Connect with Us

All posts tagged "komiteti teknik"

Nuk ka lirim masash/ Tomini zbulon skenarët që do i propozoj Komitetit Teknik
Shëndeti 22:30 - 23 Shkurt, 2021

Nuk ka lirim masash/ Tomini zbulon skenarët që do i propozojë Komitetit Teknik

Zv. ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini ka zbuluar  skenarët e mundshëm që Komiteti Teknik i Ekspertëve do t’i propozojë qeverisë pas dy ditësh. Ajo u shpreh...

Pas skandalit të Tires/ Tritan Kalo del mesazh të fortë qytetarëve
Aktualitet 08:09 - 10 Shkurt, 2021

“Mos abuzoni!”/ Kalo për këshillat e Komitetit: Të vërtetat shpesh bishtnohen…

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo, ka reaguar për situatën shqetësuese të krijuar nga koronavirusi. Kalo është ndalur te Komiteti Teknik i Ekspertëve, i cili do të mblidhet...

Pasuria e kryeministrit/ Edi Rama me burime të paqarta
Aktualitet 12:42 - 9 Shkurt, 2021

Rama e konfirmon/ Nesër do të ketë shtrëngim masash

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se do të ketë shtrëngim të masave anti Covid. Gjatë një konference për shtyp Rama bëri me dije se...

A mund të merret seriozisht ky njeri?!/ Dasho ‘bën për ujë të ftohtë’ Ramën
Shëndeti 17:49 - 25 Janar, 2021

“Janë të paaftë apo po e sabotojnë me qëllim”/ Erion Dasho del me reagimin e fortë

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale, ku sulmon Komitetin Teknik të Ekspertëve. Sipas Dashos nga 100...

Vasili ngre alarmin/ Situata e Covid kritike, qeveria lë në mëshirë të fatit mijëra qytetarë!
Politikë 19:43 - 24 Janar, 2021

Shifra të larta infektimesh/ Vasili ngre këmbanë alarmi: Qeveria t’i shtrohet punës

Duke marrë shkas nga shifrat e larta të të infektuarve me Covid-19 në vendin tonë në 24 orët e fundit, nënkryetari i LSI-së ka bërë një...

Buxheti/ Meta nuk ia vonon përgjigjen Ramës: 49.8% e PBB shkon për koncesione, 0.86% për luftën e Covid
Politikë 22:02 - 8 Dhjetor, 2020

Meta kritikon Komitetin Teknik të Ekspertëve/ Është në diktat të qeverisë

Presidenti Ilir Meta ka kritikuar mbrëmjen e sotme Komitetin Teknik të Ekspertëve, për mënyrën e menaxhimit të pandemisë dhe masat që ajo ka marrë. Meta tha...

Politikë 10:45 - 4 Dhjetor, 2020

Komiteti ndaloi aktivitetet politike/ Fatmir Mediu e çon në Kushtetuese vendimin

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka bërë me dije se kanë paraqitur në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë për të hedhur poshtë vendimin për ndalimin e...

A do të mbyllen shkollat?/ Rakacolli: Po i monitorojmë që nga fillimi i vitit akademik
Aktualitet 10:30 - 23 Nentor, 2020

A do të mbyllen shkollat?/ Rakacolli tregon si do procedohet pas rritjes së rasteve pozitive

Përfaqësuesja e Komitetit Teknik Mira Rakacolli u shpreh se situata në shkolla po monitorohet që nga momenti që ka nisur viti i ri shkollor. Në një...

Marrja e masave kundër Covid/ Rakacolli: Shqipëria nuk ka një sistem shëndetësor të fortë
Shëndeti 23:26 - 20 Nentor, 2020

Rakacolli zbulon skenarët/ Çfarë ka parashikuar Komiteti Teknik nëse rriten shifrat

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, njëkohësisht drejtuese e Komitetit Teknik të Ekspertëve, ka folur për situatën shëndetësore në vend. Rakacolli tha se vjeshta dhe pragdimri po...

“Opozita “7x7=42” hesht!”/ Kulluri vë përballë fakteve Veliajn për rritjen e taksave
Politikë 20:51 - 17 Nentor, 2020

Kulluri tallet keq me Bashën/ S’e cënon urdhri i qeverisë, ka 3 vjet që nuk mbledh dot më shumë se 10 vetë në PD

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, ka ironizuar me kreun e PD-së Lulzim Basha, pasi Komiteti Teknik i Ekspertëve publikoi sot masat e...

Aktualitet 10:04 - 12 Nentor, 2020

Vendimi i Komitetit Teknik për shtetërrethimit/ Ironizon Klodian Tomorri: Ju po shkelni ligjin

Gazetari Klodian Tomorri ka ironizuar vendimin e Komitetit Teknik për shtetrrëthimin në të gjithë Shqipërinë nga ora 22:00 deri në orën 06:00. Përmes një postimi në...

Shëndeti 08:19 - 6 Nentor, 2020

“Mbajtja me oksigjen pacientin në ambulancë para spitalit”/ Mjeku ngre alarmin: Nuk ka më vende, presin që të shërohet ose të vdesë dikush

Mjeku i Urgjencës Kombëtare Ilir Allkja i ka bërë thirrje Komitetit Teknik të Ekspertëve, që të reagojnë sa më parë sa i takon shtimit të stafeve...

Komiteti Teknik “i hakërrehet” Bashës/ Ndihemi të fyer, hiq dorë nga baltosja
Shëndeti 14:15 - 31 Tetor, 2020

Komiteti Teknik “i hakërrehet” Bashës/ Ndihemi të fyer, hiq dorë nga baltosja

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka reaguar pas deklaratave të kryetarit të PD-së Lulzim Basha, i cili hodhi një sërë akuzash për mungesën e testimeve. Komiteti Teknik...

Ndërtimi i spitalit në Fier/ Erion Dasho shtron argumentat: Ja pse nuk realizohet për tre muaj diçka serioze
Shëndeti 22:52 - 26 Shtator, 2020

“Ç’i pret shqiptarët këtë dimër?”/ Dasho thirrje Ministrisë dhe Komitetit Teknik: Pasojat do jenë të rënda

Eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho, ka bërë një parashikim lidhur me pandeminë e koronavirusit për javët në vijim, duke qenë se ka ardhur edhe stina...

Rekord i zi në Kosovë/ 418 të infektuar me Covid dhe 4 viktima në 24 orë
Sociale 11:23 - 21 Gusht, 2020

Të dhënat e testit për Covid-19/ Ish-ministri i Shëndetësisë jep alarmin: Ky është krim për profesionistët

Ish-ministri i Shëndetësisë gjatë qeverisjes së PD, Tritan Shehu, deklaron se po falsifikohen të dhënat e testimit nga koronavirusi. Në një denoncim në rrjetet sociale, Shehu...

Ndërtimi i spitalit në Fier/ Erion Dasho shtron argumentat: Ja pse nuk realizohet për tre muaj diçka serioze
Shëndeti 15:29 - 1 Gusht, 2020

COVID-19, mësimet e korrikut/ Çfarë ndodhi në Shqipëri dhe si arriti situata deri në këtë pikë?

Nga Erion Dasho * Korriku ishte një muaj i dhimbshëm. 93 jetë të humbura nga COVID-19 përkthehen në mbi 33 vdekje për 1 milion banorë. Për...

Shtatë viktima në 24 orë/ Mbi 200 raste të reja me Covid në Kosovë
Politikë 10:12 - 14 Korrik, 2020

“Populli në kurth, Covid-19 i ka marrë trutë Qeverisë”/ Profesori jep alarmin: Ja dy nga pikat ku fshihet “djalli’ i tyre

Profesor Ilir Pecnikaj, anëtar i grupit të punës të ngritur nga PD për situatën e pandemisë së Covid-19, ka dhënë alarmin në lidhje me menaxhimin e...

Ish-ministri i Shëndetësisë-Manastirliut/ “Urdhëro sa më shpejt të mos përdoren dorezat”
Shëndeti 23:39 - 23 Qershor, 2020

Ish-ministri i Shëndetësisë-Manastirliut/ “Urdhëro sa më shpejt të mos përdoren dorezat”

Ish-ministri i Shëndetësisë Arben Beqiri ka bërë sot një thirrje për ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe Komitetin Teknik të Task Forcës për Covid-19. Beqiri i...

“Shqipëria në rrezik serioz”/ Ish-ministri i Ramës bën paralajmërimin e fortë: Jo mandat të tretë
Politikë 15:56 - 16 Qershor, 2020

Rama zbulon tre vendimet/ Paralajmëron qytetarët dhe bizneset: Policia s’do tolerojë askënd

Kryeministri Edi Rama ka treguar tre vendime të marra në bashkëpunim me komitetin teknik, pas rritjes së shifrave të të infektuarve. Në një videolive në rrjetet...

Çudia e testimeve nuk njeh kufi!/ Tritan Shehu i kërkon llogari Komitetit Teknik
Shëndeti 16:45 - 27 Maj, 2020

“Kurba anormale në Shqipëri”/ Shehu thirrje Komitetit Teknik: Jepni shpjegime

Tritan Shehu, ish-ministër Shëndetësie, deklaroi se kurba anormale në Shqipëri tregon se diçka nuk po funksionon në menaxhimin e pandemisë së Covid-19. “E kam ngritur disa...

“Virusi do qarkullojë me ulje-ngritje”/ Pipero: Nuk besoj të ketë valë të dytë
Shëndeti 11:48 - 24 Maj, 2020

“Ik se na çave kokën”/ Pipero i përgjigjet Erion Kristos: Ndoshta ju kam lodhur çdo natë, por…

Ditën e djeshme gazetari Erion Kristo, bëri thirrje për rebelim dhe së bashku me disa qytetarë thyen postobllokun e policisë dhe protestuan te Parku i Liqenit...

Shëndeti 18:35 - 14 Maj, 2020

“Keni keqmenaxhuar zhbllokimin”/ Xhepa thirrje Komitetit Teknik: Po provokoni revoltë thyese

Mjeku Gëzim Xhepa ka bërë një thirrje për Komitetin Teknik lidhur me strategjinë e lehtësimit të masave. Në një postim në rrjetet sociale, Xhepa e cilëson...

Politikë 12:07 - 7 Maj, 2020

Rama prezanton kryetaren e Komitetit Teknik mes batutave/ “E donin burrë”

Kryeministri Edi Rama mes batutave ka prezantuar sot anëtarët e Komitetit Teknik. Teksa i dha fjalën zv.ministres Mira Rakcolli, Rama tha se e kanë çmendur duke...

Me shume postime