Connect with Us

All posts tagged "kontrolle"

Politikë 20:02 - 24 Mars, 2020

AKU kontrolle në Korçë/ Gjobitet minimarketi që tregtonte produkte të skaduara

AKU ka gjobitur në Korçë një biznes për produkte me afat skadence të kaluar dhe një furrë buke me kushte të papërshtatshme higjeno-sanitare Drejtoria Rajonale e...

Kronika 23:07 - 11 Mars, 2020

Video – Kontrolle të rrepta në 70 pika/ Policia e Shtetit paralajmëron qytetarët

Policia e Shtetit ka ngritur pika kontrolli për parandalimin e lëvizjes së personave që mund të jenë infektuar me virus. Mësohet se që prej orëve të...

Lajme 12:40 - 11 Mars, 2020

Ushtria zbret në terren/ Masa të rrepta kontrolli për të ardhurit nga Italia

Duke filluar nga dita e nesërme policia dhe ushtria do të zbresë në terren për të marrë masa të rrepta për të gjithë personat që shkelin...

Kronika 16:26 - 26 Shkurt, 2020

Rrugorët e kryeqytetit vijojnë kontrollet/ Masa ndaj shoferëve rebelë

Policia rrugore vijon kontrollin për parandalimin e aksidenteve rrugore, në rrugët të cilat janë evidentuar me risk, për shkak të shpejtësisë vrastare të përdoruesve të rrugës....

Kronika 13:07 - 12 Shkurt, 2020

Kontrolle të rrepta në Fier/ Arrestohen 3 persona

Vijon zbatimi i planit të masave, për rritjen e parametrave të sigurisë. Policia e Fierit, ka zhvilluar kontrolle të shumta për kapjen e personave të shpallur...

Kronika 08:15 - 10 Shkurt, 2020

Shqipëria “e blinduar” nga policia / Kontrolle të befasishme në gjithë vendin

Kontrolle të befasishme dhe me pika kontrolli të lëvizshme po vijojnë në të gjithë vendin nga Policia e Shtetit. Dhjetra pika kontrolli me orare të shkurtra...

Kronika 20:01 - 9 Shkurt, 2020

FNSH vijon kontrollet në të gjithë vendin/ Ngrihen postblloqe në Shkodër

Forcat e FNSH dhe ato të rendit, vijojnë kontrollet në të gjithë vendin ndaj mjeteve luksoze. Mësohet se në hyrje të Shkodrës janë ngritur postblloqe për...

Kronika 12:16 - 9 Shkurt, 2020

FNSH blindon gjithë vendin/ Makinat luksoze në “skaner”

Këtë të dielë, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë vijuar kontrollet e makinave luksoze në të gjithë vendin. Në bazë të këtij operacioni, bllokohen të gjitha...

Lajme 09:41 - 9 Shkurt, 2020

FNSH vijon kontrollin e mjeteve luksoze/ 9 makina në Komisariatin e Tiranës

Forcat e Ndërhyrjës së Shpejtë vijojnë operacionin për kontrollin e mjeteve luksoze. Mësohet se deri tani janë ndaluar 100 automjete të viteve të fundit për verifikim...

Kronika 22:28 - 8 Shkurt, 2020

Video/ Policia vijon kontrollet në të gjithë vendin, shoqërohen 134 persona

Policia e Shtetit, vijon aksionin për  kapjen e personave në kërkim, me precedent penal, atyre që qarkullojnë me armë, me mjete të blinduara dhe pa dokumentacionin...

Kronika 20:49 - 7 Shkurt, 2020

Policia aksion ‘blic’ edhe në Fier/ Në shënjestër makinat luksoze dhe me targa të huaja

Pas Beratit, policia ka shtuar kontrollet edhe në akset hyrëse dhe dalëse të qytetit të Fierit. Kontrollet për persona që rezultojnë të shpallur në kërkim, armë...

Kronika 11:22 - 2 Shkurt, 2020

Anti-KÇK vë në lëvizje autoritetet/ Kontrolle në 7 qytete për 60 pasuri miliona euroshe

Nisin kontrollet ndaj gjykatësve dhe prokurorëve në Vlorë, Shkodër , Tiranë, Durrës, Elbasan, Korçë dhe Fier. Mësohet se Njësia Speciale Operacioni Forca e Ligjit ka filluar...

Kronika 08:20 - 1 Shkurt, 2020

Video-“Shpejtësi në kufijtë e çmendurisë”/ Policia rrugore ndëshkon drejtuesit: Mos fluturoni

Ashtu si çdo fundjavë Policinë Rrugore bën të ditur se edhe gjatë natës së kaluar ka vijuar kontrollet për të sensibilizuar drejtuesit e automjeteve për të...

Sociale 11:21 - 28 Janar, 2020

Frika nga coronavirusi/ Shtohen masat në pikat kufitare të vendit

Pas përhapjes së koronavirusit autoritetet shqiptare kanë nisur masat e sigurisë për të parandaluar mbërritjen e tij në vendin tonë. Në pikat kufitare , detare, ajrore...

Sociale 15:41 - 13 Janar, 2020

AKU kontrolle të rrepta/ Asgjësohen 5.5 ton produkte ushqimore në një javë

Drejtoria Rajonale e AKU Tiranë, gjatë javës së parë të vitit 2020, në vijim të zbatimit të planit vjetor të monitorimit për zbatimin e ligjit, verifikimin...

Lajme 08:33 - 12 Janar, 2020

Kontrolle të rrepta në orët e vona të natës/ Pezullohen 17 patenta

Policia Rrugore ka monitoruar me Radar e Drager në orët e vona të mbrëmjes dhe orët e para të mëngjesit për rritjen e parametrave të sigurisë...

Lajme 16:18 - 10 Janar, 2020

AKU me “dorë të hekurt”/ Kontrolle të rrepta gjatë gjithë javës

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, në kuadër të përmbushjes së misionit të tij, gjatë kësaj jave ka realizuar 899 kontrolle zyrtare në total në stabilimentet e Operatorëve...

Lajme 13:15 - 5 Janar, 2020

Policia rrugore “më dorë të hekurt” ndaj shoferëve/ Qindra gjoba dhe patenta të pezulluara

Policia rrugore ka shtuar masat në të gjitha rrugët urbane, interurbane, por edhe ato rurale për parandalimin e aksidenteve rrugore. Në Tiranë, Lezhë, Durrës, Fier, Elbasan,...

Kronika 09:46 - 21 Dhjetor, 2019

Sekuestrohen 4600 kapsolla dhe 51 fishekzjarrë me fuqi të lartë shpërthyese

Policia e Shtetit bën të ditur se vijon zbatimi i masave për parandalimin e hedhjes në treg të lëndëve piroteknike, fishekzjarrëve dhe përdorimit civil, që rrezikojnë...

Lajme 16:06 - 13 Dhjetor, 2019

AKU valë kontrollesh në të gjithë vendin/ Ja masat që u morën brenda një jave

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, gjatë kësaj jave ka realizuar 1850 kontrolle zyrtare në stabilimentet e Operatorëve të Biznesit Ushqimor dhe në Pikat e Inspektimit Kufitar. Mësohet...

Kronika 09:01 - 26 Tetor, 2019

Video-Shpejtësi skëterrë në rrugët e Tiranës/ Ndëshkohen 13 drejtues mjetesh

Policia rrugore e Tiranës, vijon kontrollet me radar për të evidentuar dhe ndëshkuar drejtuesit e automjeteve që qarkullojnë me shpejtësi tej normave te lejuara, duke u...

Sociale 15:14 - 23 Tetor, 2019

Foto-AKU ndëshkon disa subjekte/Bllokohen 1,267 litra pije alkoolike

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet rigoroze në kuadër të zbatimit të planit të monitorimit, bashkëpunimit me qytetarët, në të gjitha subjektet që ofrojnë shërbimin e...

Aktualitet 13:29 - 19 Korrik, 2019

AKU gjobit me 1.75 milion lekë 4 subjekte/ Mbyllen 2 prej tyre

QKB, si dhe në ambientin e tregtimit u evidentua papastërti në mure, tavane dhe dysheme e dëmtuar. Për shkeljet e konstatuara, AKU mori masat e mëposhtme:...