Connect with Us

All posts tagged "konsullata"

Sociale 10:31 - 16 Shkurt, 2020

Pajisja me pasaporta biometrike/ Konsullata Shqiptare në Selanik bën njoftimin e rëndësishëm

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik, ka bërë një njoftim të rëndësishëm për shtetasit shqiptarë, të cilët kërkojnë të pajisen me pasaporta biometrike....

Kosova & Rajoni 17:57 - 26 Shkurt, 2018

Reagimi i Qeverisë për sulmin ndaj konsullatës në Strasburg

Qeveria e Kosovës, përmes një komunikate për media ka dënuar aktin e sulmit mbi Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Strasburg, shkatërrimin e Stemës...

Aktualitet 15:37 - 28 Nentor, 2016

Sulmohet me molotov Konsullata Turke në Prizren/ Arrestohen 5 persona

Konsullata turke në Prizren ka rënë sot pre e një sulmi me koktej molotovi. Mësohet se ngjarja ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm....

Aktualitet 17:43 - 11 Janar, 2016

Nga Eduard Ndocaj/Një leksion për Konsullen e Përgjithshme në Milano dhe dijeni për të gjithë selitë diplomatike: Respektoni institucionet e shtetit dhe hirarkinë

Dje, në drejtim të Konsulles së Përgjithshme në Milano, znj. Luljeta Cobanaj i drejtova një kërkesë për të më ofruar një makinë autoveturë bashkë me shofer...