Connect with Us

All posts tagged "kontrolle"

Kronika 15:46 - 7 Gusht, 2020

Video-Shtohen kontrollet në akset rrugore/ Policia “me dorë të hekurt” ndaj shoferave

Me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë, Njësia Operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore ka shtuar kontrollet kryesisht në ato akse rrugore ku rreziku...

Mbi 900 kontrolle në 24 orë për masat anti Covid/ ISHSH vendos vetëm 5 gjoba
Sociale 12:47 - 19 Korrik, 2020

Mbi 900 kontrolle në 24 orë për masat anti Covid/ ISHSH vendos vetëm 5 gjoba

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në 24 orët e fundit ka bërë mbi 900 kontrolle me grupet e task forcës lidhur me zbatueshmërinë e masave për mbrojtjen nga...

Kronika 08:13 - 19 Korrik, 2020

Policia Rrugore kontrolle gjatë natës/ Në 4 orë, 9 patenta të pezulluara dhe 12 gjoba në aksin Sauk-TEG

Policia Rrugore e Tiranës ka ushtruar kontrolle gjatë natës në aksin Sauk-TEG duke evidentuar një sërë shkeljesh të rregullave të qarkullimit. Sipas policisë, për katër orë...

Video-“Kjo është një mrekulli!”/ Policia tre orë kontroll me radar në aksin Sauk-Teg
Kronika 09:00 - 12 Korrik, 2020

Video-“Kjo është një mrekulli!”/ Policia tre orë kontroll me radar në aksin Sauk-Teg

Mbrëmjen që lamë pas Policia Rrugore ka vijuar me kontrollet në aksin Sauk-Teg, ku edhe kanë vëzhguar sërish me radar për të parandaluar aksidentet rrugore. Ndryshe...

Video-Theu karantinën për të vizituar prindërit/ E pëson keq 22-vjeçarja
Sociale 15:15 - 6 Korrik, 2020

Lista me emrat e të prekurve me Covid në Korçë/ Policia kontrolle në shtëpitë e tyre

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë dhe të Komisariateve në varësi të saj vijojnë kontrollet e herëpashershme në banesat e të prekurve nga COVID-19, me...

Rama paralajmëron bizneset/ “Do gjobitet ose mbyllet kush nuk respekton masat”
Sociale 15:05 - 5 Korrik, 2020

Rama paralajmëron bizneset/ “Do gjobitet ose mbyllet kush nuk respekton masat”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak më parë një video nga kontrollet e Task Forcës në terren, për respektimin e masave që parandalojnë përhapjen e mëtejshme...

Kronika 09:18 - 4 Korrik, 2020

Kontrolle me radarë dhe alkoolteste në Tiranë/ Policia bën “namin” me arrestime dhe heqje patentash

Patrullat e policisë, po aplikojnë forma të ndryshme kontrolli duke përdorur të gjitha mjetet teknike për matjen e shpejtësisë dhe nivelin e alkoolit tek drejtuesit e...

Policia rrugore bën kërdinë/ Ndëshkon shoferët “rebelë”, 5 në pranga
Kronika 09:42 - 28 Qershor, 2020

Policia rrugore bën kërdinë/ Ndëshkon shoferët “rebelë”, 5 në pranga

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet edhe këtë fundjavë me shërbime të shtuara, radar dhe aparateve alkooltestues në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane me risk për...

ISHSH vendos 6 gjoba/ Pezullon një fasoneri që nuk respektonte protokollin
Kronika 17:12 - 24 Qershor, 2020

ISHSH vendos 6 gjoba/ Pezullon një fasoneri që nuk respektonte protokollin

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka kryer 1722 inspektime  dhe ka vendosur 6 gjoba në subjekte që janë kapur në shkelje të protokolleve të sigurisë të miratuara nga...

Kronika 08:48 - 21 Qershor, 2020

Video-Me shpejtësi skëterrë dhe nën efektin e alkoolit/ Policia ndëshkon shoferët “rebelë”

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet edhe këtë fundjavë me shërbime të shtuara, radar dhe drager në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane me risk për ngjarje...

Sociale 13:09 - 19 Qershor, 2020

Nuk respektuan rregullat kundër Covid-19/ Ndëshkohen gjashtë subjekte

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor vijon intensivisht kontrollet dhe monitorimin në terre, ku bëhet e ditur se vetëm në 24 orët e fundit janë realizuar 1820 inspektime dhe...

Sociale 13:54 - 16 Qershor, 2020

ISHSH zbret në terren/ Pezullohen 8 aktivitete për moszbatimin e masave ndaj COVID-19

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor vijon kontrollet dhe monitorimin në terren për zbatimin e masave ndaj COVID-19. Vetëm në 24 orët e fundit, Inspektorati Shtetëror Shëndetësor realizoi 1321...

Kronika 18:36 - 15 Qershor, 2020

AKU asgjëson 60 kg akullore/ Përmbanin ngarkesë të lartë mikrobike enterobakteriesh

AKU ka kryer 438 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin, në kuadër të Planit Vjetor dhe si pjesë e Taks-Forcës anti-Covid, duke këshilluar dhe ndërgjegjësuar...

Kronika 18:22 - 13 Maj, 2020

AKU kontrolle në të gjithë vendin/ Asgjëson 14 ton ushqime

AKU ka kryer 215 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin në kuadër të Task-Forcës kundër përhapjes së Covid-19. AKU ka këshilluar dhe orientuar disa operatorë...

Kronika 18:41 - 12 Maj, 2020

AKU asgjëson 19 ton ushqime/ Merren 2 masa administrative

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer 357 inspektime dhe monitorime në kuadër të Task-Forcës kundër përhapjes së COVID-19. Mësohet se sot janë dhënë 2 masa administrative,...

Kronika 18:46 - 11 Maj, 2020

AKU kontrolle në të gjithë vendin/ Paralajmëron 4 biznese

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer 378 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin. Mësohet se sot janë vendosur 4 masa administrative “paralajmërim”, për zbatimin e...

Kronika 09:41 - 11 Maj, 2020

Operacion antidrogë në Nikël të Fushë Krujës/ Kontrolle në sera dhe tunele për kanabis

Policia ka ndërmarrë një operacion antidrogë në zonën e Niklës në Krujë me qëllim zbulimin dhe asgjësimin e fidanëve me kanabis. Mësohet se forca të shumta...

Kronika 18:18 - 23 Prill, 2020

Asgjësohen produkte ushqimore në Tiranë/ AKU gjobit dhe paralajmëron disa biznese

AKU ka marrë disa masa administrative me “paralajmërim” në Fier, Vlorë dhe Shkodër, “gjobë” si dhe ka asgjësuar produkte në Tiranë. Gjatë inspektimit në Tiranë, është...

Kronika 20:14 - 15 Prill, 2020

Nga mbyllja e “tregut të orizit” te gjobat dhe paralajmërimet/ AKU kontrolle të rrepta

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka dhënë njoftimin zyrtar për 117 kontrollet e bëra ditën e sotme në të gjithë vendin. Për mbylljen e “tregut të orizit”...

Kronika 19:49 - 14 Prill, 2020

AKU paralajmërime bizneseve në Tiranë, Elbasan dhe Shkodër/ Asgjësohen 29.598 ton produkte ushqimore

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer ditën e sotme 125 kontrolle zyrtare në të gjithë vendin, në zbatim të masave për parandalimin e përhapjes së COVID...

Kronika 18:42 - 7 Prill, 2020

AKU bllokon ushqime të skaduara/ Gjobiten 4 subjekte fruta perimesh dhe paralajmërohen 7 furra buke

95 monitorime dhe kontrolle zyrtare janë kryer sot në terren nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. Mësohet se janë gjobitur 4 subjekte me aktivitet “njësi tregtimi fruta...

Kronika 19:02 - 6 Prill, 2020

AKU kontrolle në të gjithë vendin/ Gjobitet furra e bukës në Tiranë, bllokohen ushqime në supermarkete

Autoriteteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer 105 monitorime dhe kontrolle zyrtare gjatë ditës së sotme në të gjithë vendin. AKU bën me dije se i është...

Kronika 19:06 - 30 Mars, 2020

Kishin mungesë dezinfektantësh dhe produkte të pambuluara/ AKU gjobit dy biznese

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bërë gjatë ditës së sotme 98 monitorime dhe kontrolle zyrtare, në mënyrë rigoroze. AKU bën me dije se ka vendosur 2...