Connect with Us

All posts tagged "kontrata"

272 pyetje publike apo ditë burgu për Ben Blushin?!
Politikë 14:07 - 4 Gusht, 2020

Ekskluzive-Zbulohen dokumentet/ Si Ben Blushi bleu për 30 mijë euro, pronën 500 milionëshe

CNA.al sjell për herë të parë dokumentet eksklzuive pas disa shkrimeve investigative dhe denoncuese në lidhje me një pasuri të blerë ne qendër të qytetit të...

Sociale 22:16 - 14 Maj, 2020

“Nuk do ketë shezlonge”/ Rama: Plazhet do bëhen si dikur

Kryemistri Edi Rama dha mbrëmjen e sotme lajmin se plazhi do të jetë publik dhe nuk do të lejojnë asnjë kontratë private ta zaptojë. Rama tha...

Politikë 12:24 - 21 Prill, 2020

“Ky është krim”/ PD denoncon skandalin: Qeveria po fsheh vjedhjen monstruoze

Partia Demokratike vijon të denoncojë tenderin për blerjen e pajisjeve mbrojttëse për personelin mjekësor, që sipas tyre janë blerë me dy apo trefishin e çmimit që...

Gafat e Lulit me listat e hapura
Denoncim 08:15 - 21 Prill, 2020

Dokumentet/ Zbulohet kontrata e Bashës me kompaninë që lobon në SHBA, për diktatorin e mbështetur nga Rusët

Lulzim Bashës, nuk i ndahen skandalet sapo ai firmos një kontratë lobimi në SHBA.  CNA.al ka mundur të sigurojë nga burime zyrtare kontratën e firmosur nga...

Dënojeni me votë, jo me mallkime
Politikë 16:45 - 20 Prill, 2020

Pse nuk anullohen kontratat e inceneratorëve?/ Rama: Është këngë e vjetër

Gjatë gjithë kësaj kohe pandemie, opozita ka kërkuar të anullohen kontratat e inceneratorëve të Elbasanit dhe të disa të tjerëve, mirëpo kjo kërkesë nuk është përfillur...

Denoncim 10:57 - 17 Prill, 2020

Skandali/ Koncesionari i 128 milion eurove fsheh ndryshimin e emrit

Kompania koncesionare e 128 milion eurove, Integreted Energy BV SPV, e cila marrë me koncesion landfillin e Sharrës dhe inceneratorin e Tiranës ka aksionerë të vetëm...

Politikë 15:12 - 3 Prill, 2020

Tenderi për paisjet respiratore/ Skandal apo zhurmë konkurentësh?!

Ministria e Shëndetësisë në kuadër të masave për përballimin e Covid-19 dy javë më parë shpalli një tender për vendosjen e respitatorëve, të cilët vlerësohen si...

Sociale 09:43 - 22 Janar, 2020

Skandali/ Si u manipulua Kontrata Kolektive e Punës te Posta Shqiptare

Sindikata e Punonjësve të Postë-Telekomit Shqiptar, me anë të një video, ka denoncuar publikisht me fakte dhe argumente, sesi u manipulua sipas tyre, procesi i lidhjes...

Ekonomi 14:36 - 20 Shtator, 2019

Skandali me inceneratorët që po “rrjepin” shqiptarët

Gjatë gjithë verës, kryeministri Edi Rama ka propaganduar fort në rrjetet sociale dhe jo vetëm, “luftën anti-informalitet”. Qeveria është treguar me “dorë të hekurt” ndaj biznesve,...

Opinione 13:22 - 11 Shtator, 2019

Kolaudimi i makinave dhe skandali i shtyrjes së kontratës për SGS-në

Nga Edlira Shehu Ndoshta nuk i rikthehesha koncesionit të shtyrë të SGS dhe për një vit tjetër. Atë ditë që doli njoftimi për mediat dhe tek-tuk...

Politikë 12:55 - 11 Shtator, 2019

Kontrata për kontrollin teknik të automjeteve/ Tabaku denoncon shkeljet

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, njëkohësisht ish deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka hedhur akuza të forta në drejtim të qeverisë. Në një postim në rrjetet...

Politikë 09:52 - 28 Korrik, 2019

 “Paralajmërova Ramën një vit më parë”/ Basha zgjohet i lumtur

Kreu i PD-së Lulzim Basha, është kthyer një vit më parë, një deklaratë që ai ka bërë në lidhje me Teatrin Kombëtar. “Afera Rama-Veliaj e Kullave...

Edvin Kulluri: Basha ka dy rrugë për të shkuar në zgjedhje
Politikë 14:23 - 27 Korrik, 2019

Kontrata me artistët/ Kulluri: Komardare e Bashës për të shtyrë ditën në PD

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka komentuar kontratën e që PD ka lidhur me artistët për mbrojtjen Teatrit Kombëtar. Sipas Kullurit, marrëveshja në...

Aktualitet 22:57 - 12 Janar, 2019

Dhuna ndaj studentëve/ Kërkohet anulimi i kontratës me Safet Gjicin

Koalicioni Qytetar Për Shqipërinë, duke marrë shkas nga ngjarjet e fundit me studentët ka reaguar ashpër me anë të një postimi në rrjetet sociale për sigurimin e...

Aktualitet 12:54 - 20 Tetor, 2018

“Mallkoi koncesionet”/ Deputetja e Lulit ka 7 HEC-e, zbulohet kontrata

Demagogjia e krerëve partiakë, nuk është thjeshtë propagandë politike, por së pari mashtrim dhe tallje e hapur, që u bëhet shqiptarëve, duke u maskuar pas ngjyrave...

Aktualitet 23:07 - 3 Prill, 2018

Skandali me kontratën koncesionare të “Rrugës së Kombit”/ Kukësi qytet bregdetar

Kreu i shoqatës së biznesit në Kukës, Sokol Kolgjini, ka zbuluar një skandal lidhur me kontratën mes qeverisë dhe koncesionarit për mirëmbajtjen dhe përfundimin e “Rrugës...

Aktualitet 21:32 - 1 Prill, 2018

Çfarë parashikon kontrata për “Rrugën e Kombit”?/ Nga detyrimet e qytetarëve, deri te ato të shtetit…

Kontrata e firmosur mes qeverisë shqiptare dhe koncesionarit që do të mirëmbajë dhe ndërtojë një pjesë të Rrugës së Kombit sanksionon se brenda 6 muajve pas...

Aktualitet 10:39 - 5 Shkurt, 2018

Përmbyllen negociatat për kontratën e Rrugës së Arbrit/ Gjiknuri: Brenda këtij viti nis puna

Në mjediset e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë u krye firmosja e kontratës së koncesionit me objekt “Përmirësimi, ndërtimi, operimi dhe mirëmbajtja e Rrugës së Arbrit”....

Aktualitet 14:11 - 28 Janar, 2018

Zhvillimi i aktivitetit të peshkimit në liqenet e Prespës/ Nënshkruhet kontrata me OMP

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvilllimit Rural, z. Niko Peleshi ka qenë i pranishëm në takimin e Organizatës  së Menaxhimit të Peshkimit, të peshkatarëve të liqenit të...

Aktualitet 10:45 - 25 Janar, 2018

Ndërtimi i incineratorëve/ PD publikon kontratat e fshehura nga qeveria

Partia Demokratikë sërish ka reaguar për ndërtimin e inceneratorëve në Fier dhe në Tiranës. Në shënjetësr të akuzave kanë qenë Kryeministri Edi Rama dhe Ministria i...

Aktualitet 13:39 - 19 Nentor, 2017

Në katër vite zero investime të huaja të reja në Shqipëri / Berisha: Projektet TAP, Devoll meritë e PD-së

Pas qarkullimit të lajmit të bujshëm se pas 2013 investimet e huaja janë ulur ndjeshëm në Shqipëri, ka ardhur dhe reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha. Në...

Aktualitet 18:37 - 4 Tetor, 2017

Kryeministri Rama tregon kur do të firmoset kontrata për Rrugën e Arbrit

Kryeministri i vendit Edi Rama, gjatë një takimi të mbajtur në Fier, në kuadër të konsultimeve për Buxhetin 2018, është shprehur se kontrata për ndërtimin e...

Aktualitet 18:30 - 21 Korrik, 2017

Shqiptari donte të martohej për letra në Angli/Kontrata që i bie në dorë e lë “pa frymë”

Të gjithë shqiptarët e dinë tashmë sagën e sakrificave të emigrantëve, sidomos në Angli, për të përfituar nënshtetësinë e huaj. Por sot në redaksinë e JOQ...