Connect with Us

All posts tagged "kolegji zgjedhor"

Nesër mblidhet KLGJ/ Hidhet shorti për tetë gjyqtarët që do të jenë pjesë e Kolegjit Zgjedhor
Aktualitet 14:57 - 7 Shtator, 2020

Nesër mblidhet KLGJ/ Hidhet shorti për tetë gjyqtarët që do të jenë pjesë e Kolegjit Zgjedhor

Këshilli i Lartë Gjyqësor do të mblidhet nesër, ku dhe do të organizojë edhe shortin për përzgjedhjen e gjyqtarëve të Kolegjit Zgjedhor. Shorti do të jetë...

Vetingu 12:25 - 15 Nentor, 2019

Gjyqtari që “rrëzoi” Metën/ Me patundshmëri në bregdet si Presidenti

Gjyqtari i Apelit të Shkodrës, Astrit Kalaja është pjesë e Kolegjit Zgjedhor, madje anëtari më i vjetër i këtij Kolegji. Kalaja i cili tashmë është në...

Aktualitet 11:25 - 22 Korrik, 2019

Padia e Bindjes Demokratike/ Topollaj “nxjerr zbuluar” Kolegjin Zgjedhor

Anëtari i Bordit Drejtues i Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj foli sot për mediat duke komentuar vendimin e Kolegjit Zgjedhor, i cili rrëzoi padinë e Bindjes Demokratike...

Aktualitet 09:30 - 22 Korrik, 2019

Opozita letër Kolegjit Zgjedhor/ Pezulloni dhënien e mandatave për Këshillat Bashkiakë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i ka nisur një letër Kolegjit ZGjedhor, ku kërkon të pezullojë dhënien e mandatave për Këshillat Bashkiakë derisa...

Uncategorized 11:51 - 25 Qershor, 2019

Sot, i urryer nga Opozita/ Astrit Kalaja në 2011, i dha Bashës Bashkinë e Tiranës

Kolegjit Zgjedhor, i përbërë nga Astrit Kalaja, Ridvan Hado, Tomor Skerli, Artur Malaj dhe Lindita Sinanaj, votoi një ditë më parë 5-0 për lënien në fuqi...

Aktualitet 20:18 - 24 Qershor, 2019

Nisma e BE-së/ Negociata pas zgjedhjeve të 30 qershorit, por pa Ilir Metën

Java e fundit para zgjedhjeve të 30 qershorit, ka nisur intensive për komunitetin ndërkombëtar në Tiranë. Gjithçka duket se është stimuluar nga vendimi i Kolegjit Zgjedhor,...

Aktualitet 17:57 - 24 Qershor, 2019

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor/ Ermonela Felaj: Vula për të shkuar në zgjedhje

“Vendimi i sotëm i Kolegjit Zgjedhor, është vula e fundit për të shkuar në zgjedhjet e 30 qershorit.” Kështu u shpreh deputetja e Partisë Socialise, Ermonela...

Aktualitet 17:33 - 24 Qershor, 2019

Kolegji Zgjedhor rrëzoi Dekretin e Metës/ Reagon Taulant Balla

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor  i cili la në fuqi 30 qershorin, ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Përmes një...

Aktualitet 16:11 - 24 Qershor, 2019

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor/ Manjani: Kush voton është pro diktaturës

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani duke komentuar zhvillimet e fundit dhe vendimin e Kolegjit Zgjedhor. Përmes një postimi në rrjetet sociale Manjani shkruan se të...

Nga Andi Bushati/ Kush po i përze shqiptarët nga vendi
Aktualitet 15:55 - 24 Qershor, 2019

Nga Andi Bushati/ Pesë gjykatës kamikazë, një provë më shumë se zgjedhjet duheshin bojkotuar

Të gjithë skeptikët që kanë pasur dyshime nëse opozita duhet të bojkotonte apo jo zgjedhjet lokale me Edi Ramën, sot e kanë marrë një përgjigje më...

Aktualitet 14:11 - 24 Qershor, 2019

CNA.al paralajmëroi vendimin e Kolegjit Zgjedhor/ Artur Malaj, simboli i gjyqtarit bandit dhe pazari i radhës

Kolegji Zgjedhor ka hedhur poshtë çdekretimin e Presidentit Ilir Meta për datën 30 qershor të mbajtjes së zgjedhjeve, duke vendosur që zgjedhjet lokale të mbahen në...

Aktualitet 13:39 - 24 Qershor, 2019

Kolegji Zgjedhor vendos/ Zgjedhjet në 30 qershor janë legjitime

Në nëntor 2018, pra rreth 8 muaj më parë, presidenti i Republikës Ilir Meta, shpalli 30 qershorin, datën për mbajtjen e zgjedhjeve për pushtetin vendor. Dekreti...

Aktualitet 12:59 - 9 Maj, 2019

Rrëzohet ankimimi ndaj Bindjes Demokratike/ Kolegji lë në fuqi vendimin e KQZ

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar ankimimin e Partisë Bashkimi Demokrat Shqiptar, për Bindjen Demokratike. Kolegji ka vendosur sot, të lërë në fuqi vendimin e KQZ për regjistrimin...

Aktualitet 23:10 - 29 Prill, 2019

Kolegji zgjedhor, i pavetuar…/ Avokati zbulon ngërçin që mund të bllokojë zgjedhjet

Mbajtja e zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit ka qenë një tjetër temë e diskutuar në emisionin “360 Gradë” ku ndër pjesëmarrësit e panelit ka qenë dhe...

Aktualitet 11:18 - 22 Maj, 2017

Kolegji Zgjedhor shqyrton kërkesë-padinë e PAP/Partia merr vendimin e papritur

Partia Aleanca Popullore ka paraqitur pretendimin e saj ditën e sotme në seancën e zhvilluar nga Kolegji Zgjedhor për listat e kandidatëve për deputetë. Seanca ka...

Aktualitet 13:12 - 18 Maj, 2017

Ankimimi i PAP për listat e partive/ Kolegji Zgjedhor merr vendimin

Kolegji Zgjedhor ka vendosur të shtyjë në datën 22 maj vendimin për padinë e PAP e cila kërkonte shpalljen të pavlevshme të listave. Sipas relatorit të...

Aktualitet 09:47 - 18 Maj, 2017

Kolegji Zgjedhor merr vendimin/Kur do të vendoset për ankimin e kësaj partie?

Kolegji Zgjedhor ka marrë vendimin që kërkesë padinë e Partisë Aleanca Popullore ta shqyrtojë ditën e sotme në orën 10:00 të mëngjesit. Ndërkohë Partia Agrarë Ambientaliste...

Aktualitet 09:04 - 17 Maj, 2017

Nesër vendimi final për zgjedhjet/Kolegji Zgjedhor thotë fjalën e fundit

Kolegji Zgjedhor do të vendosë të enjten e 18 majit ankimimin e Partisë Agrare Ambientaliste për shpalljen e pavlefshmërisë së regjistrimit të listave të kandidatëve. Ky...

Aktualitet 10:43 - 12 Maj, 2017

Padia e dytë në Kolegjin Zgjedhor për zgjedhjet e 18 qershorit/Del orari i hedhjes së shortit

Kolegji Zgjedhor ka vendosur që në orën 15:30 të hedhë shortin për përcaktimin e trupës gjykuese në shqyrtimin e padisë së dytë të dërguar pranë këtij...

Aktualitet 20:39 - 11 Maj, 2017

Kolegji Zgjedhor merr papritur një tjetër kërkesë/Kjo është partia që kërkon çregjistrimin e listës së kandidatëve

Kolegji Zgjedhor ka marrë një tjetër kërkesë pas partisë PAA të Agron Dukës ankimim. Kundër listave të kandidatëve në Kolegjin Zgjedhor ka bërë edhe Partia Aleanca...

Aktualitet 10:48 - 11 Maj, 2017

Padia e PD/5 anëtarët që do shqyrtojnë listat zgjedhore (Emrat)

Kolegji Zgjedhor hodhi sot shortin për të përzgjedhur anëtarët, që do të shqyrtojnë ankimimin e Partisë Demokratike për listat zgjedhore të 18 qershorit. Pesë anëtarët e...

Aktualitet 13:41 - 10 Maj, 2017

Kërkesa që Basha do t’i dërgojë Kolegjit Zgjedhor/Çfarë ndodh nëse nuk e pranon?

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në përfundim të fjalës së tij zbuloi kërkesën që së shpejti do t’i dërgojë opozita shqiptare Kolegjit Zgjedhor. Basha tregoi...

Aktualitet 12:31 - 5 Maj, 2017

Nishani mbledh Kolegjin Zgjedhor/Porosia që iu jep anëtarëve

Presidenti ende në detyrë, Bujar Nishani, mblodhi sot Kolegjin zgjedhor, i cili do të ushtrojë funksionet gjatë procesit zgjedhor në 18 qershor. Gjatë fjalë së tij,...