Connect with Us

All posts tagged "kolumbi"

Aktualitet 13:48 - 8 Maj, 2019

Dyshimet e ish-ministrit të Ramës/ Çfarë po importohet nga Kolumbia

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë, “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me statistikat e INSTAT, sipas të cilave importet nga Kolumbia janë 12-fishuar. Ndërsa...

Aktualitet 22:44 - 9 Mars, 2019

Aeroplani përfshihet nga flakët në Kolumbi/ Humbin jetën 12 pasagjerët

Ditën e sotme në Kolumbi është rrëzuar një aeroplan me 12 pasagjerë. Fatkeqësisht asnjë nga personat në bord nuk ka mbijetuar. Aeroplani u rrëzua në komunën...

Aktualitet 21:57 - 1 Nentor, 2018

Mark Marku “kryqëzon” Tahirin/ Para shqiptarëve nuk je i pafajshëm, e bëre vendin Kolumbi

Analisti Mark Marku në studion e emisionit “Opinion” është shprehur se Saimir Tahiri nuk mund të dalë i pafajshëm para shqiptarëve, sepse Shqipëria sot ka imazhin...

Aktualitet 12:22 - 6 Gusht, 2018

Arrihet marrëveshja/ Ylli i Barcelonës transferohet në Premier League

Ekipi i Everton pasi transferoi pak ditë më parë nga Barcelona, francezin Lucas Digne, tani siguron yllin e ri që shkëlqeu në Botëror, 23-vjeçarin, Yerry Mina....

Aktualitet 15:35 - 4 Korrik, 2018

Polemikat në ndeshjen Angli-Kolumbi/ Maradona kapet me arbitrin

Anglia dhe Kolumbia zhvilluan mbëmjen e djeshme një nga ndeshjet më të luftuara në historinë e kampionateve botërore. Triumfues nga kjo ndeshje dolën tre luanët, të...

Kronika 09:48 - 10 Mars, 2018

Kapet tjetër kontenier me banane i mbushur me drogë/ Ja destinacioni

Mbi 1.6 ton kokainë është sekuestruar në portin e Santa Marta në bregun e Karaibeve-bën të ditur Sektori i Antidrogës. Autoritetet policore kolumbiane deklaruan se lënda...

Kronika 10:01 - 5 Mars, 2018

Kokaina e kapur në Durrës/ Ministri kolumbian zbulon të tjera detaje

Ministri i Mbrojtjes në Kolumbi, Luis Carlos Villegas ka deklaruar se sasia e konsiderueshme e kokainës e kapur në Shqipëri i përkiste organizatës kriminale kolumbiane “Clan...

Aktualitet 16:31 - 16 Janar, 2018

Shembet ura/ Humbin jetën 10 punëtorë, plagosen 8 të tjerë

Dhjetë punëtorë kanë humbur jetën dhe tetë të tjerë janë plagosur pas shembjes së një ure e cila ishte në ndërtim në Kolumbi. Sikurse raportojnë mediet...

Aktualitet 09:40 - 30 Dhjetor, 2017

Shpërthim në “Bora Bora”/ 31 persona të plagosur

31 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi në një klub nate në rajonin Antioquia të Bajo Cauca të Kolumbisë. Nga raportimi i...

Aktualitet 01:30 - 20 Nentor, 2017

Sa do shpenzonit për të blerë lidhëset më të shtrenjta të këpucëve?

A do t’i lidhni këpucët me lidhëse të shtrenjta? Apo do të blini diçka të lirë? Dizanjerët kolumbianë kanë një ide tjetër. Ata mendojnë se duhet...

Aktualitet 19:41 - 9 Nentor, 2017

Kolumbi kapet sasia më e madhe e drogës/ Ja sa tonelata hashash janë sekuestruar

Ditën e sotme policia kolumbiane ka sekuestruar 12 tonelata kokainë, duke shënuar me këtë rast sekuestrimin më të madh të drogës në historinë e këtij vendi....

Aktualitet 22:57 - 31 Tetor, 2017

Zbulohet FOTO-ja e CIA-s: Hitleri i gjallë pas luftës në Kolumbi më 1955-n

Të dhëna kontradiktore mes dokumenteve dhe fakteve reale për Adolf Hitler. Si qëndron e vërteta e vdekjes së diktatorit gjakatar nazist? Në një dosje të deklasifikuar...

Aktualitet 20:32 - 1 Prill, 2017

Tragjedi në Kolumbi/Mbi 100 të vdekur nga përmbytjet

Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në Kolumbi nga shirat e shumta, që kanë përfshi vendin. Mësohet se furtuna ka sjellë rrëshqitje të dheut, duke marrë...

Aktualitet 09:16 - 4 Tetor, 2016

Shqipëria, Kolumbi në zemër të Europës/ Komuniteti Ndërkombëtar kundër

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale deklaron se  “Komuniteti nderkombetar nuk pajtohet me shnderrimin e Shqiperise ne Kolumbi ne zemer te Europes”. Berisha...

Aktualitet 14:05 - 17 Shtator, 2016

Noka: Kartelet e drogës kanë komoditetin të ndërtojnë dhe pista

Një nga deputetët e grupit të demokratëve, të cilët të shoqëruar edhe nga gazetarë shkuan sot në pistën ku ra avioni në Ishëm, Flamur Noka, ka...

Aktualitet 13:53 - 17 Shtator, 2016

Deputetë të PD në pistën e avionit në Ishëm/ Paloka: Në Shqipëri e Kolumbi kartelet e drogës ndërtojnë pista avionësh

Një grup prej 5 deputetësh të Partisë Demokratike kanë shkuar sot në pistën e avionit në Ishëm, ku tre ditë më parë ra një avion, piloti...

Bota 10:18 - 16 Maj, 2016

Kolumbi/ Sekuestrohen 8 tonë kokainë

Tetë tonë kokainë janë sekuestruar ditën e djeshme në Kolumbi. Policia bën të ditur se kjo është sasia më e mdhe e kokainës së sekuestruar. Lënda...

Life Style 07:52 - 9 Qershor, 2015

Mijëra persona në “Festën e domates” në Kolumbi

Të dielën në Sutamarchan të Kolumbisë është mbajtur “Festa e domates”, që ka mirëpritur mijëra vetë, të cilët kanë gjuajtur njëri-tjetrin me domate. Kjo zonë njihet...

Life Style 14:20 - 24 Shkurt, 2015

A nuk është ky lumi më i bukur në botë?!

Caño Cristales ndodhet në Kolumbi dhe është cilësuar, si një nga lumenjtë më të bukur në botë. I njohur si lumi “Ylber” ai të magjeps me...