Connect with Us

All posts tagged "koncesion"

“Bleta e Artë” e Ramës sulmon PS-në/ Aty rilindasit mendojnë të hanë socialistët
Politikë 23:30 - 24 Nentor, 2020

Briseida Shehaj zbulon skandalin/ Rama ka dhënë në fshehtësi koncesionin e kontrollit të naftës

Ish-drejtoresha e Tatimeve e qeverisë Rama, Briseida Shehaj, e cila tashmë është anëtare e LSI-së, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama. Shehaj tha se qeveria...

Politikë 12:49 - 23 Nentor, 2020

“Vjedhja më e madhe në kulmin e pandemisë”/ PD tregon çfarë po “gatuhet ” në zyrat e qeverisë

Ish deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj thotë se në zyrat e qeverisë po përgatitet farsa e një tjetër koncesioni. Sipas Alibeajt rruga Milot-Fier, me çmimin 1.2...

Avokatia e Top Channel për inceneratorët/ Malltezi “bombardon” me pyetje Ben Blushin
Politikë 11:31 - 17 Nentor, 2020

Avokatia e Top Channel për inceneratorët/ Malltezi “bombardon” me pyetje Ben Blushin

Televizioni që drejtohet nga Ben Blushi dhe Vjollca Hoxha është vënë 100% në shërbim të koncesionit të inceneratorëve që paguhet nga taksat e qytetarëve, një koncesion...

Nga Mentor Kikia/ Harrojeni Covidin, por shërohuni nga politika o njerëz të mjerë
Politikë 12:07 - 9 Nentor, 2020

“Populli e ha përherë”/ Kikia tregon “peshqeshin tjetër” nga Ilir Beqja

Gazetari Mentor Kikia ka reaguar pas kthimit në Kuvend të “Ligjit të Pompave”, nga presidenti Ilir Meta. Kikia thotë deputeti Ilir Bejaj paraqiti dhe mbrojti projektligjin...

Kryeministri qe peruron banesat private
Opinione 18:26 - 20 Tetor, 2020

Përbindëshi që nuk ngopet/ Si u dyfishua fatura e koncesionit të mbetjeve në Tiranë

Nga Klodian Tomorri* Fatura që qytetarët paguajnë për koncesionin e mbetjeve në Tiranë ka dalë jashtë kontrollit duke devijuar frikshëm edhe nga programimet e vet qeverisë....

Politikë 22:46 - 15 Tetor, 2020

Rama nxjerr dokumentin/ Basha do jepte me konçension Sharrën

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në emisionin “Opinion”, një dokument për të cilin tha se vërtetonte një tentativë të kreut të PD, Lulzim Basha për të...

Mirela Kumbaro u jep fund dyshimeve për dhënien me koncesion të Butrintit
Lajme 21:18 - 7 Tetor, 2020

Butrinti me koncesion?/ Mirela Kumbaro i jep fund dyshimeve

Ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro thotë se, Parku Kombëtar i Butrintit nuk do të jepet me koncesion. Menaxhimi i tij tha znj. Kumbaro do të bëhet...

Tomorri: Beqaj po bën me koncesionin e pompave të karburantit atë që bëri me sterilizimin
Politikë 16:18 - 2 Tetor, 2020

Koncesioni i pompave të karburantit/ Tomorri: Beqaj po bën atë që bëri me sterilizimin

Projektligji për Metrologjinë, sipas gazetarit Klodian Tomorri, po përdoret për të ndryshuar ligjin në favor të kompanive koncesionare. Në një intervistë në studion e TvT, Tomorri...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Opozita kritikon Hotin për "koncesione" në Uashington
Kosova & Rajoni 17:39 - 17 Shtator, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Opozita kritikon Hotin për “koncesione” në Uashington

Dy partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës, kritikuan qeverinë e udhëhequr nga kryeministri Avdullah Hoti për marrëveshjen e arritur...

Butrinti do të jepet me koncesion? Përgjigjet ministrja e Kulturës
Politikë 21:07 - 15 Shtator, 2020

Butrinti do të jepet me koncesion? Përgjigjet ministrja e Kulturës

Ministrja e Kulturës, Eva Margariti ka mohuar në “Ilva Now” faktin që  Parku Kombëtar i Butrintit do të jepet me koncesion. Ajo hodhi poshtë zërat, të...

Për herë të parë në menaxhimin e Butrintit një subjekt jo-publik
Politikë 19:56 - 10 Shtator, 2020

Për herë të parë në menaxhimin e Butrintit një subjekt jo-publik

Qendra më e njohur arkeologjike në Shqipëri, qyteti antik i Butrintit, pritet të menaxhohet për dhjetë vitet e ardhshme nga një agjenci e re. Në ligjin...

Aktualitet 16:44 - 10 Shtator, 2020

Trajtimi me plazëm i pacientëve me Covid/ Tritan Shehu: Dhënia me PPP ka prishur unitetin e QSUT

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se në spitalet COVID ka nisur trajtimi i pacientëve me terapinë e plazmës së gjakut. Manastirliu shtoi se 16 pacientë...

Miratohet kontrata/ Kastrati dhe Edil-al marrin koncesionin për portin e jahteve në Sarandë
Ekonomi 16:52 - 6 Korrik, 2020

Miratohet kontrata/ Jepet me koncesion për 35 vite porti i Limionit në Sarandë

Kontrata koncesionare për shfrytëzimin e Portit të Limionit në Sarandë tashmë është vulosur. Konsorciumi “Kastrati” dhe “Edil Al”, do të kenë të drejtën e shfrytëzimit të...

Tomorri publikon skandalin/ Shefat e Bankers ndanë 500 mijë USD bonuse nga paratë e garancisë sovran
Politikë 14:15 - 5 Korrik, 2020

Klodian Tomorri “i çjerr maskën” qeverisë/ “Gara për tenderin Milot-Ballden u hap për show vetëm në TV”

Gazetari i Ekonomisë Klodian Tomorri, ka reaguar pas shpalljes së garës për koncesionin e rrugës Milot-Fier. CNA.al denoncoi se fituesin e ka të paracaktuar dhe është një...

top story plagjiaturat
Politikë 12:41 - 4 Korrik, 2020

Afera korruptive e rrugës Milot-Fier/ Top Channel “zhytet në llum”, bën avokatinë e koncesionit

Dy ditë më parë CNA.al denoncoi aferën korruptive për ndërtimin e segmentit rrugor Milot-Fier. Ministrja e Infrastukturës Beldina balluku ka thënë dhe vlerën e cila është...

Arben Malaj ngre “alarmin”/ Ekonomia shqiptare ka gropa të thella korrupsioni
Politikë 13:51 - 1 Korrik, 2020

“Ndalu sa nuk është vonë”/ Arben Malaj kundër Ramës: Rrugët me PPP do të prodhojnë krizë të rëndë

Ish ministri i Financave, Arben Malaj ka reaguar pas nismës së qeverisë për të rindërtuar rrugët në vend përmes koncesioneve. Malaj del kundër skemës së propozuar...

Politikë 13:12 - 1 Korrik, 2020

Rruga Milot-Fier një aferë korruptive me fitues të paravendosur

Sot, ministrja e Infrastukturës Belinda Balluku, në një konferencë për mediat theksoi se qeveria do të hapte garën për segmenin rrugor Milot-Fier, pjesë e segmentit Adriatiko-Jonian,...

Hapet gara për koncesionin e rrugës Milot- Fier/ Balluku: Do jetë me pagesë
Politikë 12:06 - 1 Korrik, 2020

Hapet gara për koncesionin e rrugës Milot-Fier/ Balluku: Do jetë me pagesë

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka njoftuar sot hapjen e garës për koncesion të rrugës Milot-Fier. Ajo tha në një deklaratë për mediat se ky segment...

Politikë 22:35 - 4 Maj, 2020

“Shqipëria hyn tek zonat e kuqe pas muajit korrik”/ Kryemadhi bën parashikimin e frikshëm

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e ftuar në emisionin “Open” ku po flitet për situatën e vëshirë në të cilën ndodhet vendi për shkak të pandemisë,...

1.18 miliardë euro për aksin Milot-Fier/ Balluku: Do bëhet me paratë e privatit
Politikë 19:06 - 30 Prill, 2020

Akuzat e PD për koncesionin e Porto Romanos/ Ministria e Infrastrukturës: Do padisim Çlirim Gjatën

Partia Demokratike përmes Sekretarit për çështjet ligjore Çlirim Gjata, akuzon kryeministrin Edi Rama se po u jep tre oligarkëve të karburanteve dhe ndërtimit me koncesion një...

Politikë 22:44 - 2 Prill, 2020

“Shtyrja e qirave nuk është zgjidhje”/ Paloka tregon të vetmit që gëzojnë në këtë krizë

Nënkryetari i PD, Edi Paloka thotë se “të vetmit që gëzojnë në këtë krizë dhe nuk janë në luftë janë 10 koncesionarët e Edi Ramës që...

Politikë 13:13 - 6 Janar, 2020

Koncesioni i sterilizimit/ PD: I ka marrë buxhetit rreth 5 milionë euro më shumë

Ish deputetja e PD, Oriola Pampuri thotë se prioriteti i Edi Ramës nuk janë pacientët, por pasurimi i paligjshëm. Sipas Pampurit, koncesioni 10 vjeçar i sterilizimit...

Politikë 12:25 - 22 Tetor, 2019

Portet me koncesion, PD nxjerr emrat/ Rama ua dha krimit dhe oligarkëve

Pas lajmit për dhënien me koncesion të portit në Kepin e Rodonit dhe të atij të Limionit në Sarandë, Partia Demokratike ka zbuluar detaje të reja...