Connect with Us

All posts tagged "komisioni hetimor"

Politikë 10:33 - 3 Dhjetor, 2019

Mblidhet Komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit Meta/ Debate mes deputetëve

Ditën e sotme në ambientet e Kuvendit është mbledhur Komisioni Parlamentar Hetimor, për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Komisioni është mbledhur sot për të zgjatur hetimet,...

Politikë 10:47 - 22 Nentor, 2019

Shkarkimi i Metës/ Mblidhet sot Komisioni Hetimor

Paraditen e sotme pritet të mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Mbledhja do të zhvillohet në orën 11:00 dhe dhe në rendin e...

Politikë 22:24 - 19 Tetor, 2019

Socialistët nuk heqin dorë nga shkarkimi i Metës/ Ulsi Manja shpjegon planin që do të ndiqet

Ndërkohë që Komisioni i Venecias e ka dhënë opinionin e saj zyrtar lidhur me ligjshmërinë e dekretit të Presidentit për ç’dekretimin e zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit,...

Politikë 11:25 - 17 Shtator, 2019

Shkarkimi i Metës/ Komisioni Hetimor bën lëvizjen e papritur

Komisioni Hetimor Parlamentar, për presidentin Ilir Meta do t’i kërkojë Kuvendit shtyrjen e afatit të punimeve. Sipas Report tv, Komisioni i cili pritet të mblidhet nesër...

Politikë 10:47 - 11 Shtator, 2019

Meta shkeli Kushtetutën?/ Ja çfarë thotë eksperti i Venecias

Ekspertët e Komisionit të Venecias, prej ditës së djeshme vijojnë takimet në Shqipëri, pas kërkesës së mazhorancës për shkarkimin e presidenti Ilir Meta, pasi çdekretoi 30...

Politikë 11:54 - 9 Shtator, 2019

Avokati i njohur “degjeneron” Komisionin Hetimor/ Janë të gjithë idiotë

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka reaguar në lidhje me raportimin e presidentit Meta, përballë Komisionit Hetimor, në lidhje me vendimin e tij për të shfuqizuar...

Politikë 10:23 - 9 Shtator, 2019

Live-Çdekretimi i zgjedhjeve/ Meta përballë Komisionit Hetimor  

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, presidenti Ilir Meta është paraqitur sot para Komisionit Hetimor Parlamentar, i cili është ngritur pas kërkesës së mazhorancës për shkarkimin e tij....

Lajm i Rekomanduar 11:51 - 4 Shtator, 2019

Meta humb toruan/ Më “çmendët” si asnjëherë tjetër

Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka reaguar sërish sot në lidhje me komisionin hetimor parlamentar, për shkeljet e Presidentit. Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa...

Politikë 12:38 - 3 Shtator, 2019

Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidenti/ Ja kur do të thirret Meta

Është mbledhur rreth mesditës së sotme, Komisioni Hetimor për shkarkimin e presidenti Ilir Meta. Mazhoranca ka nsiur procedurat për shkarkimin e Metës, pas zhvillimeve që rrodhën...

Politikë 16:24 - 2 Shtator, 2019

Shkeljet e Metës/ Gati të firmoset shkarkimi i Presidentit

Nesër në orën 12, do të mblidhet Komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Mësohet se Komisioni do të miratojë planin hetimor, që do të...

Aktualitet 14:04 - 11 Korrik, 2019

“Shkeljet e Metës”/ Manja: Për tre muaj, raport përfundimtar në Kuvend

Kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, Ulsi Manja është shprehur sot se brenda tre muajve do të kenë një raport përfundimar,...

Aktualitet 09:00 - 11 Korrik, 2019

Shkarkimi i Metës/ Mblidhet sot Komisioni Hetimor

Komissioni Hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, sot në orën 13:00 do të zhvillojë mbledhjen e parë. Mësohet se në mbledhjen e sotme, pritet...

Aktualitet 18:19 - 8 Korrik, 2019

Emrat/ Zbulohen anëtarët e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës

Kuvendi është mbledhur ditën e sotme në një seancë të posaçme për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta. Mësohet se...

Aktualitet 10:48 - 8 Korrik, 2019

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës/ PC cakton anëtarët

Partia Socialiste ka caktuar sot anëtarët që do të jenë pjesë e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta Kryetari i këtij Komisioni është Ulsi...

Zv.ministri i Jashtem Gent Cakaj
Aktualitet 16:30 - 31 Janar, 2019

Certifikata e sigurisë/ Ja kush do i bëj hetimet për Cakajn

Janë zbardhur emrat e komisionerëve që do merren me hetimin e dhënies së certifikatës së sigurisë brenda 24-orëve nga DSIK, për Gent Cakajn, Mësohet se Komisioni...

deputeti i pd, edi paloka ne studio
Kronika 13:51 - 4 Prill, 2018

“Tahiri”, reagon Paloka/ Nuk jam njoftuar për mbledhje

Kryetari i Komisionit hetimor parlamentar “Tahiri”, Edi Paloka ka reaguar menjëherë për mbledhjen e sotme të komisionit hetimor “Tahiri”. A i e ka quajtur skandal të...

Aktualitet 13:42 - 4 Prill, 2018

Komisioni hetimor/ Zbardhen e kushtet e PS-së, për të dorëzuar Tahirin

Mesditën e së mërkurës eshtë mbledhur Komisioni hetimor “Tahiri”, pa praninë e Opozitës. Mbledhja që u lajmërua vetëm pak minuta para se të fillonte, iu ka...

Kryesore 11:46 - 19 Mars, 2018

Dështon Komisioni i parë për çështjen “Tahiri”/ Deputetët pa çertifikata sigurie, takimi shtyhet për javën tjetër

Mbledhja e parë e Komisionit Hetimor për “Për të kontrolluar veprimet dhe mosveprimet e organeve shtetërore në parandalimin dhe goditjen e fenomenit të kultivimit dhe trafikut...

Politikë 11:15 - 19 Mars, 2018

Mblidhet Komisioni Hetimor për Saimir Tahirin

Është mbledhur sot rreth orës 11:00 Komisioni Hetimor për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Në nisje të këtij takimi, kreu i Komisionit, deputeti demokrat, Edi Paloka...

Kryesore 18:02 - 17 Mars, 2018

Alibeaj paralajmëron dështimin e Komisionit Hetimor për Saimir Tahirin

I ftuar në emisionin “Kjo Javë” të Nisida Tufës në News 24, deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka folur në lidhje me Komisionin Hetimor për...

Politikë 22:56 - 5 Mars, 2018

Miratohet komisioni hetimor për Saimir Tahirin

Janë në përfundim punimet e seancës plenare, ku aktualisht po votohen projektligjet e rendit të ditës. Është miratuar me 121 vota Komisioni Hetimor për ish-ministrin e...

Aktualitet 09:53 - 10 Shkurt, 2017

Dështimi i Edmond Spahos me aferën CEZ/Si e shpartalloi komisionin hetimor kërmilli i PD

Disa herë CityNews ka sjellë materiale dhe komente ekskluzive në lidhje me nën/kryetarin e PD Edmond Spaho. Një individ i ngritur në detyrë politike për shkak...

Aktualitet 22:07 - 6 Dhjetor, 2016

Marrëveshja e CEZ/ Dalin dokumentet. Gjiknuri avokatit: Morëm vendim politik

Në seancën e sotme të Komisionit Hetimor për CEZ është publikuar dokumenti që tregon se avokati ndërkombëtar i Qeverisë Shqiptare i ka sugjeruar ministrit të Energjetikës...