Connect with Us

All posts tagged "kombetare"

Aktualitet 18:54 - 18 Qershor, 2019

Mourinho ndryshon mendim/ Zbulon të ardhmen

Trajneri portugez, Jose Mourinho, ende nuk ka gjetur një skuadër për të drejtuar sezonin e ardhshëm sportiv 2019-2020. Gjithsesi, përmes një interviste të dhënë sot për...

Aktualitet 11:47 - 14 Qershor, 2019

Ja kush janë 10 kombëtaret më të mira në botë/ Do të surprizoheni me vendin e parë

FIFA ka publikuar sot renditjen e ekipeve kombëtare në mbarë botën. Në krye të kësaj renditje mbetet Belgjika me 1764 pikë. Përfaqësuesja blege njeh vetëm fitore...

Aktualitet 13:52 - 1 Qershor, 2019

Ndryshon sërish lista e Kombëtares/ Vjen ftesa për ‘bishën’ e Partizanit

Prej ditësh, Kombëtarja qëndron e grumbulluar në kompleksin “Tropikal” në Durrës dhe ku po përgatitet për ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë. Në prag të këtyre takimeve,...

Aktualitet 12:51 - 1 Qershor, 2019

Rrëfehet Lorik Cana/ Reja është trajneri i duhur, por ka diçka që më shqetëson

Ish-kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana, vazhdon punën e tij intensive me fondacionin “Lorik Cana 5”, ku në fokusin e tij është promovimi i sportit te moshat...

Aktualitet 13:46 - 4 Maj, 2019

Rrëfehet trajneri i Kombëtares/ Shqipëria më bën mirë për shëndetin, sa për Hysajn…

Muajin e kaluar, Edi Reja u prezantua në krye të Kombëtares së Shqipërisë, teksa shihej si alternativa më vlefshme pas Panuçit, për shkak të eksperiencës së...

Aktualitet 13:00 - 25 Prill, 2019

6 vite më parë përbuzi Shqipërinë/ Sot pret ftesën e Edoardo Rejës

Elvis Kabashi kërkon të veshë fanellën kuqezi! Nuk është një lajm i rremë, por një dëshirë e shprehur me zë e figurë nga futbollisti që kur...

Aktualitet 14:25 - 23 Prill, 2019

Plas skandali i ngacmimeve seksuale/ Shkarkohet trajneri i ekipit të njohur kombëtar

Furtunë brenda stafit teknik të ekipit kombëtar të femrave të Ekuadorit. Trajneri Luis Pescarolo u shkarkua nga FEF (federata e futbollit të këtij vendi). Ai u...

Aktualitet 09:41 - 19 Prill, 2019

Lorik Cana “zbërthen” trajnerin e ri të Kombëtares/ Ja cila është mangësia e tij

Edoardo Reja u zyrtarizua si trajner i kombëtares shqiptare. Një tjetër italian në stolin kuqezi, pas De Biasit dhe Christian Panuccit. Ish-kapiteni ynë i shquar, Lorik...

Aktualitet 18:12 - 17 Prill, 2019

Zbulohet prapaskena / Ja pse Reja fillimisht refuzoi Shqipërinë

Edoardo Reja u prezantua ditën e sotme në ambjentet e federatës shqiptare të futbollit si trajneri i ri i kombëtares kuqezi, duke marrë vendin e Christian...

Aktualitet 17:25 - 15 Prill, 2019

Trajneri i ri i kombëtares / Tani zbulohet edhe asistenti

Edi Reja do të jetë trajneri i ri i Shqipërisë. Ai ka gjetur gjuhën e përbashkët me kreun e Federatës, Armand Duka dhe do të marrë...