Connect with Us

All posts tagged "Kol Nikollaj"

Sociale 19:12 - 16 Mars, 2020

“Ata sot janë Shqipëria!”/ KSSH propozim qeverisë: 2 mije euro pagë për mjekët, i mijë për infermierët

Dalja masive e shqiptarëve ditën e shtunë pas një thirrje spontane për të duartrokitur bluzat e bardha ishte tregues i qartë se sot mjekët dhe infermierët...

Sociale 10:33 - 27 Janar, 2020

Minatorët nuk verbohen nga qorrat dhe nuk keqpërdoren nga të keqpërdorurit!

Kreu i Konfederatës së Sindikatave të Shqipërisë, Kol Nikollaj hedh akuza të forta në drejtim të të ashtuquajturës “Organizata Politike”, dhe Arlind Qorri. Në një deklaratë...

Lajme 19:42 - 26 Dhjetor, 2019

Akuzat ndaj “Albchrome”/ Kreu i Konfederatës së Sindikatave hedh poshtë pretendimet

Kreu i Konfederatës së Sindikatave të Shqipërisë, Kol Nikollaj ka reaguar për lajmet se kompania “Albchrome”, ka shkarkuar nga puna krerët e një sindikate të re,...

Aktualitet 09:00 - 8 Maj, 2019

Kol Nikollaj “masakron” Ben Blushin/ Dështaku dhe gjobaxhiu që po shkatërron TOP-in e Tanit

Mbrëmjen e djeshme, emisioni Top Story në Top Channel, publikoi një video të vitit 2018, ku dy sindikalistët, Kol Nikollaj dhe Fiqiri Xibri,  zihen me grushta...

kryeministri edi rama,kryetari i pd lulzim basha
Aktualitet 13:56 - 7 Prill, 2019

Beteja e klasës politike jo për Shqipërinë por për partinë!

Koment nga Kreu i KSSH Kol Nikollaj: -Lufta për karrige prej muajsh është kryefjalë e zhvillimeve në Shqipëri, teksa opozita kërkon me ngulm largimin e Ramës...

Aktualitet 21:27 - 23 Maj, 2018

“Nëse “Babalja” vlen 200 mije euro, LSI është simbol i luftës antikorrupsion”

Konfederata e Sindikatave të Shqipërisë, ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili në një konferencë të papritur për shtyp, deklaroi...

Aktualitet 17:22 - 14 Janar, 2018

Protesta e opozitës drejt dështimit?/”LSI pasi çoi për skrap administratën po çon dhe opozitën”

Kreu i KSSH Kol Nikollaj ka reaguar në lidhje me protestën  e opozitës me arsyetimin se LSI “rrezikon” të fundosë Partinë Demokratike. Nikollaj ka bërë një...

Aktualitet 19:47 - 12 Nentor, 2017

Kreu i Konfederatës së Sindikatave: Rama braktisi minatorët, gati protestat

Kryetari i Konfederatës së Sindikatave, Kol Nikollaj, në një deklaratë për mediat e konsideroi absurd faktin që Kryeministri, Edi Rama nuk tha asnjë fjalë në lidhje...