Connect with Us

All posts tagged "kompania"

Lajme 13:56 - 18 Shkurt, 2020

Detajet e reja/ Dokumentet që zbulojnë përqindjen e aksioneve të Ben Blushit me kompaninë e inceneratorëve

Me datën 12 shkurt 2020, CNA.al publikoi një dokument zyrtar, të siguruar në Bullgari nëpërmjet të cilit del zbuluar ortakëria e Klodian Zotos , bosit shqiptar...

Lajme 21:13 - 7 Janar, 2020

Falimenton “Fly Ernest”

Kompanisë së udhëtimeve “Fly Ernest” duket se i erdhi fundi, pas mashtrimeve të shumta, prej muajsh, me qytetarët. Gjatë 72 orëve të fundit, kjo kompani ka...

Politikë 19:50 - 7 Dhjetor, 2019

“Mashtrimi i paralajmëruar”/ Agron Shehaj zbulon pse u zhbë kontrata Milot-Balldren

Qeveria anulloi Millot-Balldren në kushtet e situatës emergjente, duke pohuar se kompania koncensionare nuk i plotësoi kushtet e kontratës. Por, sipas ish-deputetit demokrat, Agron Shehaj, janë...

Denoncim 21:56 - 15 Nentor, 2019

Denoncon “Stop”/ Kurum, kompania që vjel pasuritë e Shqipërisë përmes gjyqësorit!

Emisioni “Stop” sjell detaje mbi aktivitetin e kompanisë “Kurum”, nga viti 1998 e deri më sot dhe rezulton, se në më shumë se 20 vjet, kjo...

Sociale 16:49 - 30 Tetor, 2019

83 dyqane dhe 1084 punonjës/ Neptun International, marka shqiptare, lider edhe në dy shtete të tjera

Neptun International është një ndër të paktat kompani shqiptare me prezencë ndërkombëtare, pasi operon sot në tre shtete: Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni dhe nuk do të...

Ekonomi 10:28 - 10 Gusht, 2019

Kush është kompania ‘Gega Oil”, e bllokuar sot nga Policia?

Policia e Shtetit ka njoftuar sot se në bashkëpunim me organet tatimore, ka ndjekur veprimtarinë e kompanisë “Gega Oil” dhe se ka shpallur në kërkim pronarin...

Aktualitet 21:12 - 10 Korrik, 2019

Skandali me kompaninë “Lufra”/ Ja si fshihet data e skadencës

Gazetari Marjon Gorica në një postim në rrjetet sociale ka publikuar disa foto ku vihet re që një prej kompanive më të mëdha të produkteve të...

Aktualitet 18:04 - 26 Prill, 2019

Falimenton kompania e sigurimeve “INSIG” në Kosovë

Kompania e sigurimeve INSIG në Kosovë ka falimentuar.  Bordi i  Bankës Qendrore të Kosovës ka marrë vendimin që kjo kompani të mos vazhdojë punën. Në vendimin...

Altin goxhaj flet per gjyqin e qeverise ndaj bisnesmenti italian
Aktualitet 17:11 - 21 Prill, 2019

Transporti i parave me avion/ Altin Goxhaj nxjerr sekretin

Avokati i njohur, Altin Goxhaj, ka komentuar mbarëvajtjen e hetimeve për grabitjen në Aeroportin “Nënë Tereza” të Rinasit. I qenë prezent në studion e RV “Fax...

denoncimi i fiks fare
Aktualitet 21:11 - 10 Prill, 2019

Skandal me tenderin e UBT-së/ Fitoi firma që ofroi 100 mln më shumë se oferta më e ulët

“Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së mërkurës tentativat e një grupi të vogël pedagogësh dhe studentësh të Universitetit Bujqësor të Tiranës për të penguar ndërtimin e...

rama kompania
Aktualitet 18:06 - 10 Prill, 2019

Siguria e aeroportit/ Rama sulmon kompaninë dhe kritikët e Policisë

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar për grabitjen e 10 milion eurove, ditën së djeshme në Aeroportin “Nënë Tereza”. Rama ka...

Aktualitet 20:49 - 10 Shkurt, 2019

Dalin dokumentet e reja/ Zbulohet kompania offshore në shëndetësi

Një fill i hollë dhe i padukshëm që lidh tre shoqëri holandeze, të cilat kanë administrator dhe zyra të përbashkëta, bashkon dy koncensionet më të mëdha...

Aktualitet 17:06 - 12 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ ARRSH kallëzon në prokurori kompaninë DH Albania

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë kallëzim në prokurori ndaj komanisë që ishte shpallur fituese për tenderin e projektit të Unazës së Re, DH Albania. Në kallëzimin...

Aktualitet 18:17 - 10 Tetor, 2018

Audiopërgjimi “Babale”/ Zbulohet emri i kompanisë që bëri ekspertizën

Prokuroria ka zbardhur detaje të tjera në lidhje me çështjen “Babale”, ku Agron Xhafaj, vëllai i Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, akuzohet për përfshirje në pazare...

Aktualitet 12:30 - 12 Shtator, 2018

Tarifa për Rrugën e Kombit/ Kompania bën njoftimin e rëndësishëm

Në datën 17 shtator 2018 nis tarifimi në autostradën Milot-Morinë. Kompania koncensionare njofton të gjithë qytetarët e Qarkut Kukës që përdorin rrugën e Kombit nuk kanë...

Aktualitet 19:07 - 16 Gusht, 2018

Gruaja myslimane humb vendin e punës/ Fiton gjyqin me kompaninë

Një grua myslimane humbi punën, pasi refuzoi ti jepte dorën intervistusit të saj mashkull. Mëohet se intervista u ndërpre shpejt, si dhe shpresa e 24 vjeçares...

Life Style 23:40 - 27 Maj, 2018

Përdoruesit e iPhone përballen me probleme/ Kamera çahet pa u përplasur

Përdorues të kompanisë Apple ankohen për iPhone X. Njerëzit po tregojnë shqetësimet që kanë hasur me smartphonin. ‘E bleva iPhone X pak para Krishtëlindjeve , dhe...

Kronika 13:49 - 4 Mars, 2018

Kokaina/ Prokuroria sekuestron dokumentet e kompanisë së Arbër Çekajt

Arbri Garden kishte porositur në Kolumbi tre kontejnerë me banane, që mbërritën në Portin e Durrësit, në muajin shkurt dhe ishin të pritje të zhdoganimit. Pas...

Aktualitet 10:30 - 26 Dhjetor, 2017

Lajm i keq për ju që keni iPhone të vjetër, zbulohet “mashtrimi” që ju bëhet

Të gjithë ju që keni iPhone të vjetër, me siguri mund ta keni vënë re se celulari juaj funksionon “çuditshëm” në shumicën e rasteve. Epo, me...

Aktualitet 01:15 - 26 Dhjetor, 2017

Tani e tutje, mund të hidhni në gjyq Apple dhe pse jo, të fitoni një dorë para

Pak ditë më parë, Apple pranoi se ngadalëson modelet e vjetra të iPhone-ve për të zgjatur jetën e baterisë. Sigurisht, kjo nevrikosi shumë konsumatorë dhe momentalisht...

Aktualitet 02:15 - 22 Nentor, 2017

Njihuni me miljarderin më të ri në botë

Në moshën 27 vjeçare, John Collison është miliarderi më i ri në botë…dhe i ka arritur të gjitha vetë. Ai thuhet se është single, por për...

Aktualitet 11:01 - 14 Nentor, 2017

Skandali/ Kompania merr 4.8 mln euro pagesa nga qeveria pa nisur investimin

Nga 11 nëntori i vitit të kaluar deri në shtator të këtij viti, kompania Integrated Technology Waste Treatment Fier, që ka të drejtën e koncesionit për...

Aktualitet 00:00 - 29 Shtator, 2017

Kompania që do t’ju paguajë për të pirë birrë çdo të premte  

Ne të gjithë, të paktën një herë kemi ëndërruar të paguhemi për asgjë, në disa raste për të pirë alkool, sikur të ishte puna më e...