Connect with Us

All posts tagged "koncert"

Showbizz 13:38 - 12 Gusht, 2020

“Pa ju jam asgjë”/ Ronela Hajati bëhet nostalgjike, kujton momentet emocionuese në skenë

Këngëtarja Ronela Hajati është bërë nostalgjike dhe ka kujtuar momentet nga koncerti “Colorday”. Ronela ka ndarë me të gjithë ndjekësit e saj momentet emocionuese që ka...

Politikë 22:10 - 2 Gusht, 2020

Video-Ledri dhuron spektakël/ Hidhet në pishinë gjatë koncertit

Disa këngëtarë vijojnë të zhvillojnë koncerte edhe pse ndodhemi në një situatë pandemie. Së fundmi, Ledri Vula ka dhuruar spektakël në Jalë ku ka ndezur atmosferën....

Kultura 15:59 - 19 Prill, 2020

Yjet botërorë të muzikës dhurojnë spektakël në një koncert gjigant në kohën e Covid-19

Lady Gaga, Taylor Swift, Paul McCartney, Rolling Stones – shumë yje botërorë luajtën një koncert virtual Corona natën duke gdhirë e diela. Koncerti ishte një falënderim...

Kultura 20:59 - 14 Nentor, 2019

Ish ministri në koncert/ Bën bashkë emrat më të mëdhenj të muzikës

Pas shumë vitesh në politikë, ish ministri i Transporteve dhe Punëve publike, Gaqo Apostoli i është përkushtuar plotësisht artit. Gaqo Apostoli ka ndarë me të gjithë...

Kryesore Show Biz 21:08 - 30 Korrik, 2019

“Ndoshta dal lakuriq”/ Fjolla Morina nuk pendohet për performancën në Skënderaj

Disa ditë më parë këngëtarja Fjolla Morina u bë qendra e vëmendjes e të gjitha mediave për shkak të performacës dhe veshjes së saj në një...

Kryesore Show Biz 14:20 - 29 Korrik, 2019

“U skuqa nga turpi”/ Fansja e Ledri Vulës e “djeg” në koncert

Ledri Vula është një nga reperët më të pëlqyer sidomos nga vajzat. Së fundmi ai ka publikuar një video në Instagram gjatë një koncerti ku shihet...

Kryesore Show Biz 10:45 - 26 Korrik, 2019

Plas në koncertin e Alban Skënderaj/ Këngëtari ndërpret performancën

Këngëtari shumë i dashur për publikun Alban Skënderaj është përballur më një situatë aspak të këndshme gjatë koncertit të tij në Prishtinë. Teksa ai performonte, një...

Kryesore Show Biz 16:22 - 25 Korrik, 2019

Video që po bën xhiron e rrjetit/ Reperi i njohur shqiptar godet fansin

Reperi i njohur me origjinë shqiptare Azet ka nisur turin e tij muzikor “Super Plus”. Ai po mban koncerte në disa vende të Ballkanit. Së fundmi...

Kryesore Show Biz 10:30 - 25 Korrik, 2019

Fjolla Morina performon gjysmë e zhveshur në Drenicë/ Kritikohet ashpër për pamjen e saj

Ditën e djeshme këngëtarja Fjolla Morina ka mbajtur një koncert në Drenicë. Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithë mediave dhe personaliteteve të Kosovës është...

Kryesore Show Biz 11:10 - 24 Korrik, 2019

“Rrahje masive në klub”/ Këngëtarja shqiptare detyrohet të anulojë koncertin

Reperja e cila është bërë e njohur kohët e fundit me hitet e saj, Melinda Ademi, së fundmi është detyruar të anulojë koncertin për shkak të...

Aktualitet 15:57 - 14 Korrik, 2019

“E shkatërruar dhe zemërthyer”/ Jennifer Lopez ndërpret në mes koncertin

Këngëtarja me famë botërore Jennifer Lopez ka nisur turneun e saj të koncerteve në të gjithë botën. Lopez ishte përgatitur për një koncert në Madison Square...

Aktualitet 12:43 - 11 Korrik, 2019

“50 mijë zemra” për Bebe Rexhën/ Këngëtarja befasohet nga fansat

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka nisur me tuneun e saj të koncerteve në të gjithë botën. Ajo sapo ka përfunduar koncertin në Maltë ku...

Aktualitet 15:34 - 8 Korrik, 2019

Ariana Grande shpërthen në lot/ Shfaqet në gjendje të rënduar emocionale

Këngëtarja e famshme Ariana Grande është shfaqur në një gjendje shumë të rëndë emocionale gjatë koncertit të mbrëmshëm. Ariana nuk mundur t’i përmbajë emocionet dhe ka...

Dua Lipa bashkohet me shqiptarët/ Kërkon nga Apple të vendosë Kosovën në hartë
Aktualitet 17:26 - 3 Qershor, 2019

Dua Lipa gëzon të gjithë shqiptarët/ Paralajmëron koncertin gjigant

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka dhënë lajmin e mirë se së shpejti do të japë një koncert në Kosovë. Tashmë të gjithë e mbajmë...

Aktualitet 10:25 - 24 Maj, 2019

“Kam një lajm jo të mirë”/Loredana habit fansat, anulon koncertet?

E akuzuar për mashtrim, kërcënim ndaj një çifti zvicerian,partnerja e Mozzik, Loredana ka qënë kryefjala e mediave shqiptare dhe jo vetëm. Loredana ka reaguar përmes një...

Aktualitet 20:26 - 21 Maj, 2019

Probleme serioze me të “pasmet plastike”/ Reperja e famshme anulon koncertin

Cardi B do të mbante ditën e premte një koncert në Baltimore, por për shkak të problemeve shëndetësore është detyruar ta anulojë. Për shkak të ndërhyrjeve...

Aktualitet 19:26 - 9 Maj, 2019

Larg sherreve/ Reperja shqiptare dhuron paratë e koncertit për njerëzit në nevojë

Reperja Rina Balaj ka qenë gjithnjë e përfolur nëpër media për sherret me këngëtaret e tjera të estradës. Por këtë herë ajo i ka befasuar të...

Aktualitet 12:10 - 29 Prill, 2019

“Koncerti im dështoi”/Këngëtari shqiptar me famë ndërkombëtare jep një mesazh domethenës

Gashi reperi me origjinë shqiptare i hitit “My year”, ka publikuar një sërë këngësh dhe bashkëpunimesh me këngëtar të njohur të cilat kanë rezultuar shumë të...

Kryesore Show Biz 10:53 - 5 Prill, 2019

“Sa merr për një koncert?”/Greta Koçi i kthen përgjigjen e “zgjuar” ndjekësit

Këngëtarja Greta Koçi di si të godasë në shenjë me këngët e saj të cilat brenda pak kohësh kthehen në hite,si kënga e saj më e...

Kryesore Show Biz 11:53 - 20 Mars, 2019

Koncert në Tiranë? Surpriza e babait të Dua Lipës duket e paparë

Ndërsa më 10 gusht të vitit të kaluar Dukagjin Lipa organizoi një event që zgjati tre ditë, ku ngjiti në skenë mes këngëtarëve të njohur dhe...

Kryesore Show Biz 11:53 - 9 Mars, 2019

Koncerti në Ditën Ndërkombëtare të Gruas/Tuna i emocionon të gjithë

Tuna Sejdiu promovoi albumin e saj më të ri me një koncert në Shkup pikërisht në Ditën e Gruas. Pas përfundimit të tij ajo vendosi t’i...

Kryesore Show Biz 10:40 - 4 Mars, 2019

“Të gjithë ndaloni shfaqjen!” Rita Ora ndërpret koncertin për fansin

Rita Ora ndaloi koncertin e saj në Sidnej, pasi një mashkull kërkoi të thoshte diçka gjatë performancës së saj. “Mund ta ndalojmë shfaqjen. Të gjithë ndaloni....

Kryesore Show Biz 12:47 - 3 Mars, 2019

E pabesueshme/Pas koncertit, këngëtarja shqiptare “mbulohet” me para

Këngëtarja e hitit “Kot e Kot”, Big Mama është padyshim një ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar e cila është e pranishme në koncerte...