Connect with Us

All posts tagged "komisioni"

Aktualitet 14:31 - 13 Nentor, 2020

Rimbursimi i barnave anti-Covid/ Miratohet fondi prej 12 milionë dollarësh

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave ka miratuar fondin prej 12 milionë dollarësh për rimbursimin e barnave anti-Covid. Relator ka qenë socialisti Anastas Angjeli, ndërsa propozuese për...

Tërbimi në Korçë/ Salianji kërcënon Lulzim Bashën
Politikë 11:54 - 28 Tetor, 2020

“Tërbimi” në Korçë/ Salianji kërcënon Lulzim Bashën

Ish-deputeti Ervin Salianji, pasi u përjashtua nga lista e kandidatëve për deputetë nga komisioni “Ruli-Luli”, ka filluar një lëvizje kundër Lulzim Bashës. Një ditë më parë,...

“ Gënjeshtari ngelet gënjeshtar”/ Baçi-naftëtareve: Mos i besoni Ramës
Politikë 10:58 - 27 Tetor, 2020

Luan Baci akuza komisionit/ Ju pseudo-demokratë, kontratën e kam me PD dhe Bashën

Ish-kreu i PD në Fier, Luan Baçi ka publikuar dy dokumente në rrjetet sociale, vërtetimin e Autoritetit të Dosjeve të Sigurimit ku nuk figuron as si...

Përkufizimi i qartë i Lulzim Bashës/ Çfarë do të ndodhë me kandidatët që u “shtyhet aprovimi”
Politikë 11:52 - 24 Tetor, 2020

Imoraliteti i listës/ Disa pyetje që duan përgjigje nga Basha dhe komisioni “Ruli”

Dje Partia Demokratike ka publikuar lista me 27 emra, të cilët do të garojnë për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por, një detaj që bie...

Përkufizimi i qartë i Lulzim Bashës/ Çfarë do të ndodhë me kandidatët që u “shtyhet aprovimi”
Politikë 09:40 - 24 Tetor, 2020

Përkufizimi i qartë i Lulzim Bashës/ Çfarë do të ndodhë me kandidatët që u “shtyhet aprovimi”

Mbrëmjen e djeshme, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar dy lista. Në një njërën listë janë emrat e kandidatëve të aprovuar, që pritet të...

Ruli kërkon përjashtimin e Berishës?/ Mesazhi për ish-kryeministrin: Misioni vazhdon edhe jashtë
Politikë 14:45 - 23 Tetor, 2020

Ruli kërkon përjashtimin e Berishës?/ Mesazhi për ish-kryeministrin: Misioni vazhdon edhe jashtë

Procesi i përzgjedhjes së listës së kandidatëve për deputetë të PD-së ka ngjallur edhe një lloj debati në distancë mes ish-kryeministrit Berisha dhe Genc Rulit, i...

PD dorëzon listën përfundimtare/ Propozon 326 kandidatë
Politikë 10:35 - 23 Tetor, 2020

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë/ Komisioni i vlerësimit në PD dorëzon listen finale

Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli dje procesin për përzgjedhjen e kandidatëve për zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe vendore. Ky proces, i zhvilluar për...

Ekskluzive/ Zbulohet kur del lista e kandidatëve të PD për deputetë
Politikë 20:06 - 22 Tetor, 2020

Ekskluzive – Kandidatet/ Komisioni Ruli bën boom, heq Salianjin dhe ….

Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve ka përfunduar procesin e përzgjedhjes së kandidatëve të PD. Në fazën e parë ishin 3600 kandidatë për deputetë, me pas ishin...

Aktualitet 11:45 - 18 Tetor, 2020

Po videon Salianji-GD do e shikojë komisioni Ruli – Luli !?

Një video me një gjuhë rrugësh midis dy personazheve të politikës, në atë kohë yjet në shkëlqim të Lulzim Bashës, të lenë në hijë dhe në...

Procesi farse/ Kush janë 160 emrat që “fsheh” PD?
Sociale 19:06 - 10 Tetor, 2020

Skandali/ Kandidatja e PD-së për deputete, gruaja e vrasësit të tre policëve

Partia Demokratike shpalli një ditë më parë listën me 140 emrat, kandidatët për deputetë për qarkun e Tiranës, që pritet të përfaqësojnë demokratët në zgjedhjet e...

Politikë 13:26 - 1 Tetor, 2020

Foto ekskluzive-Kush është ekipi që falsifikon rezultatet dhe vjedh votat e demokratëve

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha nuk ndalet në “teatrin” e tij përballë demokratëve dhe skemat manipulative që përdor, duke i gënjyer ata se gjoja...

Aktualitet 09:11 - 29 Shtator, 2020

Sot mblidhet Komisioni i Posaçëm për zgjedhjen e KQZ-së/ Dëgjesë me 27 kandidatë

Pasditen e sotme pritet të mblidhet Komisioni i Posaçëm, i cili do të bëjë përzgjedhjen e kandodaturave për organet drejtuese të KQZ-së. Mësohet se në garë...

Basha tallet me komisionin Ruli/ Ja si u falsifikuan rezultatet dhe listat në Durrës, shkuan 27 u kthyen 28 emra
Politikë 11:58 - 24 Shtator, 2020

Procesi skandaloz i Bashës

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha sot ka vazhduar farsën e tij në lidhje me procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë. Gjoja ka çuar...

Përplasjet për listat/ Ambasadorja Kim paralajmëron Bashën dhe Ramën: Mos harroni marrëveshjen!
Aktualitet 14:40 - 18 Shtator, 2020

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese/ Yuri Kim thirrje urgjente politikës

Ambasadroja amerikane në Shqipëri Yuri Kim, ka bërë thirrje përsëri për ngritjen e Gjykatës Kushtetuse brenda vitit 2020. Teksa ka falenderuar Presidentin Ilir Meta dhe kryetarin...

Iu shty aprovimi/ Reagojnë ish-deputetët, Gurakuqi: Të kërkojnë falje që kanë fyer…
Politikë 13:57 - 8 Shtator, 2020

PD i përgjigjet Ruçit/ Zbulohet emri i përfaqësuesit që do dërgojë në Komisionin për anëtarët e KQZ-së

Partia Demokratike i është përgjigjur kërkesës së kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, I cili kërkoi të dërgojnë përfaqësuesin e tyre në Komisionin që do bëjë përzgjedhjen e anëtarëve...

Basha tallet me komisionin Ruli/ Ja si u falsifikuan rezultatet dhe listat në Durrës, shkuan 27 u kthyen 28 emra
Politikë 11:39 - 28 Gusht, 2020

Pazari me listat/ Pse fshihen 932 emrat e kandidatëve

Proçes i mbyllur, jo transparent dhe krejtësisht i manipulueshëm që nuk jep asnjë garanci, për një listë kandidatësh të zgjedhur nga baza. Lulzim Basha premtoi hapje...

“Lugen në brez e turruni”/ “Shpërthen” ish-anëtari i Këshillit Kombëtar: Filloi mashtrimi nr.2
Politikë 14:33 - 27 Gusht, 2020

“Lugen në brez e turruni”/ “Shpërthen” ish-anëtari i Këshillit Kombëtar: Filloi mashtrimi nr.2

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar pas njoftimit të bërë nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve për deputetë pranë Partisë Demokratike, i...

Komisionit të fitores i duhet një rregullore
Opinione 10:23 - 5 Gusht, 2020

Komisionit të fitores i duhet një rregullore

Ka një situatë kaotike që prej momentit kur u shpall komisioni i përzgjedhjes së kandidaturave për deputet të PD-së. Që prej atij momenti, pesë anëtaret duken...

Mark Marku: PS nuk është më forcë e parë
Politikë 21:39 - 3 Gusht, 2020

Mark Marku: PS nuk është më forcë e parë

Pedagogu Mark Marku, i caktuar si një prej anëtarëve të komisionit të vlerësimit të kandidaturave të propozuara për deputet në Partinë Demokratike, ka analizuar këtë proces...

Fshehja e numrit të vdekjeve/ PD: Prokuroria dhe SPAKm os rrinë duarkryq
Politikë 11:01 - 3 Gusht, 2020

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë/ Nga Genc Ruli te Mark Marku, zbardhen emrat e Komisionit të Vlerësimit

Partia Demokratike ka zbardhur emrat e anëtarëve të Komisionit të Vlerësimit, që pretendohet se do të bëjnë përzgjedhjen e kandidatëve për deputetët, të PD-së. Sipas vendimit...

Foto-Hanë e pinë me subjektet e OFL-së/ Artan Hoxha ‘demaskon’ Metën e Ramën
Politikë 13:20 - 17 Korrik, 2020

Mazhoranca heq dorë nga shkarkimi i Presidentit/ Artan Hoxha tregon çfarë do bëjnë në vijim Rama dhe Meta

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar Komisionin hetimor Parlamentar, i cili sot bëri të ditur se ka hequr dorë nga shkarkimi i presidentit Meta, me pretendimin se...

“Ka pasur reflektim”/ Mazhoranca tërhiqet nga shkarkimi i Ilir Metës?
Politikë 14:43 - 11 Korrik, 2020

“Ka pasur reflektim”/ Mazhoranca tërhiqet nga shkarkimi i Ilir Metës?

“Unë nuk jam për të bërë spektale politike, por jam për ti garantuar të gjithë se deri në 24 korrik 2022 Presidenca do të jetë kështjellë...

PD konfirmon pjesëmarrjen në Këshillin Politik/ Vendos dy kushte të panegociueshme
Politikë 10:16 - 23 Qershor, 2020

Afron afati i fundit Komisionit Parlamentar/ Gjiknuri bën lëvizjen e radhës

Ndërsa 30 Qershori po afron, datë kur skadon edhe afati i Komisionit të Posacëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore, bashkëkryetari i i këtij komisioni, Damian Gjiknuri ka...