Connect with Us

All posts tagged "konspiracion"

Si të kundërshtohen lajmet e rreme dhe teoricienët e konspiracionit në një kohë pandemie
Blog 11:32 - 21 Shkurt, 2021

Si të kundërshtohen lajmet e rreme dhe teoricienët e konspiracionit në një kohë pandemie

Nga Dorcha Lee “Brussels Times” Diku në Afrikë ekziston një fis i largët dhe i izoluar, që mblidhet një herë në muaj për të shfryrë zemërimin...

https://theconversation.com/conspiracy-theories-why-are-they-thriving-in-the-pandemic-153657
Blog 08:35 - 31 Janar, 2021

Teoritë e konspiracionit/ Pse po lulëzojnë gjatë pandemisë?

Nga Rod Dacombe “The Conversation” Të gjithë i kemi parë. Janë në formën e postimeve të shpërndara nga miqtë e miqve në Facebook apo rrjetet e...

Blog 09:36 - 29 Janar, 2021

Si të kundërshtohen lajmet e rreme dhe teoricienët e konspiracionit në një kohë pandemie

Nga Dorcha Lee “Brussels Times” Diku në Afrikë ekziston një fis i largët dhe i izoluar, që mblidhet një herë në muaj për të shfryrë zemërimin...

Teoritë e konspiracionit dhe keqinformimi rreth vaksinave
Shëndeti 17:26 - 12 Nentor, 2020

Teoritë e konspiracionit dhe keqinformimi rreth vaksinave

Teoritë e konspiracionit dhe keqinformimi nxisin mosbesimin tek vaksinat dhe mund të ulin nivelet e vaksinimit për COVID-19n në Amerikë dhe Britani nën normat e nevojshme...

Nga Andi Bushati/ Pse nuk qëndron teoria konspirative e Metës
Opinione 20:20 - 2 Nentor, 2020

Nga Andi Bushati/ Pse nuk qëndron teoria konspirative e Metës

Jo, Edi Rama nuk po e pengon intergrimin në BE sepse ka një axhendë okulte në shërbim të dikujt tjetër, ai po e bën sepse kjo...

Politikë 16:26 - 25 Prill, 2020

“Covidi është konspiracion”/ Kryemadhi: I ka dalë nga duart atyre që e organizuan

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ka cilësuar si konspiracion koronavirusin, i cili ka marrë mijëra jetë njerëzish në të gjithë globin. “Çështja e Covidit është...

Bota 17:07 - 8 Janar, 2020

“Një vend i vogël por djallëzor europian”/ Khamenei sulmon Shqipërinë si aleate të SHBA

Lideri suprem i Iranit, Ali Khamenei, krahas akuzave ndaj SHBA-së, i është referuar edhe një vendi “të vogël po djallëzor” i cili po konspiron kundër Republikës...

zona 51 sekretet
Aktualitet 20:00 - 27 Shkurt, 2019

Çfarë nuk dimë për Zonën 51/ Sekretet e zemrës së konspiracionit

Sa herë shqiptohet emri Zona 51,  vijë në mendje një sërë elementesh të lidhura me misterin. Mes të gjitha vendeve misterioze, Zona 51 është më e...

kryeministri edi rama takimi per platformen e bashkeqeverisjes
Aktualitet 19:56 - 9 Tetor, 2018

Video/ Ramën e tradhëtojnë sytë

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale një video ku shefi i qeverisë, Edi Rama, ka dhënë një deklaratë për çështjen “Babale”. Në pamjet filmike...