Connect with Us

All posts tagged "koncesionet"

Video/ Malltezi ‘diskrediton’ Blushin: Kur i hedhin ndonjë kockë, nuk e ka problem të lëpijë atë që pështyn
Politikë 18:36 - 13 Shkurt, 2021

Video/ Malltezi ‘diskrediton’ Blushin: Kur i hedhin ndonjë kockë, nuk e ka problem të lëpijë atë që pështyn

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi vijon të diskreditojë Ben Blushin dhe median e drejtuar nga ai. Ai ka publikuar një video në...

Koncensionet 300 mln euro/ Fijet që lidhin “Laboratorët” me “ChecK Up” dhe “Hemodializën”
Denoncim 18:35 - 12 Nentor, 2020

Koncensionet 300 mln euro/ Fijet që lidhin “Laboratorët” me “ChecK Up” dhe “Hemodializën”

Nga Boldnews.al Hollanda, një vend i Bashkimit Europian, i njohur si “parajsë fiskale, ka pesëfishin e popullsisë së Shqipërisë. Por, dy kompani të ndryshme të regjistruara...

Basha zbulon shifrat/ Miliona euro shkojnë për zyra dhe luks, në kohë pandemie
Politikë 13:48 - 26 Tetor, 2020

Basha zbulon shifrat/ Miliona euro shkojnë për zyra dhe luks, në kohë pandemie

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama se edhe në kohë pandemie nuk ndalon së vjedhuri taksat e shqiptarëve. Në një deklaratë për...

Partneritet Privat-publik
Politikë 08:16 - 23 Tetor, 2020

Shqipëria, rekord në Europë për koncesionet e Partneritetit Publik Privat/ Cila janë rreziqet

Shqipëria shënon një rekord në Europë sa i përket angazhimeve jashtë bilancit të qeverisë, që ka marrë për koncesionet e formës së partneritetit publik privat (PPP),...

Shkeljet e rënda me inceneratorin e Tiranës/ KLSH ngre alarmin për një skemë tjetër kriminale
Politikë 12:16 - 20 Tetor, 2020

Ish-ministri socialist numëron shkeljet në dhënien e koncesionit/ Si mund të sqarohet afera e inceneratorëve

Ish-ministri socialist i Financave, Arben Malaj ka komentuar aferën e koncesionit të inceneratorëve. Në një postim në rrjetet sociale, Malaj numëron dy parakushte, të cilat duhet...

Incneratori i Sharrës
Aktualitet 13:07 - 16 Tetor, 2020

Projektet koncesionare të inceneratorëve ngecin te investimet/ Brukseli i shqetësuar

Një raport i Ministrisë së Financave bën të ditur se incineratori i Tiranës dhe ai i Fierit kanë dështuar të realizojnë investimet e premtuara përgjatë viteve...

“Mbrojti”, koncensionet e Ilir Beqajt/ Zbardhet pasuria e prokurorit që hetoi ish-Ministrin
Vetingu 09:13 - 16 Tetor, 2020

“Mbrojti”, koncensionet e Ilir Beqajt/ Zbardhet pasuria e prokurorit që hetoi ish-Ministrin

Vettingu do të kalojë nëpër duar edhe dosje që kanë pasur ndikim në opinionin publik dhe që kanë lidhje me zyrtarë shtetërorë. Për prokurorin Endrit Bimin...

‘Sukseset e qeverisë’/ Ironizon gazetari: Janë bërë më shumë emisione se sa kanë ardhur vaksina
Politikë 15:55 - 12 Tetor, 2020

Nga Gurakuqi tek Beqja, historia se si u djallos një vend

Nga Klodian Tomorri Është magjepsëse, por historia e përsërit vetveten thuajse në gjithçka. Fatkeqësisht ndonjëherë në mënyrë të mbrapshtë. Në vitet 20 të shekullit të kaluar,...

Nga koncesionet korruptive te aleancat me krimin/ Këshillat që mund ti japë Rama “trashëgimtarit” të tij në PS
Politikë 11:00 - 10 Tetor, 2020

Nga koncesionet korruptive, te aleancat me krimin/ Këshillat që mund ti japë Rama “trashëgimtarit” të tij në PS

Pasditen e djeshme u zhvillua Asambleja e Partisë Socialiste, ku ajo që ra në sy ishte një kryeministër që bën vetëm propagandë, që në gati tre...

Bogdani: Koncesionet e inceneratoreve kapje e shtetit, drejtësia nuk i ka hetuar
Denoncim 22:16 - 7 Tetor, 2020

Bogdani: Koncesionet e inceneratoreve kapje e shtetit, drejtësia nuk i ka hetuar

Aleksandra Bogdani, gazetare e rrjetit BIRN, hodhi dyshime të forta se tre koncesionet e inceneratorëve janë një rast i pastër i kapjes së shtetit, kur interesi...

Skandali-Basha “fle” mbi dosjen e inceneratorëve/ Bën avokatinë publike të aferës korruptive
Politikë 13:11 - 29 Shtator, 2020

Skandali-Basha “fle” mbi dosjen e inceneratorëve/ Bën avokatinë publike të aferës korruptive

Në daljen e tij për mediat, kreu i Republikës së re, Lulzim Basha, ashtu siç e ka zakon shkarazi përmendi një nga koncesionet më korruptive, më...

Politikë 11:45 - 28 Shtator, 2020

“Buzëkuqi” i krimit të Ramës me inceneratorin e Tiranës/ Si do mbulohet hajdutëria dhjetëra milionë euro

Inceneratorët janë një ndër aferat korruptive më skandaloze, për të cilat CNA.al ka bërë një investigim të plotë, në lidhje me emrat dhe kompanitë e përfshira....

Politikë 10:36 - 24 Shtator, 2020

Fatura e kripur e koncesioneve/ Ekspertët japin alarmin, si do të ndikojnë në ekonomi dhe taksa

Ndërsa vitin e kaluar u paguan nga 13,7 miliardë lekë ose 137 milionë dollarë nga buxheti për koncensionet e tipit PPP, risqet e paralajmëruara më herët...

Pse po ikin të gjithë nga Basha / Dy histori në një kohë
Politikë 13:43 - 18 Shtator, 2020

Fatura 5 miliardë euro që rrezikojnë shqiptarët, nga Lulzim Basha

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha, siç i pëlqen ta thërrasin, dje në emisionin “Opinion” theksoi se do të anullonte të gjitha kontratat koncesionare, që...

Ndalimi i koncesioneve dhe PPP/ Dritan Çako tregon kush kontrata nuk do të preken
Politikë 11:17 - 14 Korrik, 2020

“Po paguajnë me jetë dhe para”/ Italia si paralajmërim i frikshëm për Shqipërinë

Gazetari Klodian Tomorri shkruan se me anullimin e kontratës koncesionarë të autostradës A10, e cila mirëmbahet me koncesion nga familja Benetton, italianët rrezikojnë të paguajnë 23...

Skandali me Inceneratorin e Fierit/ Skema mafioze, 23 milionë euro për vetëm një gërmadhe
Politikë 11:08 - 25 Qershor, 2020

Skandali me Inceneratorin e Fierit/ Skema mafioze, 23 milionë euro për vetëm një gërmadhe

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, deklaron se qeveria shqiptare ka paguar 23 milion euro nga taksat e qytetarëve për inceneratorin e Fierit, ndërkohë që ajo çfarë shihet...

Ndalimi i koncesioneve dhe PPP/ Dritan Çako tregon kush kontrata nuk do të preken
Ekonomi 08:22 - 19 Qershor, 2020

Si i shpenzoi qeveria paratë për investimet kapitale në janar-prill/ Katër milion euro shkuan për pagesa koncesionesh

Rruga Kardhiq -Delvinë, Bypass i Fierit, ai Tepelenës, bashkë me koncesionet e rrugës së Arbrit dhe rrugës së Kombit ishin projektet më të financuara gjatë katër...

Politikë 11:14 - 15 Qershor, 2020

Lidhja kriminale e Lulzim Bashës dhe Ben Blushit me inceneratorët

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha në pothuajse çdo dalje të tij mediatike, kryefjalë ka “koncesionet dhe oligarkët”, pavarësisht se faktet kanë treguar jo pak...

Politikë 12:12 - 22 Maj, 2020

Vetting në media dhe një mbështetje nga Ambasada Amerikane

Prej disa kohësh po publikohen, jo vetëm tek CNA.al, por edhe në media të tjera online, fakte skandaloze në lidhje me pronarët e mediave, në lidhje...

Politikë 11:14 - 16 Maj, 2020

Çfarë do të ndodhë me Teatrin?

Ditët e fundit është kthyer në vëmendjen e opinionit publik debati i fortë për shembjen ose jo të Teatrit Kombëtar. Një godinë e ndërtuar në kohën...

Politikë 12:56 - 2 Maj, 2020

Pse Basha nuk çon në SPAK dosjen e inceneratorëve?!

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha në retorikën e tij politike të këtyre viteve shpesh ka përmendur oligarkët dhe koncesionet. Megjithëse marrëdhënien me ta e...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Vetingu 15:28 - 30 Prill, 2020

SPAK pranon publikisht dështimin/ Në gjashtë muaj asnjë hetim serioz

Sot pas shumë denoncimesh, shënimesh dhe opinionesh, jo vetëm të CNA.al, por edhe të qytetarëve, publikuar për rreth 10 ditëve, ka reaguar SPAK. Nëpërmjet një deklarate...

Kur Luli premton që do rrijë vec 2 mandate kryeministër!
Politikë 11:27 - 21 Prill, 2020

Lidhja e Top Channel dhe Ben Blushit me pronarët e inceneratorëve/ Pse Basha hesht për skemën korruptive

Ka një histori komplekse dhe tejet të pështirë të marrëdhënies së kryetarit të opozitës, Lulzim Basha, me mediat. Nga një njeri shumë afër tyre, shpesh herë...

Me shume postime