Connect with Us

All posts tagged "konference"

Kosova & Rajoni 17:03 - 28 Qershor, 2020

Akuzat nga Gjykata e Hagës/ Thaçi shtyn papritur konferencën e paralajmëruar

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mbrëmjen e sotme kishte lajmëruar se do u drejtohej qytetarëve me një fjalim nga zyra e tij, për herë...

Politikë 18:03 - 14 Prill, 2020

Masat për Covid-19/ Rama video- konferencë me drejtuesit e Policisë së Shtetit

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar në rrjetet sociale se po mban një një video- konferencë me drejtuesit e Policisë së Shtetit. Në fokus të diskutimeve, sipas...

Lajme 18:10 - 27 Mars, 2020

Mbledhja e Konferencës së Kryetarëve/ Balla: Kuvendi do shqyrtojë dy dekretet që refuzoi presidenti

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla gjatë mbledhjes online të Konferencës së Kryetarëve dekalroi se 9 aktet normative që lidhen me Luftën kundër Covid-19...

Politikë 18:57 - 11 Mars, 2020

Basha “i rrezikon” jetën gazetarëve

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, doli sot në një bashkëbisedim me gazetarët, ku në pamje të parë dukej se demokratët kishin marrë çdo masë për të...

Politikë 17:26 - 9 Mars, 2020

Meta në konferencë për mediat/ Ja kur do të dalë para gazetarëve

Në kohën kur në Shqipëri po zien mediat dhe qytetarët për koronavirusin, presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar një konferencë për shtyp me gazetarët. Në një njoftim...

Politikë 11:02 - 3 Mars, 2020

Pjesëmarrja e Gjonajt në konferencën e kryeprokurorit/ Presidenca: Turp! Shame on you

Presidenca ka komentuar pjesëmarrjen e ministes së Drejtësisë, Etilda Gjonaj në konferencën për “Sfidat e Prokurorisë së Përgjithshme në Dritën e Reformës në Drejtësi”. Zëdhënësi i...

Politikë 16:54 - 1 Mars, 2020

Meta në konferencë një dita para protestës/ Do denoncojë një krim të tmerrshëm kushtetues

Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka paralajmëruar një konferencë të presidentit pasditën e sotme. Sipas Blushit, Meta do të një konferencë shtypi për të...

Politikë 15:53 - 20 Shkurt, 2020

Presidenca i përvishet keq gazetarëve/ Njofton konferencë të jashtëzakonshme

Presidenca, e përfaqësuar nga zëdhënësi, Tedi Blushi, ka shigjetuar, pak minuta më parë, gazetarët për të gjitha shkrimet e publikuara kundër Ilir Metës. Blushi pretendon se...

Ekonomi 16:36 - 18 Shkurt, 2020

1.15 miliard euro për rindërtim/ Malaj: Kreditë e buta janë borxh që i shtohen ekonomisë shqiptare

Gjatë konferencës së donatorëve të zhvilluar dje në Bruksel, Shqipëria arriti të grumbullojë 1 miliarde e 150 milionë euro për rindërtimin. Ekspertët kanë kërkuar transparencë për...

Politikë 12:16 - 18 Shkurt, 2020

Betimi i gjyqtarëve/ Manja i përgjigjet Metës: Donte të eklipsonte konferencën e donatorëve

Kryetari i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja i është përgjigjur paralajmërimit të presidentit Meta se do të kthejë ligjin për Gjykatën Kushtetuese që i heq betimin...

Lajme 10:19 - 17 Shkurt, 2020

Konferenca e Donatorëve për tërmetin e 26 nëntorit/ Arben Ahmetaj: Presim 450 milionë euro

Sot në Bruksel zhvillohet Konferenca Ndërkombëtare e Donatorëve e inicuar nga Bashkimi Europian në ndihmë të Shqipërisë, pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Qeveria shqiptare shkon...

Politikë 11:11 - 11 Shkurt, 2020

Rama në konferencë me Albin Kurtin/ Ja ku do bëhet mbledhja e dy qeverive

Pas takimit kokë më kokë në Pallatin e Brigadave, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti dhe ai shqiptar Edi Rama kanë dalë në një konferencë...

Politikë 12:02 - 13 Dhjetor, 2019

Rama mirënjohje për Von Der Leyen dhe liderat e BE/ Mbajtja e premtimit më mbush me energji

Kryeministri Edi Rama ka shprehur mirënjohje për presidenten Von Der Leyen dhe liderëve të vendeve anëtare të BE për mesazhin e fortë të solidaritetit me Shqipërinë...

Politikë 13:09 - 8 Dhjetor, 2019

Rama në konferencën e donatorëve në Turqi/ Kam ardhur të kërkoj ndihmën tuaj

Kryeministri Edi Rama marrë pjesë në konferencën e donatorëve myslimanë në Turqi në ndihmë të të prekurve nga tërmeti. Gjatë fjalës së tij, Rama ka shprehur...

Politikë 09:51 - 18 Nentor, 2019

Meta me tone të ashpra/ Terrorizmi lind kur shuhet shpresa nga keqqeverisja

Gjatë konferencës ndërkombëtare me temë “Feja si instrument paqeje”, Presidenti Ilir Meta u shpreh se varfëria duhet luftuar më shumë pasi sipas tij është burim i...

Politikë 17:05 - 15 Tetor, 2019

Rama konferencë me Conten/ “Asnjë lëkundje në mbështetjen ndaj Shqipërisë”

Kryeministri Edi Rama, po zhvillon një konferencë të përbashkët me kryeministrin italian Giuseppe Conte. Në fjalën e tij, Rama theksoi se kjo vizitë është në kuadrin...

Politikë 18:14 - 11 Shtator, 2019

Në panik nga shkarkimi/ Meta mesazh Komisionit të Venecias

Presidenti Ilir Meta, ka folur me superlativa për Komisionin e Venecias, ndërsa tha ka respektin më të madh pët ta, pasi nuk janë poltikanë që duan...

Lajm i Rekomanduar 10:14 - 13 Gusht, 2019

Balluku në konferencë për naftën/ Plas debati me Ramën

Intesifikimi i i kontrollove për cilësinë e karburantit, ka qenë dje tema e konferencës për shtyp të ministres së Infrastrukturë dhe Energjisë, Belinda Balluku. Konferenca është...

Politikë 13:53 - 1 Gusht, 2019

Meta i turbullt para mediave / Apelon Ramën, por s’ mban mend datën e zgjedhjeve

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për media është ndalur tek kriza politika dhe tek 13 Tetori. Sipas tij janë këto dy çështje që e rikthyen...

Politikë 13:06 - 1 Gusht, 2019

Kriza politike/ Meta bën lëvizjen e radhës

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të dalë  sërish sot para mediave. Raportohet se në orën 13.30, Meta do të dalë në një konferencë shtypi. Burime...

Aktualitet 21:30 - 30 Qershor, 2019

Rama kërkon paqe politike/ Ja kushti për opozitën

Pas mbylljes së procesit të votimeve, kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë për mediat. Duke folur për atë çka pritet në vijim ai tha...

Aktualitet 21:24 - 24 Qershor, 2019

Basha jep alarmin/ “Asgjë nuk është normale”

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për shtyp, foli rreth vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të rrëzuar Dekretin e presidentit Ilir Meta për zgjedhje...

Aktualitet 11:21 - 3 Qershor, 2019

Protesta e opozitës/ Cakaj: ‘Dhuna është e papranueshme’

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj dhe homologu i tij sllovak Miroslav Lajçak kanë zhvilluar sot një konferencë të përbashkët për mediat në ambientet e...