Connect with Us

All posts tagged "kontrata"

Politikë 09:52 - 28 Korrik, 2019

 “Paralajmërova Ramën një vit më parë”/ Basha zgjohet i lumtur

Kreu i PD-së Lulzim Basha, është kthyer një vit më parë, një deklaratë që ai ka bërë në lidhje me Teatrin Kombëtar. “Afera Rama-Veliaj e Kullave...

Politikë 14:23 - 27 Korrik, 2019

Kontrata me artistët/ Kulluri: Komardare e Bashës për të shtyrë ditën në PD

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka komentuar kontratën e që PD ka lidhur me artistët për mbrojtjen Teatrit Kombëtar. Sipas Kullurit, marrëveshja në...

Aktualitet 22:57 - 12 Janar, 2019

Dhuna ndaj studentëve/ Kërkohet anulimi i kontratës me Safet Gjicin

Koalicioni Qytetar Për Shqipërinë, duke marrë shkas nga ngjarjet e fundit me studentët ka reaguar ashpër me anë të një postimi në rrjetet sociale për sigurimin e...

Aktualitet 12:54 - 20 Tetor, 2018

“Mallkoi koncesionet”/ Deputetja e Lulit ka 7 HEC-e, zbulohet kontrata

Demagogjia e krerëve partiakë, nuk është thjeshtë propagandë politike, por së pari mashtrim dhe tallje e hapur, që u bëhet shqiptarëve, duke u maskuar pas ngjyrave...

Aktualitet 23:07 - 3 Prill, 2018

Skandali me kontratën koncesionare të “Rrugës së Kombit”/ Kukësi qytet bregdetar

Kreu i shoqatës së biznesit në Kukës, Sokol Kolgjini, ka zbuluar një skandal lidhur me kontratën mes qeverisë dhe koncesionarit për mirëmbajtjen dhe përfundimin e “Rrugës...

Aktualitet 21:32 - 1 Prill, 2018

Çfarë parashikon kontrata për “Rrugën e Kombit”?/ Nga detyrimet e qytetarëve, deri te ato të shtetit…

Kontrata e firmosur mes qeverisë shqiptare dhe koncesionarit që do të mirëmbajë dhe ndërtojë një pjesë të Rrugës së Kombit sanksionon se brenda 6 muajve pas...

Aktualitet 10:39 - 5 Shkurt, 2018

Përmbyllen negociatat për kontratën e Rrugës së Arbrit/ Gjiknuri: Brenda këtij viti nis puna

Në mjediset e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë u krye firmosja e kontratës së koncesionit me objekt “Përmirësimi, ndërtimi, operimi dhe mirëmbajtja e Rrugës së Arbrit”....

Aktualitet 14:11 - 28 Janar, 2018

Zhvillimi i aktivitetit të peshkimit në liqenet e Prespës/ Nënshkruhet kontrata me OMP

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvilllimit Rural, z. Niko Peleshi ka qenë i pranishëm në takimin e Organizatës  së Menaxhimit të Peshkimit, të peshkatarëve të liqenit të...

Aktualitet 10:45 - 25 Janar, 2018

Ndërtimi i incineratorëve/ PD publikon kontratat e fshehura nga qeveria

Partia Demokratikë sërish ka reaguar për ndërtimin e inceneratorëve në Fier dhe në Tiranës. Në shënjetësr të akuzave kanë qenë Kryeministri Edi Rama dhe Ministria i...

Aktualitet 13:39 - 19 Nentor, 2017

Në katër vite zero investime të huaja të reja në Shqipëri / Berisha: Projektet TAP, Devoll meritë e PD-së

Pas qarkullimit të lajmit të bujshëm se pas 2013 investimet e huaja janë ulur ndjeshëm në Shqipëri, ka ardhur dhe reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha. Në...