Connect with Us

All posts tagged "konventa"

Opinione 19:21 - 4 Janar, 2020

Konventa me hajdutët e fytyrave të vrerosura

Një konventë për të prodhuar disa lajme politike që nuk i beson më kush dhe sulme të cilat duhet të mbajnë gjallë një parti që po...

Politikë 20:57 - 12 Nentor, 2019

Albana Vokshi me Konventë me vete/ Kemi qenë 366 ditë me banorët e Astirit

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, e ftuar në studion e lajmeve në TV “Ora News” teksa ka folur për shembjen e banesave në Astir...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 14:47 - 4 Maj, 2019

LSI miraton rezolutën/ Ndryshimet që premton

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dalë me një rezolutë, që përcakton si objektiv madhor kthimin e besimit të qytetarëve te shteti. Rezoluta është votuar sot në...

Aktualitet 13:17 - 13 Janar, 2019

Zgjedhjet lokale/ Manjani thirrje opozitës

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë Rama 1, Ylli Manjani në një postim në rrjetet sociale ka dërguar një mesazh për Konventën Kombëtare të LSI-së që u...

Aktualitet 16:55 - 12 Janar, 2019

Konventa Kombëtare e LSI-së/ Miratohet rezoluta me shtatë pika

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi sot Konventën Kombëtare. Delegatët e LSI nga e gjithë Shqipëria votuan me unanimitet rezolutën me 7 Pika të propozuar për votim,...

kryetarja e lsi, monika kryemadh ne mbledhej me partine
Aktualitet 12:33 - 12 Janar, 2019

LSI mbledh Konventën Kombëtare/ Kryemadhi: Ne nuk e tradhëtojmë Shqipërinë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi nga Konventa Kombëtare e LSI deklaroi se partia e saj nuk e tradhëton vendin. “Në emrin e të...

Aktualitet 11:10 - 5 Dhjetor, 2016

Konventa e LSI-së/ Sa shumë hajdutë në një vend

LSI zhvilloi për dy ditë konventën e saj. Një spektakel televiziv me ngjyra të kuqe, ku “komnandanti” i çetës ligjëronte, salla e dëgjonte dhe e falenderonte...

Aktualitet 15:20 - 4 Dhjetor, 2016

Konventa e LSI-së/ Meta: Të punojmë për zhvillimin konkret ekonomik

Kreu i LSI, në përfundim të mbledhjes së Asamblesë Kombëtare Zgjedhore të kësaj partie, tha se duhet të punohet më shumë për një Shqipëri evropiane dhe...

Aktualitet 12:48 - 4 Dhjetor, 2016

Konventa e LSI/ Vasili: Thelbi politik i Konventës, politika që shikon përtej interesit të ditës

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili tha se procesi i votimit në Konventën Kombëtare të partisë ka vijuar përgjatë gjithë natës. Ai deklaroi se...

Aktualitet 11:12 - 4 Dhjetor, 2016

Në vend të një duartrokitjeje per Ilir Metën/ Nga Astrit Patozi

Cfarë pret prej nesh Ilir Meta? T’i hidhemi në qafë se po na respekton dhe po na përshëndet nga ekrani me qetësi dhe dashuri? Se po...

Aktualitet 11:42 - 3 Dhjetor, 2016

Vasili i drejtohet kundërshtarëve/ Sa më shumë na sulmoni, aq më shumë do rritet LSI

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, u shpreh sot gjatë Konventës Zgjedhore të kësaj force politike vijon të rritet. Sipas tij, sa më të...

Aktualitet 16:55 - 2 Dhjetor, 2016

Meta mbledh kryesinë e LSI/ Konventa do zgjedhë strukturat e reja drejtuese

Kryesia e Lëvizjes Socialiste për Integrim u mblodh në kuadër të Konventës Kombëtare Zgjedhore të LSI-së që do të zhvillohet në datat 3-4 dhjetor, dhe fillon...

Aktualitet 16:16 - 9 Nentor, 2016

Zgjedhjet në SHBA/ Elita politike në Shqipëri, të gjithë kundër Trump

Si rrallë herë në historinë politike të Shqipërisë e gjithë elita politike shqiptare del kundër një presidenti amerikan. Kryeministri Edi Rama doli publikisht duke e sulmuar...

Aktualitet 23:51 - 27 Korrik, 2016

SHBA/ Platforma e demokratëve, ja çfarë përmban ajo

Ekonomia – Të rritet paga minimale në 15 dollarë për orë – Të punohet për uljen e çmimeve të arsimimit universitar – Të sigurohet pagë e...

Aktualitet 13:56 - 26 Korrik, 2016

SHBA/Konventa e Partisë Demokrate u hap nga një shqiptaro-amerikane

Veprimtarja e njohur shqiptaro-amerikane, Tanya Domi ka mbajtur një fjalim dhe është zgjedhur të ulet në panelin e seancës së parë të Kuvendit Kombëtar të Partisë...

Aktualitet 13:29 - 25 Mars, 2015

Shqipëria nënshkruan traktatin ndërkombëtar kundër trafikimit të organeve

Katërmbëdhjetë shtete evropiane nënshkruan sot në  Spanjë, Konventën e Këshillit të Evropës kundër Trafikimit të Organeve Njerëzore, traktati i parë ndërkombëtar që synon parandalimin dhe luftimin...