Connect with Us

All posts tagged "kompani"

SHBA, 1,95 miliardë dollarë për dy kompani që testojnë vaksinën
Bota 16:43 - 22 Korrik, 2020

SHBA, 1,95 miliardë dollarë për dy kompani që testojnë vaksinën

Kompania Pfizer dhe firma gjermane BioNTech SE njoftuan të mërkurën se do të marrin 1,95 miliardë dollarë nga qeveria amerikane për të prodhuar dhe shpërndarë 100...

Kompania japoneze krijon maskën “inteligjente”/ Përkthen fjalët e përdoruesit në tetë gjuhë të botës
Teknologji 16:55 - 17 Korrik, 2020

Kompania japoneze krijon maskën “inteligjente”/ Përkthen fjalët e përdoruesit në tetë gjuhë të botës

Komapnia japoneze, Donut Robotics, krijoi një maskë fytyre të teknologjisë së lartë që mund të përkthejë ato që thotë përdoruesi në tetë gjuhë të ndryshme të...

Politikë 11:48 - 13 Korrik, 2020

Dokumenti-“Edhe akullore, edhe çokollatë”/ Drejtori i Transporteve përfiton 223 milionë për kompaninë e vet

Gazetari Flamur Vezaj ka publikuar një dokument nga QKB, ku Drejtor i Përgjithshme i Shërbimeve dhe Transportit Rrugor për Shqipërinë, Blendi Gonxhe rezulton njëherësh edhe pronar...

1.18 miliardë euro për aksin Milot-Fier/ Balluku: Do bëhet me paratë e privatit
Politikë 22:42 - 2 Korrik, 2020

1.18 miliardë euro për aksin Milot-Fier/ Balluku: Do bëhet me paratë e privatit

Ditën e djeshme u hap gara për tenderin e rrugës Milot –Fier, për të cilin CNA.al denoncoi se fituesin e ka të paracaktuar dhe është një...

Teknologji 17:01 - 1 Korrik, 2020

Syzet inteligjente/ Google blen kompaninë e madhe

Google ka blerë një kompani që merret me krijimin e syzeve inteligjente. Kompania North, e themeluar në Kanada në vitin 2012, tha se tani do të...

Ekskluzive/ Ambasada amerikane i heq vizën Ben Blushit
Aktualitet 12:26 - 21 Qershor, 2020

Ortaku përfshihet në skandal/ Ben Blushi rrezikon prangat?!

Një arrestim i pritshëm pas një skandali miliona dollarë në Zimbave, nisja e hetimeve nga interpoli por edhe qeveria Hungareze, ka futur në panik drejtorin e...

Lajme 22:58 - 19 Qershor, 2020

“Tender në kohë pandemie”/ Skandali për ndërtimin e ujësjellësit në Bashkinë e Bulqizës

Gazetari Klodian Tomorri ka publikuar dokumentin e tenderit për ndërtimin e ujesjellësit në bashkinë e Bulqizës për të cilin janë paraqitur 6 oferta në garë. Tomorri...

Showbizz 13:13 - 8 Maj, 2020

FOTOT-Modelja seksi e Instagramit kthehet në milioneren më të re/ Fiton shuma marramendëse falë reklamimit të veshjeve intime

Ylli i reality showt Love Islands, Maura Higgins është kthyer në një milionere pasi siguroi një marrëveshje me një shumë të madhe parash me Ann Summers....

Teknologji 17:38 - 27 Prill, 2020

Ekipi i Apple dhe Google janë gati të zbulojnë gjurmët e Covid-19

Apple dhe Google janë së bashku duke zhvilluar teknologji për të paralajmëruar njerëzit nëse kohët e fundit kanë rënë në kontakt me të tjerët që dyshohet...

Politikë 20:28 - 18 Prill, 2020

“Ekonomia është e brishtë”/ Bushati: Kompanitë që marrin tendera të kontribuojnë më shumë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati deklaroi se nuk e vë në dyshim që duhen më shumë testime dhe duhen më shumë masa për të gjurmuar pandeminë....

Kritikat ndaj Shqipërisë/ Bushati: PE nuk ka kompetencë t'i vërë kushte një vendi kandidat!
Politikë 17:46 - 18 Prill, 2020

Bushati “rebelohet” për riatdhesimin me Air Albania/ “Duhet të rezaurohen edhe kompani të tjera”

Ish-ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, ashtu si në shumë raste të tjera, i ka dalë sërish kundër kryeministrit Edi Rama për riatdhesimin e shqiptarëve....

“A po gënjen qeveria me shifrat e pandemisë?”/ Gazetari ngre dyshime: Dikush nuk po e tregon gjithë të vërtetën
Lajme 18:56 - 8 Prill, 2020

Hakmarrja e Ben Blushit/ Top Channel largon gazetarin Klodian Tomorri

Disa javë më parë, CNA.al publikoi një dokument ekskluziv i cili vinte nga Hungaria, ku një kompani EM Capital Group ishte themeluar në Sofje dhe më...

Shqipëria më pagat më të ulëta/ Berisha: Ky është shkaku i largimit të shqiptarëve nga vendi
Politikë 21:10 - 2 Prill, 2020

Berisha denoncon tenderin e respiratorëve/ “Zbulon kompaninë fituese dhe ortakërinë me Carlo Bolinon”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë lidhur me kompaninë që ka fituar tenderin e respiratorëve në vendin tonë. Berisha pretendon se pronari i...

Lajme 22:08 - 25 Mars, 2020

COVID-19/ Zbulohet dokumenti konfidencial, kompania ndërkombëtare 6 propozime Shqipërisë

Një kompani ndërkombëtare e vlerësimit të sigurisë shëndetësore ka përgatitur një dokument konfidencial konsultativ për strategjinë e përballjes së koronavirusit. Mësohet se dokumenti i kompanisë e...

Lajme 21:31 - 19 Mars, 2020

Problemet e kompanive për pagesat/ Rama sqaron ç’ do të ndodhë me ata që punojnë në të zezë

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se si do të veprohet me kompanitë të cilat nuk kanë mundësi të paguajnë punonjësit e tyre gjatë kohës së izolimit....

Politikë 22:58 - 27 Dhjetor, 2019

“Jemi në rregull me sindikatat”/ Albchrome reagon për shkarkimin e 4 minatorëve

Kompania AlbChrome ka reaguar pas akuzave të shumta të cilat e bënin përgjegjëse për shkarkimin e katër minatorëve. Albchrome ka theksuar se ka në fuqi një...

Bota 18:34 - 11 Dhjetor, 2019

Zbulojnë “ar të zi” në Atlantik/Sasia marramendëse që njoftoi kompania afrikane

Kompania Springfield me bazë në shtetin Afrikan Gana, njoftoi sot se ka zbuluar një fushë të naftës në Oqeanin Atlantik, afër bregdetit të këtij vendi. Kjo...

Lajme 19:22 - 2 Dhjetor, 2019

Mbyllet një tjetër portal/ Abilekaj: Urojmë të mos këtë prapavijë politike!

Një portal i ri i hapur vetëm disa muaj më pare, “Dosja.al” është mbyllur. Siç pretendohet nga drejtuesi i saj, Enton Abilekaj, faqja është mbyllur nga...

Lajme 10:53 - 7 Nentor, 2019

Bashkia Kukës gjobit me 52 mln dollarë kompaninë minerare/ I bllokon aktivitetin

Një kompani minerare në Kukës është gjobitur me 52 milionë dollarë për dëmtim ambienti. Raportohet se Bashkia e Kukësit ka pezulluar aktivitetin e kompaninë “IMI sh.p.k”....

Aktualitet 12:25 - 1 Qershor, 2019

“Ndihen më të relaksuar”/ Kjo kompani bën realitet ëndrrën e punonjësve, punë vetëm 4 ditë në javë

Kompania “Radioactive PR” në Gloucester pas një prove të shkurtër vitin e kaluar tashmë ka bërë realitet ëndrrën e çdo punonjësi të cilën punojnë vetëm 4...

Aktualitet 10:53 - 10 Maj, 2019

Fitim prej 2.3 miliardë dollarësh/Kjo kompani u shpërblye me shumën marremendëse vetëm nga një gabim në film

Në episodin e katërt të “Game of Thrones”, “incidenti” i vogël qe ndodhi në ekran u be viral . Asnje nga stafi nuk e  kishte vënë...

Life Style 13:40 - 14 Prill, 2019

Si të shpëtoni prej varësisë nga telefoni? Kjo kompani bën ndryshimin e madh me këtë shpikje

Së fundmi Light prezantuar produktin e radhës të quajtur Light Phone 2, një version i përditësuar që thuhet se është më efektiv në largimin e smartfonëve...

Life Style 14:40 - 8 Prill, 2019

Bie” poshtë” Apple, ja cila është kompania më fitimprurëse në botë

Apple ka rënë nga “froni” si kompania më fitimprurëse në botë. Tashmë, në krye të listës si më fitimprurësja renditet kompania shtetërore e naftës në Arabinë...