6 dhe 20 qershor dhe procedurat për përgatitjen e mbajtjes së provimit...

Uncategorized 10:27 - 4 Prill, 2015

Rihanna akuzohet për plagjiaturë

Këngërtarja nga ishujt Barbados, Rihanna është akuzuar për plagjiaturë. RiRi ka lançuar javën e kaluar këngën e saj të re, me titull” B*tch Better Have My...

Uncategorized 23:03 - 22 Mars, 2015

Duke kënduar, duke kopjuar

Këngëtari Stefi Prifti me sa duket nuk i mban mend këngët që këndon, e për këtë ai ka bërë dhe një kopje të tekstit në dorën e...

Kryesore 12:00 - 21 Mars, 2015

Prindërit ndihmojnë fëmijët me kopje

Kjo foto është realizuar në Indi, të mërkurën dhe të enjten. Familjarë dhe miq janë kacavjerrë në muret e shkollës, për të ndihmuar me kopje maturantët në...

Kultura 11:50 - 11 Mars, 2015

SHBA/ Hiti Blurred Lines, Gjykata vendos se është kopjuar

Një juri në Shtetet e Bashkuara ka vendosur që autorët e Blurred Lines, një nga këngëve më të shitura të të gjitha kohërave, kanë kopjuar trakun...