Connect with Us

All posts tagged "komisariat"

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia ndëshkon 923 qytetarë, shoqërohen në komisariat 9 të tjerë
Kronika 16:25 - 14 Janar, 2021

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia ndëshkon 923 qytetarë, shoqërohen në komisariat 9 të tjerë

Shërbimet e Policisë kanë vijuar kontrollin në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave anticovid. Si rezultat i këtyre kontrolleve, gjatë 48 orëve të...

Kronika 10:12 - 5 Janar, 2021

Arratisja e 30 vjeçarit nga komisariati/ Procedohen penalisht dy efektivët që e shoqëronin

Pas arratisje së shtetasit Riljon Lalaj një ditë më parë nga Komisariati nr. 1 në Tiranë, procedohen penalisht në gjendje të lirë dy efektivët që e...

Kronika 09:01 - 4 Janar, 2021

Arratiset një person nga Komisariati numër 1 në Tiranë

Një person është arratisur nga komisariati numër 1 në Tiranë. Mësohet se shtetasi R. Lala ishte arrestuar për armë mbajtje pa lejen në zoënn e “Ali...

U shoqërua me dhunë në polici/ Mërtiri flet pas lirimit: Më fshin videot për të shmangur provat e egërsisë së tyre
Aktualitet 13:15 - 20 Dhjetor, 2020

U shoqërua me dhunë në polici/ Mërtiri flet pas lirimit: Më fshin videot për të shmangur provat e egërsisë së tyre

Ergys Mërtiri një nga aktivistët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, ka folur për mediat pas shoqërimit me dhunë mbrëmjen e djeshme në komisariat. Në një...

Dhuna ndaj artistëve/ Budina paralajmëron rikthimin e protestave, ja kur nis
Aktualitet 09:39 - 20 Dhjetor, 2020

Dhuna ndaj artistëve/ Budina paralajmëron rikthimin e protestave, ja kur nis

Pas dhunës së ushtruar mbrëmjen e djeshme nga policia ndaj aktivistëve, regjizori  Robert Budina ka paralajmëruar rikthimin e protestave në vend. Në një lidhje për Fax...

Çfarë ndodhi në komisariat?/ Budina nxjerr detajet: Si i dhunuan policët
Sociale 22:45 - 19 Dhjetor, 2020

Çfarë ndodhi në komisariat?/ Budina nxjerr detajet: Si i dhunuan policët

Regjisori Robert Budina ka shkuar para komisariatit nr.1 në Tiranë ku mbahen të shoqëruar 4 aktivistët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit tw cilwt u ndaluan...

Kronika 09:28 - 19 Dhjetor, 2020

“I riu u dhunua brenda komisariatit”/ Policia e Bulqizës sqaron ngjarjen e denoncuar nga PD

Pasditen e djeshme Partia Demokratike ka denoncuar rastin e dhunës së një të riu në Komisariatin e Bulqizës. Ndaj kësaj Policia e Shteti ka reaguar me...

Aktualitet 19:47 - 14 Dhjetor, 2020

“Paraqituni në komisariat”/ Genc Sejko nxjerr mesazhin që i dërgoi policia: Kjo është fytyra e shtetit

Aktivisti Genc Sejko është thirrur që të paraqitet në Komisariatin nr.2, pasi mori pjesë në potestat kundër vrasjes së Klodian Rashas nga policia. Sipas mesazhit, ai...

“Shenjat e prangave nuk kanë për të më ikur kurrë”/ Gazetari tregon gjendjen në e rënduar në komisarit: Dhuna ka emër!
Aktualitet 11:28 - 12 Dhjetor, 2020

“Shenjat e prangave nuk kanë për të më ikur kurrë”/ Gazetari tregon gjendjen e rënduar në komisarit: Dhuna ka emër!

Gazetari Qamil Xhani ka reaguar për herë të parë pas shoqërimit nga policia për protestën që u zhvillua nën moton “Drejtësi për Klodianin”. Xhani bën me...

Politikë 10:29 - 12 Dhjetor, 2020

Shoqërimi në komisariat i gazetarëve/ Manjani: Pushteti e ka të keqen me fjalën e lirë

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar lidhur me shoqërimine gazetarit Qamil Xhani dhe Xhoi Malësisë pas protestës për vrasjen e Klodian Rashës. Sipas Manjanit,...

Opinione 10:27 - 12 Dhjetor, 2020

Nikoll Lesi: Edi, lidhi qentë!

-Mbrëmë vonë, mu te hyrja e redaksisë së gazetës KOHA JONE, një mori forcash speciale morën me dhunë kryeredaktorin e gazetës, Qamil Xhani. Nuk isha në...

Kronika 09:41 - 12 Dhjetor, 2020

Protesta për vrasjen e Klodian Rashës/ Shoqërohen në komisariat më shumë se 100 persona

Mbi 100 persoan janë shoqëruar në komisariat pas protestës së djeshme të zhvilluar në Tiranë. Mësohet se mbrëmë pati shumë të shoqëruar, prej të cilëve disa...

Denoncon avokati/ Protestuesit e ndaluar janë dhunuar në komisariate
Aktualitet 23:18 - 11 Dhjetor, 2020

Denoncon avokati/ Protestuesit e ndaluar janë dhunuar në komisariate

Redon Meksi avokat dhe aktivist në një intervistë për Euronews Albania denoncon faktin se protestuesit e ndaluar gjatë protestës së fundit për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia ndëshkon 923 qytetarë, shoqërohen në komisariat 9 të tjerë
Aktualitet 16:29 - 9 Dhjetor, 2020

Policia bën “namin”/ Për dy ditë gjobit 1325 qytetarë për mosmbajtjen e maskës

Rebelët vijojnë të dalin në rrugë pa maskë. Ndonëse po bëhen gati 2 muaj nga dita kur është dhënë ky vendim, qytetarët ende nuk po sensibilizohen....

Policia me “dorë të hekurt”/ Gjobit 729 qytetarë që lëviznin pa maskë, respektohet ora policore
Aktualitet 13:02 - 27 Nentor, 2020

Policia me “dorë të hekurt”/ Gjobit 729 qytetarë që lëviznin pa maskë, respektohet ora policore

Policia e Shtetit ka gjobitur një numër të madh qytetarësh, të cilët nuk mbajnë maskën në rrugë apo kanë dalë në lëvizje pas orës 22:00 të...

Shoqërimi i Kastriot Islamit në komisariat/ Maliqi: Kryeministër hakmarrës-primitiv
Aktualitet 11:46 - 15 Nentor, 2020

Shoqërimi i Kastriot Islamit në komisariat/ Maliqi: Kryeministër hakmarrës-primitiv

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi ka reaguar ashpër ndaj arrestimit të djeshëm të ish deputetit Kastriot Islami. Përmes një postimi, Maliqi e ka cilësuar si hakmarrës...

Gjobiten 607 qytetarë për mosmbajtjen e maskës/ Shoqërohen në komisariat 11 “rebelë”
Aktualitet 15:43 - 1 Nentor, 2020

Gjobiten 607 qytetarë për mosmbajtjen e maskës/ Shoqërohen në komisariat 11 “rebelë”

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të...

Policia bën namin me gjoba për qytetarët që lëvizin pa maska/ 10 shoqërohen në komisariat
Kronika 17:10 - 30 Tetor, 2020

Qytetarët lëvizin pa maska/ Policia bën namin me gjoba, 10 shoqërohen në komisariat

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të...

Qeshi me të madhe kur po kalonte Rama/ Gruaja nga Dibra shoqërohet në komisariat
Kronika 23:11 - 28 Tetor, 2020

Qeshi me të madhe kur po fliste Rama/ Gruaja nga Dibra shoqërohet në komisariat

Një 45 vjeçare me inicialet T.B, ka përfunduar në komisariatin numër 1 me urdhër të gardës, pasi këta të fundit e konstatuan duke qeshur në një...

Aktualitet 18:09 - 23 Tetor, 2020

Pesë orë në Komisariat/ Ndocaj: Më shoqëruan sikur të isha njeriu më i rrezikshëm në vend!

Pasi u lirua nga Komisariati, ish- deputeti Eduart Ndocaj ka hedhur akuza ndaj uniformave blu. Ish deputeti është shprehur se e kanë trajtuar si të ishte...

Aktualitet 16:58 - 23 Tetor, 2020

E shoqëruan në komisariat/ Policia e Lezhës liron ish-deputetin Ndocaj

Policia e Lezhës ka lënë të lirë ish-deputetin Eduart Ndocaj, i cili u shoqërua mëngjesin e sotëm. Ndalimi i tij ishte bërë në momentin që Ndocaj...

Aktualitet 16:06 - 21 Tetor, 2020

U kapën në rrugë pa maska/ Gjobiten 769 qytetarë, 22 persona shoqërohen në komisariat

Punonjësit e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masës...

Shoqërohet në komisariat “Koloneli i hekurt”/ I sekuestrohet dhe makina e blinduar
Kronika 18:59 - 22 Shtator, 2020

Shoqërohet në komisariat “Koloneli i hekurt”/ I sekuestrohet dhe makina e blinduar

Uniformat blu kanë sekuestruar makinën e blinduar ish-drejtori të Policisë së Elbasanit Edmond Koseni. Aksioni për sekuestrimin e automjetit të Kosenit është bërë në Peqin nga...