Connect with Us

All posts tagged "komisioneret"

Vetingu 11:04 - 24 Qershor, 2021

Zëvendësimi i Komisionerëve të Vettingut/ Zbardhet propozimi i socialistëve

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka propozuar që në rendit e ditës në seancën e Kuvednit, të futet edhe një projektvendim që ka...

Dosja “339”/ Gjykata e Durrësit merr vendimin për komisionerët
Aktualitet 16:41 - 21 Qershor, 2021

Dosja “339”/ Gjykata e Durrësit merr vendimin për komisionerët

Mbyllet gjykimi për dosjen 339. Gjykata e Durrësit ka marrë vendimin për dënimin me burg komisionerët e Shijakut për akuzat e krimeve zgjedhore të ngritura nga...

Politikë 09:35 - 5 Maj, 2021

Çmenduritë e Lulzim Bashës/ Iu sulet numëruesve për të justifikuar humbjen

Kreu i PD, Lulzim Basha, ditën e procesit zgjedhor, me 25 Prill e quajti një ditë të mrekullueshme dhe një ditë feste. Sipas tij, çdo gjë...

Basha merr vendimin/ Nuk njeh zgjedhjet e 25 prillit
Politikë 20:07 - 29 Prill, 2021

Kandidatja e PD nxjerr blof Bashën/ Nuk ka pasur manipulim në zgjedhje

Dështimin e radhës në zgjedhjet e 25 prillit, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e “veshi me kostumin” e manipulimit gjatë numërimit të votave. Basha, i...

“Çfarë mashtrimi, turpi, e neverie!”/ Braçe demaskon bublikisht aktivisten e PD
Politikë 12:00 - 26 Prill, 2021

“Komisionerët e PD dhe LSI penguan numërimin në Divjakë”/ Braçe: Braktisja e detyrës dënohet penalisht

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka reaguar mbi ndërprerjen e procesit të numërimit në Divjakë ku sipas tij, komisionerët e PD dhe LSI kanë lënë procesin në gjysmë...

Aktualitet 10:45 - 26 Prill, 2021

Pas 5 orësh pushim/ Rifillon numërimi i votave në Gjirokastër

Procesi i numërimit në qytetin e Gjirokastrës, që ka vetëm një KZAZ është ndërprerë në orën 05:00 të mëngjesit pasi komisionerët e të tre partive të...

Komisioneri mbyll qendrën e votimit 3 orë para orarit zyrtar/ Po rrija kot, njerëzit janë në emigrim
Politikë 17:51 - 25 Prill, 2021

Komisioneri mbyll qendrën e votimit 3 orë para orarit zyrtar/ Po rrija kot, njerëzit janë në emigrim

Qytetarët shqiptarë pas një muaji intensiv të fushatës zgjedhore, po zgjedhin me votën e tyre qeverinë e re, për katër vitet e ardhshme. Qendrat e votimit...

Celibashi thirrje partive politike/ Tregoni qetësi dhe vetëpërmbajtje, të presim të numërohen fletët
Politikë 11:06 - 25 Prill, 2021

Celibashi “kërcënon” komisionerët/ ”Do të ndiqen penalisht ata që largohen”

Komisioneri Shtetëror Ilirjan Celibashi u ka bërë thirrje partive politike që t’u tërheqin vëmendjen komisionerëve të tyre që mos të pengojnë procesin e votimit. Celibashi ka...

“Dosja 339”/ 21 komisionerë dalin sot përpara Gjykatës, në burg vetëm të opozitës
Kronika 12:54 - 7 Shtator, 2020

“Dosja 339”/ 21 komisionerë dalin sot përpara Gjykatës, në burg vetëm të opozitës

21 komisionerët e arrestuar për zgjedhjet e 2017 do të dalin sot para Gjykatës së Durrësit. Gjykata e Posaçme e Apelit shpalli moskompetencë për këtë pjesë...

‘Nuk e lexuam fare menunë’/ Berisha tregon skandalin e trefishtë të biftekut të florinjtë
Politikë 21:14 - 2 Gusht, 2020

Urdhërarrestet për komisionerët e vdekur/ Berisha nxjerr certifikatën, u përgënjeshtrua SPAK-u i partisë

Urdhërarrestet e SPAK për komisionerët e vdekur bënë jo pak bujë pak ditë më parë, ndërsa ekspertët thanë se ky skandal vinte në dyshim së paku...

Po komisionerëve kush ua kërkoi të lejonin votimin e shumëfishtë?
Politikë 14:24 - 28 Korrik, 2020

Po komisionerëve kush ua kërkoi të lejonin votimin e shumëfishtë?

Nga Mentor Kikia * 22 komisionerë të qendrave të votimit në Shijak, të PS, PD dhe LSI u arrestuan. Ata kanë lejuar, sikurse shprehet prokuroria, me...

Kronika 09:40 - 28 Korrik, 2020

Zbardhen detajet e urdhër-arresteve për “Dosjen 339”/ Të akuzuarit komisionerë dhe funksionarë lokalë

Gjatë mbrëmjes së djeshme me kërkesë të SPAK, Gjykata e Posaçme ka lëshur disa urdhër-arreste, në lidhje me dosjen e bujshme “339”, e cila ka të...

Kosova & Rajoni 09:45 - 6 Tetor, 2019

Përplasja e komisionerëve në veri/ Goran Rakiç i “hedh benzinë zjarrit”: Pse nuk guxojnë të votojnë me letërnjoftim serb?!

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç, ka reaguar pas incidentin të shënuar në veri të Kosovës teksa komisionerët serbë u përlasën për mënyrën e votimit. Në...

Kosova & Rajoni 08:48 - 6 Tetor, 2019

Zgjedhjet në Kosovë, shënohen icidentet e para/ Përplasen komisionerët serbë në veri

Qytetarët e  Kosovës i drejtohen sot kutive të votimit për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës. Të drejtë vote në këto zgjedhje kanë 1,937,869 qytetarë,...

Bota 19:47 - 26 Shtator, 2019

Pasuria e dyshimtë merr në qafë dy komisionerët e PE

Komisioni i Çështjeve Ligjore të Parlamentit Europian (PE) ka vendosur ditën e sotme mospranimin e qënies komisionerë të këtij institucioni presticioz të dy të emëruarve, përkatësisht,...

Aktualitet 20:35 - 18 Korrik, 2019

“1200 vota më shumë në kuti”/ PD Roskovec kallëzon komisionerët e PS-së

Pas Lezhës, edhe Partia Demokratike në Roskovec ka dorëzuar një kallëzim penal pranë prokurorisë së Fierit për të gjithë anëtarët e komisioneve në qendrat e votimit...

Aktualitet 14:02 - 18 Korrik, 2019

Manipulimi i zgjedhjeve/ PD padit komisionerët dhe numëruesit

Partia Demokratike ka ngritur sot një padi kundër komisionerëve dhe numërusve lidhur me zgjedhjet e 30 qershorit në Lezhë. Padia është depozituar në Prokurorinë e Lezhës...

Kush e fiton Tiranën?/ Kryeqytetasit ndajnë mendjen për 25 prillin
Aktualitet 16:16 - 10 Korrik, 2019

PD padit komisonerët e zgjedhjeve të 30 Qershorit

Partia Demokratike dega Kukës, ka paditur komisionerët e zgjedhjeve të 30 Qershorit të 14 qendrave të  votimit të bashkisë së Kukësit. Në padi theksohet se komisionerët,...

Aktualitet 19:40 - 30 Qershor, 2019

Video-Berisha nxjerr pamjet/ Ja si e dhunuan komisionerët e PS-së qytetarin

Më herët u raportua se një 59-vjeçar, i identifikuar si Asllan Likursi, u dhunua me levë në kokë nga dy komisionerët e PS-së në Burrel. Lidhur...

Aktualitet 18:46 - 30 Qershor, 2019

Skandali/ Komisionerët e PS-së masakrojnë me levë qytetatrin në Burrel

Një ngjarje e paprecedent është regjistruar në Burrel, ku komisionerët e PS-së kanë masakrua me levë një 59-vjeçar i identifikuar si Asllan Likursi. Ai është dërguar...

Rama nuk harron Erion Braçen/ I pari në listën e Fierit
Aktualitet 07:21 - 30 Qershor, 2019

Fillon i qetë procesi i votimit/ Braçe apel komisionerëve

Pavarësisht situatës së tensionuar politike, duket se procesi i votimit për zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019, ka filluar i qetë. Qendrat e votimit janë hapur...

Aktualitet 15:11 - 1 Shkurt, 2019

Zgjedhjet/ KQZ publikon projekt-vendimet e rëndësishme

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zhvilluar një mbledhje ku ka shqyrtuar dhe miratuar disa projekt-vendime. Në një njoftim për mediat, KQZ bën me dije se në...

Aktualitet 21:11 - 2 Nentor, 2018

Artan Hoxha “plas bombën”/ Opozita ka një video, që mund të fundosë Qeverinë

Gazetari Artan Hoxha gjatë një interviste në studion e emisionit “Java” në Radio Televizionin Shqiptar ka bërë një deklaratë bombë. Hoxha ka thënë se opozita ka...