Connect with Us

All posts tagged "koncerte"

Bota 10:33 - 31 Mars, 2020

Koronavirusi në Itali/ Autoriteti i OBSH: Harrojini plazhet dhe koncertet

Italia është shteti i cili është prekur më shumë nga koronavirusi duke shkaktuar numrin më të madh të viktimave. Situata vijon të jetë e rëndë pasi...

Sociale 22:00 - 2 Janar, 2020

Video/ Nuk ndalen vëllezërit korçarë, vijojnë turin në Amerikë

Vëllezërit korçarë Endri dhe Stefi Prifti, kanë zhvilluar së fundmi disa koncerte në Amerikë. Pasi performuan në natën e parë të vitit për emigrantët shqiptarë në...

Lajme 22:00 - 31 Dhjetor, 2019

Arti ju bën të jetoni më gjatë/ Çfarë zbuluan studiuesit britanikë

Studiuesit kanë zbuluar se njerëzit që ndjekin në koncerte dhe aktivitete të tjera kultorore janë të predispozuar për të jetuar më gjatë se ata që nuk...

Kryesore Show Biz 12:04 - 22 Shtator, 2019

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale. Pas një heshtjeje tepër...

Aktualitet 11:40 - 16 Korrik, 2019

U tha se do të anulonte koncertet/ Loredana kthehet më e “fortë” se kurrë, ja ku do e shohim këngëtaren

Prej një muaji mediat rozë u “mbushën” me lajme për skemën e mashtrimit të këngëtares shqiptare Loredana Zefi ndaj një çifti zvicerian. Kjo situatë ka ndikuar...

Aktualitet 12:53 - 29 Maj, 2019

“Ju lutem më falni”/ Këngëtarja e njohur anulon koncertet , ja çfarë ka ndodhur

Këngëtarja e njohur amerikane Ariana Grande ka anuluar përsëri koncertet për shkak të gjendjes jo të mirë shëndetësore. Këtë herë ajo ka anuluar koncertin e saj...

Aktualitet 16:44 - 5 Maj, 2019

“Pse hoqe dorë nga koncertet?”/Reperi shqiptar tregon arsyen e vendimit drastik

Reper shqiptar Ledri Vula mori vendimin drastik se do të heqë dorë nga koncertet për disa kohë duke habitur kështu fansat e tij. Por sot i...

Aktualitet 12:53 - 29 Prill, 2019

Anullon të gjitha koncertet/Këngëtari shqiptar jep lajmin e keq për fansat

Reperi Ledri Vula, emrin e të cilit mbajnë hitet “Ni gotë për ty”, “U harrum”, “SRMN”, etj, është një ndër personazhet më të njohur e të...

Kryesore Show Biz 12:25 - 14 Prill, 2019

Koncertet shqiptare po rriten gjithnjë e më shumë/Pas Tunës, kjo këngëtare do të rikthehet me këngë të reja

Me zërin e saj Rona Nishliu arriti të fitonte zemrën e të gjithë Europës në 2012-n, kur konkurroi në Eurovision. Që pas martesës së saj në...

Kryesore Show Biz 11:36 - 25 Nentor, 2018

Sinan Hoxha e thotë troç:”Kam paguar nga xhepi im që të…”

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Shiko kush luan” në një nga rubrikat e lojës, janë vënë përball njëri-tjetrit dy ndër këngëtarët më të dashur nga publiku,...

Kryesore Show Biz 21:30 - 31 Gusht, 2017

Nga armiq në miq/ Ja çfarë i bashkoi Noizy-n dhe Ledrin

  Dy reperat e njohur, Noizy dhe Ledri Vula para disa kohësh patën një përballje të ashpër në mes tyre, nga ku u shkrepën edhe armë...

Kryesore Show Biz 12:33 - 13 Gusht, 2017

Rrëfehet Silva Gunbardhi/ Në fillimet e karrierës kthehesha duke qarë në shtëpi sepse…

Këngëtarja shqiptare Silva Gunbardhi ka dhënë një intervistë në televizionin public RTSH, ku ka folur për koncertet e shumta gjatë kësaj vere. E pyetur nëse ndihet...

Uncategorized 11:45 - 5 Prill, 2015

Rihanna i rikthehet koncerteve

Ylli nga Ishujt Barbados Rihanna i është i rikthyer koncerteve. RiRi e ka zbuluar talentin që në moshën 16 vjecare kur këndonte në Barbados, por më...

Uncategorized 11:00 - 20 Mars, 2015

Miley Cyrus i rikthehet koncerteve

Këngëtarja Miley Cyrus duket se i ka marr seriozisht koncertet dhe i është rikthyer atyre përsëri. Kohët e fundit ajo është komentuar vetëm për lidhjen e...

Uncategorized 14:50 - 9 Mars, 2015

Uragani Jessie J

Nëse ka një këngëtare që di të ngre peshë publikun ajo është Jessie J. Dhe për këtë ne shqiptarët mund të flasim me shumë siguri, pasi...

Uncategorized 11:09 - 6 Mars, 2015

Shania Twain publikon turin e saj të fundit

Duket se dalëngadalë karrierës së saj po i vjen fundi. 49 vjeçarja Shania Twain, këngëtarja e famshme amerikane, ka publikuar datat dhe vendet që do të marrë...

Kultura 19:58 - 16 Shkurt, 2015

Festivali Folklorik Kombëtar i Gjirokastrës/ Fillon faza e koncerteve folklorike zonale

Kanë hyrë në një tjetër fazë përgatitjet për Festivalin Folklorik Kombëtar të Gjirokastrës dhe në të 12 qarqet e vendit, pas ekspeditave dhe hulumtimeve në terren, janë...