Connect with Us

All posts tagged "komunikim"

Politikë 22:34 - 10 Janar, 2020

Grida Duma për Bashën/ “Ka absolutisht komunikim, por unë jam me bindjen…”

Anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike, Grida Duma ka folur për marrëdhënien me kreun e PD, Lulzim Basha, në mbrëmjen e sotme, për emisionin “Kjo javë”,...

Politikë 22:29 - 10 Janar, 2020

Grida Duma flet për marrëdhëniet me Berishën/ Tregon komunikimin e fundit

Ish deputetja e PD, Grida Duma ka folur lidhur me marrëdhëniet me ish kryeministrin Sali Berisha. Ajo ka treguar se komunikon shpesh me Berishën dhe komunikim...

arsyet pse femijet nuk degjojne prinderit
Aktualitet 23:50 - 22 Mars, 2019

Prindër mbani vesh/ Këto janë arsyet pse fëmijët nuk ju dëgjojnë

Flisni shumë gjatë Gjatë një bisede me fëmijët duhet të konsideroni edhe moshën e tyre. Fjalët e komplikuara nuk mund të kuptohen prej tyre, ndaj dhe...

Life Style 13:53 - 18 Mars, 2019

Si u bë e mundur të komunikohet me internet në të gjithë botën?

Përgjigjen për këtë e ka dhënë kompania ‘’Telegeography’’, e cila ka publikuar një hartë që tregon të gjitha vendet, ku janë të vendosura kabllot optike në oqeane....

shenjat qe le engjelli juaj mbrojtes kur do te komunikoje me ju
Aktualitet 23:40 - 9 Mars, 2019

Tre shenjat që le engjëlli juaj mbrojtës kur do të komunikojë me ju

Të pëshpërit në vesh Pëshpërima në vesh është një nga format më të zakonshme të komunikimit që përdorin engjëjt me njerëzit. Ata na flasin në vesh...

kryeministri edi rama,kryetari i pd lulzim basha
Aktualitet 17:59 - 27 Shkurt, 2019

Rama komunikon me Bashën/ Ja çfarë thotë kreu i PD-së

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë prononcimit të tij, pas takimit me eurodeputetët, u pyet nga gazetarët nëse ka komunikim mes tij dhe kryeministrit Edi...

Aktualitet 20:00 - 8 Janar, 2019

Ja se si engjëjt komunikojnë me ju nëpërmjet orës

Engjëjt tanë mbrojtës kërkojnë të komunikojnë me ne për të na dhënë mesazhe të rëndësishme. Mënyra e shfaqjes së tyre lidhet veçanarisht me orën. Kushedi se...

Aktualitet 22:33 - 21 Dhjetor, 2018

Basha akuzon, Rama e pranon/ Flas në telefon me Lulin

Ditën e sotme Kuvendi ishte mbledhur për shqyrtimin e vettingut në politikë, propozim i bërë nga opozita, që nuk u miratua në përfundim të seancës. Ndonëse...

Aktualitet 18:40 - 15 Tetor, 2017

“Komunikimi Javor” / Rama: Kemi arritje dhe dështime në të gjithë territorin

Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar Komunikimin Javor në Facebook, ku ka komentuar situatën aktuale politike në vend, ndërsa e quajti bllokimin e foltores si...

Aktualitet 21:06 - 28 Maj, 2016

Përgjimet/ Ja komunikimet e motrave seksi për trafikimin e kokainës në SHBA

Leka Konini, dy motrat Denisa dhe Jonida Aliçka si dhe i dashuri i njërës prej tyre, Rinald Turhan të arrestuar në dhjetorin e vitit 2015 pasi akuzohen për trafik...

Politikë 17:39 - 21 Gusht, 2015

Meta, interviste nga plazhi: Me Ramën ka mënyra të tjera për të komunikuar

E ndërkohë kur duket hapur se mes dy liderëve të koalicionit qeverisës ka një klimë mosbesimi me prespektivë për t’u thelluar në vazhdim, Ilir Meta në...

Kosova & Rajoni 09:03 - 19 Maj, 2015

Mungesa e komunikimit, Kosova mund të parandalonte vrasjet në Kumanovë

Ka mundur të parandalohej vrasja e nëntë kosovarëve në Kumanovë, në rast se për lëvizjet e tyre të dyshimta kryeministri Isa Mustafa do të përcillte te...

Life Style 12:00 - 4 Prill, 2015

Komunikimi joverbal zbulon më shumë sesa fjalët

Komunikimi joverbal zbulon më shumë sesa fjalët. Në fillimin e lidhjes asnjë mashkull nuk do t’ju tregojë se është i çmendur pas jush, por sjelljet e...

Shëndeti 16:19 - 8 Mars, 2015

Si komunikojnë foshnjat ?

Duke filluar nga e qara e parë deri tek belbëzimet e para, a e dini se cfarë po kërkon tju thotë i vogli juaj? Nga lindja...