Connect with Us

All posts tagged "koncesioni"

“Inceneratorët, afera më korruptive”/ Tabaku: Tani është radha e SPAK
Politikë 15:09 - 28 Tetor, 2020

“Inceneratorët, afera më korruptive”/ Tabaku: Tani është radha e SPAK

Jorida Tabaku, përfaqësuese e Partisë Demokratike, u shpreh në “Ditari” në A2 se ndryshimet kushtetuese të mazhorancës “ishin totalisht të panevojshme” dhe shtoi se ato “nuk...

Aktualitet 08:01 - 27 Tetor, 2020

Shtyhet për herë të dytë Milot-Fier/ Ndryshojnë disa kushte për operatorët

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shtyrë për herë të dytë afatin për dorëzimin e ofertave lidhur me projektin dhënie me koncesion/partneritet publik privat e projektimit,...

Politikë 15:09 - 19 Shtator, 2020

Video-Tenderi 1.2 miliardë euro/ Çfarë do të ndodhë nëse shqiptarët lejojnë koncesionin Milot-Fier

Në fillim të korrikut 2020, CNA.al denoncoi aferën për ndërtimin e segmentit rrugor Milot-Fier. Ministrja e Infrastukturës Belinda Balluku ka thënë dhe vlerën e cila është 1.2 miliardë...

“Nuk më largojnë dot këta bij komunistash”/ Kandidatja e PD-së i nxjerr bojën Bashës
Politikë 12:47 - 15 Shtator, 2020

Skandali me tenderin 1.2 miliardë euro/ Sa është paguar Lulzim Basha që të heshtë?

Tashmë shqiptarët janë mësuar me denoncimet e kreut të Republikës së re, Lulzim Basha. Ai flet disa herë, dhe mesa duket pasi merr “haraçin”, hesht dhe...

Kamikazi 30 milionë euro i Portit
Politikë 12:15 - 4 Shtator, 2020

Kamikazi 30 milionë euro i Portit

Nga Klodian Tomorri Dy ditë më parë, Autoriteti Portual i Durrësit hapi një tender 3.7 miliardë lekë ose 30 milionë euro për të dhënë menaxhimin dhe...

Rama ia pret shkurt ndërkombëtarëve/ Na takon ne të vendosim, nuk më vjen mirë kur dëgjoj…
Politikë 14:58 - 9 Korrik, 2020

Video-Skandali me rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier/ Fituesi është paracaktuar

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku e cilëson rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier, një histori vjedhje, në kurriz të qytetarëve shqiptarë. Në një postim në...

Afera me inceneratorin e Tiranës/ Tabaku publikon videon: Koha që Rama të japë dorëheqjen
Politikë 21:39 - 7 Korrik, 2020

Afera me inceneratorin e Tiranës/ Tabaku publikon videon: Koha që Rama të japë dorëheqjen

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar ashpër në rrjetet sociale, pas lajmit i cili konfirmon shkeljet nga qeveria për dhënien e koncesionit të...

6 në 10 biznese drejt falimentimit/ Basha “zotohet” për 4 vitet e ardhshme, do e bëjmë taksën e sheshtë 9%
Politikë 13:07 - 24 Qershor, 2020

Teatri i Bashës me Klodian Mërtirin/ Pse ka frikë ta çojë në SPAK dosjen e inceneratorëve

Kryetari i Republikës së re, për herë të parë sot ka përmendur emrin e njërit prej ortakëve të kompanisë që ka marrë me koncesion inceneratorët në...

Patozi flet për paktin e fshehtë Rama-Basha/ Ja pse e kundërshton Meta
Politikë 13:12 - 20 Qershor, 2020

Inceneratorët, koncesioni korruptiv që fillon tek Ilir Meta, shkon tek Edi Rama dhe përfundon tek Lulzim Basha

Një aferë koruptive e shumë denoncuar. mediat e ndryshme në Shqipëri kanë nxjerrë dhjetëra fakte sesi qeveria shqiptare nëpërmjet ministrit të Ilir Metës në qeverinë “Rama...

Nga Ilir Levonja/ Erion lëre Albinin, shqiptarët duan vaksinën!
Politikë 12:55 - 16 Qershor, 2020

Koncesioni 128 milionë euro dhe kompanitë në Hollandë/ Veliaj shqetësohet pas investigimit të CNA.al  

CNA.al prej kohësh ka publikuar një investigim dhe një dosje të plotë në lidhje me koncesionin e inceneratorëve në Shqipëri. Pas publikimit të aferave me inceneratorin...

Tenderat korruptivë 60 mln dollarë në Zimbabve/ Gert Bogdani nuk pranon të flasë
Politikë 10:43 - 16 Qershor, 2020

Gerti Bogdani, garancia e Lulzim Bashës tek koncesioni i inceneratorëve

CNA.al ka publikuar një dosje investigative të plotë në lidhje me skandalin e inceneratorëve, në Shqipëri. Në muajin shkurt 2020, CNA.al ka zbuluar me dokumente edhe ortakërinë e...

Politikë 10:28 - 23 Maj, 2020

Ktheu në Kuvend ligjin për shtesën e kontratës koncesionare në Porto Romano/ Meta sqaron arsyet

Presidenti Ilir Meta ka sqaruar arsyet e kthimit në Kuvend të ligjit për shtesen e kontratës koncesionare për një port MBM në Porto- Romano të Durrësit....

Politikë 11:29 - 11 Maj, 2020

Faktet/ Pazaret, tradhëtitë dhe bashkëqeverisja e Lulzim Bashës me Edi Ramën

Pazaret e Lulzim Bashës me Edi Ramën apo gjobat e vendosura në emër të opozitës, janë fakte. Ndoshta ne shpesh e kemi parë më sy të...

Politikë 14:54 - 9 Maj, 2020

Skema korruptive e koncesionit të inceneratorëve/ Rama shënon “autogol”, deklarata që “fundos” kryeministrin dhe kryebashkiakun

Kryeministri Edi Rama në një dalje të tij publike në “Çim Peka Live”, në fakt me regjistrim sepse emisioni ishte i regjistruar, foli për shumë gjëra....

Qeverisë i del nga kontrolli inceneratori i Tiranës/ Zoto kërkon mbetjet e rrezikshme!
Politikë 22:54 - 8 Maj, 2020

Skema korruptive e koncesionit të inceneratorit të Elbasanit/ Si u gllabëruan miliona euro

Rreth një muaj më parë, CNA.al denoncoi skandalin në lidhje me koncesionin e incenerartorit të Elbasanit, kompanitë e përfshira dhe shkeljet proceduriale. CNA.al tregoi me dokumente...

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blush
Politikë 14:56 - 30 Prill, 2020

Blushi dhe Vjollca sulmojnë Ditmir Bushatin për hesap të oligarkëve të inceneratorëve

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka folur sot me tone mjaft të forta, kundër koncesioneve dhe oligarkëve te inceneratorëve. Bushati kujtoi 2013 kur PS premtoi se do...

Politikë 13:40 - 18 Prill, 2020

Thellohet skandali me koncesionin 128 milion euro/ Zbulohen të tjera dokumente

Një grup gazetarësh investigativë kanë mundur të sigurojnë ditën e djeshme një dokument të plotë në lidhje me kompaninë Geogenix BV, e cila në fakt është...

Denoncim 10:57 - 17 Prill, 2020

Skandali/ Koncesionari i 128 milion eurove fsheh ndryshimin e emrit

Kompania koncesionare e 128 milion eurove, Integreted Energy BV SPV, e cila marrë me koncesion landfillin e Sharrës dhe inceneratorin e Tiranës ka aksionerë të vetëm...

Edi Rama si konsulli i plehrave
Politikë 13:52 - 10 Prill, 2020

Skandali/ Qeveria 50 milion euro kompanive pa asnjë lek

Janë dy raste flagrante. Dy koncesione, PPP, të dhëna nga qeveria në lidhje me inceneratorët e Elbasanit dhe të Fierit. Jo për faktin se plehrat dhe...

Skandal dhe nepotizëm në FBI-në shqiptare
Politikë 14:58 - 9 Prill, 2020

Skandali-Si u përlanë brenda dy javësh 14 milion euro/ A do të nisë hetimet SPAK?  

Drejtuesi i Departamentit për Mjedisin në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka denoncuar koncesionin e qeverisë për inceneratorin e Fierit. Në një postim në rrjetet sociale, Malltezi...

Edi Rama si konsulli i plehrave
Politikë 15:25 - 6 Prill, 2020

Skandali-Nga pronarët e mediave tek kompanitë off shore/ Skema e plotë e koncesionit të inceneratorëve, emrat e përfshirë

Koncesione, Partneritete Publik-Privat, tendera, korrupsion, skandale, akuza të pafundme janë hedhur në lidhje me një grup biznesmenësh dhe qeverinë shqiptare për përpunimin e mbetjeve, e cila...

Politikë 22:01 - 16 Mars, 2020

Përhapja e koronavirusit/ Pezullohet pa afat koncesioni i Check Up

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që të pezullojë pa afat koncesionin e “Check UP” për shkak të situatës së koronavirusit. Qeveria bëhet thirrje që askush mos...

Politikë 12:08 - 20 Shkurt, 2020

Luli, mos fol ti

Prej më shumë se një jave, CNA.al vijon publikimin e detajeve të një skandali, në lidhje me kompaninë e koncesionit të inceneratorëve, për të cilat çuditërisht,...