Connect with Us

All posts tagged "kongresi"

Politikë 10:24 - 24 Dhjetor, 2019

Kryesia merr vendimin/ Ja kur mbahet Kongresi i PS 

Ka përfunduar mbledhja e kryeministrit Edi Rama me kryesinë e Partisë Socialiste. Mësohet se në mbledhjen e kryesisë është vendosur që Kongresi i Partisë Socialiste të...

Politikë 10:47 - 12 Dhjetor, 2019

Bushati në Kongresin Amerikan/ Mesazh të fortë politikës

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati  ndodhet në Washington me ftesë të Komisionit të Helsinkit të Kongresit Amerikan për të zhvilluar një seancë informuese mbi sfidat që...

Bota 20:23 - 22 Nentor, 2019

Kongresi i CDU: Ditë të vështira për kryetaren e partisë

Të premten filloi kongresi i CDU-së. Pas një viti si kryetare e CDU-së, Annegret Kramp-Karrenbauer, pasardhësja e Merkelit lufton me vlera të ulta në sondazhe e...

Politikë 09:00 - 16 Nentor, 2019

PS zgjedh sot delegatët e Kongresit/ Testohet për herë të parë votimi online dhe elektronik

Partia Socialiste zhvillon sot zgjedhjet për delegatët e kongresit sipas parimit një anëtar, një votë, ku 103 056 anëtarë të PS në gjithë vendin do të...

Bota 14:25 - 12 Nentor, 2019

Procesi hetimor ndaj Presidentit Trump do të transmetohet në televizor

Ligjvënësit demokratë të Dhomës së Përfaqësuesve po e bëjnë publik procesin për hetimet kundër Presidentit Donald Trump, ndërsa të mërkurën fillojnë seancat dëgjimore që do të...

Aktualitet 22:30 - 25 Mars, 2019

Nuk e ftoi në Kongresin e PS-së/ Gjika-Ramës: Nuk donim kolltuk, vetëm të dëgjonim

Ish-kryebashkiaku i Partisë Socialiste në Vlorë, Shpëtim Gjika, ka deklaruar se nuk është ftuar nga kryeministri Edi Rama në Kongresin e ditës së shtunë. Pas kësaj...

Aktualitet 14:52 - 25 Mars, 2019

Kryetarja e PS-së së Tiranës drejt largimit?/ Zbardhen detajet e “sherrit” me Ramën

Blerina Gjylameti, deputetja dhe kryetarja e PS-së për Tiranën, hodhi poshtë të gjitha zërat se ajo kishte bërë sherr me Ramën gjatë Kongresit të Partisë Socialiste....

Aktualitet 09:08 - 25 Mars, 2019

Kongresi, afirmimi i perversitetit 

Nga Zef Zefi * Mbërritja e komunistëve: Çfarë janë këta, pyesnin shqiptarët për maskat (prej fronti)  të komunizmit që filluan të duken në Shqipëri në fillim...

bardhi nxjerr zbuluar ramen
Aktualitet 20:47 - 24 Mars, 2019

Foto-Polici i arrestuar për drogë/ Mori pjesë në Kongresin e PS

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka bërë publik një denoncim të ardhur në adresë të tij. Në denoncimin e shoqëruar me...

Aktualitet 10:48 - 24 Mars, 2019

Kongresi i PS/ LSI kërkon transparencë të shpenzimeve

Nënkryetari i LSI -së, Luan Rama ka thënë se Partia Socialiste duhet të bëjë transparencën e shpenzimeve të miting-kongresit të vet. Një gjë e tillë, sipas...

Aktualitet 22:50 - 23 Mars, 2019

Denoncimi/ Ja sa ka kushtuar Kongresi i Partisë Socialiste

Ditën e sotme u organizua Kongresi i Partisë Socialiste, ku morën pjesë rreth 8 mijë persona. Gjatë këtyre dy ditëve është përfolur shumë edhe për shifrat...

rama ne kongres
Aktualitet 22:22 - 23 Mars, 2019

Rama e përdor partinë si dekor/ Mërtiri: Kongresi fals

Sociologu dhe aktivisti, Ergys Mërtiri, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me Kongresin e PS-së të zhvilluar ditën e sotme në Tiranë....

kryeministri edi rama ne nje deklarate per mediat
Aktualitet 20:04 - 23 Mars, 2019

Protestat e opozitës dhe Kongresi i Ps-së/ Rama publikon fotot krahasuese

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama ka krahasuar protestën e opozitës me Kongresin e PS-së në ditën e sotme. Rama ka postuar dy...

Aktualitet 18:28 - 23 Mars, 2019

Pushtimi nga kullat/ Parlamenti i Parë i Shqipërisë është vënë në shënjestër për t’u shembur

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi komentoi Kongresin e PS-së. Sipas Bylykbashit, Musolini dhe Hitleti erdhën në pushtet me vota....

ngjela deputetet e opozites deshmore
Aktualitet 15:32 - 23 Mars, 2019

Spartak Ngjela nxjerr bojën Kongresit të PS-së/ Kush janë tre ministrat hajdutë ?

Avokati Spartak Ngjela, e ka cilësuar të turpshëm Kongresin e sotëm të Partisë Socialiste. Në një postim në rrjetet sociale, Ngjela shkruan se “Sapo dëgjova dy...

kryeministri edi rama
Aktualitet 13:21 - 23 Mars, 2019

Tërhiqet Rama?/ I gatshëm për zgjedhje të parakohshme

Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste, i është përgjigjur edhe kërkesës së opozitës, për zgjedhje të parakohshme. Rama tha se është...

Aktualitet 13:14 - 23 Mars, 2019

Këshilltari bashkiak i tregon vendin Ramës/ Zbulon misionin e Rilindjes

Ndërkohë që Partia Socialiste po mban Kongresin, ku kryeministri Rama propagandon fort qeverinë e tij, ka ardhur një “shuplakë” e fortë nga anëtari i Këshilltarëve të...

Aktualitet 13:04 - 23 Mars, 2019

Ish-kryebashkiaku socialist i zhgënjyer nga Kongresi i PS-së/ Nuk më dërguan ftesë

Ish-kryetari i Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika, ndërsa ka reaguar në lidhje me Kongresin e sotëm të Partisë Socialiste, shpreh zhgënjimin që nuk e ftuan. Në...

Aktualitet 12:47 - 23 Mars, 2019

Fatos Nano refuzon Kongresin e Ramës?

Kongresi i Partisë Socialiste, i cili shënon praktikisht nisjen e fushatës elektorale për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, po vijon me punimet. Ky kongres konfirmoi edhe...

Aktualitet 12:05 - 23 Mars, 2019

“Kongresi i derrave të kënaqur”/ Vasili lëshon gojën

Ish-kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me Kongresin e Partisë Socialiste, duke e cilësuar si “Kongresi i tollonit dhe derrave...

Aktualitet 12:01 - 23 Mars, 2019

Kongresi i PS-së/ Shehu: Skemë iluzive në 3D

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar në lidhje me Kongresin e PS-së, duke e cilësuar si një gjethe fiku për të mbuluar të vërtetën...

sali berisha ish kryeminister i Shqiperise
Aktualitet 11:44 - 23 Mars, 2019

Foto-Berisha zbulon prapaskenat e Kongresit të PS-së

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me Kongresin që po mban sot Partia Socialiste. Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa ka ironizuar këtë Kongres,...

Aktualitet 11:30 - 23 Mars, 2019

Ndryshim rrjedhe në Kongresin e PS?/ Deputeti: Do flas për Bashkinë që nuk dua

Në Kongresin e Partisë Socialiste, ndërsa disa kryebashkiakë socialistë në fjalën e tyre e kanë vënë theksin tek “Bashkia që duam”, ka pasur edhe një ndryshim...