Connect with Us

All posts tagged "kokaine"

U kap me kokainë gati për shitje/ Arrestohet shqiptari në Itali
Kronika 11:37 - 14 Tetor, 2020

U kap me kokainë gati për shitje/ Arrestohet shqiptari në Itali

Policia italiane ka vënë në pranga një shtetas shqiptar i cili është kapur me gjysmë kilogrami kokainë në shtëpi. Sipas mediave italiane, 30 vjeçari shqiptar iu...

Arrestohen dy shqiptarë në Itali/ U kapën me hashash dhe kokainë
Kronika 20:15 - 25 Shtator, 2020

Arrestohen dy shqiptarë në Itali/ U kapën me hashash dhe kokainë

Dy të rinj shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane. Sipas raportimeve të mediave vendase bëhet me dije se shqiptarët i përkasin moshave 24 dhe...

“Anëtarët e grupit të Dubait, peshq të mëdhenj të kokainës”/ Lala: Eldi Dizdari lidhje të afërta me Arbër Çekajn
Kronika 16:13 - 22 Shtator, 2020

“Anëtarët e grupit të Dubait, peshq të mëdhenj të kokainës”/ Lala: Eldi Dizdari lidhje të afërta me Arbër Çekajn

Gazetarja Klodiana Lala foli për një sërë ngjarjesh kriminale që kanë tronditur vendin. Duke folur për operacionin “Los Blancos”, Lala u shpreh se anëtarët e Grupit...

Arrestimi i Eldi Dizdarit/ Reagon policia e Dubait: Në vëzhgim prej 2015
Kronika 20:35 - 19 Shtator, 2020

“Kontrabandoi qindra tonë drogë”/ Koloneli në Dubai rrëfen si u kap Eldi Dizdari, bosi i kartelit të kokainës

Superoperacioni i bujshëm të tre ditëve më parë që u zhvillua në 10 shtete, bëri të mundur arrestimin e Eldi Dizdarit, i cili akuzohet se është...

Megaoperacioni ndërkombëtar/ Policia nxjerr emrat, kush janë 5 shqiptarët e arrestuar
Kronika 12:58 - 17 Shtator, 2020

Megaoperacioni ndërkombëtar/ Policia nxjerr emrat, kush janë 5 shqiptarët e arrestuar

Në vijim të informacionit të dhënë për operacionin mjaft të suksesshëm ndërkombëtar të koduar “LOS BLANCOS”, zhvilluar me homologët ndërkombëtar, si rezultat i të cilit, në...

Kokainë nga Ekuadori në Europë/ Hoxha jep detaje nga megaoperacioni: Pjesë e organizatës vlonjati i burgosur në 2014
Kronika 12:09 - 17 Shtator, 2020

Kokainë nga Ekuadori në Europë/ Hoxha jep detaje nga megaoperacioni: Pjesë e organizatës, vlonjati i burgosur në 2014

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje nga megaoperacioni ndërkombëtar kundër bosëve të trafikut të kokainës. Hoxha thotë se objekt i operacionit është linja e madhe ndërkombëtare...

“Vendimi për Cekajn qesharak”/ Maks Haxhia: Gjykata s’kishte asnjë provë
Lajme 19:07 - 15 Shtator, 2020

“Vendimi për Cekajn qesharak”/ Maks Haxhia: Gjykata s’kishte asnjë provë

Gjykata e Posaçme Antikorrupsion dënoi pak më parë me 21 vite burg Arbër Cekajn, që me ulje i mbeten për të kryer 14 vite. Nga ana...

Kronika 11:44 - 11 Shtator, 2020

Shkatërrohen 4 grupe shqiptare/ Trafikonin kokainë nga Shqipëria në Parma

Policia italiane ka arrestuar katër grupe kriminale shqiptare, të cilët kryenin trafik kokaine dhe marijuane nga Shqipëria drejt Parmës. Ky lajm është bërë i ditur nga...

Kapen mat duke pirë kokainë/ Arrestohen dy persona, në pranga edhe i riu që qarkullonte me pushkë
Kronika 13:13 - 2 Shtator, 2020

Kapen mat duke pirë kokainë/ Arrestohen dy persona, në pranga edhe i riu që qarkullonte me pushkë

Një 18-vjeçar është kapur në flagrancë nga policia duek qarkulluar me armë me vete. Mësohet se policia ka pikasur të riun me iniciale R.Ll. duke lëvizur...

Arrestohen 11 persona në Tiranë/ Policia jep detaje
Kronika 10:00 - 6 Gusht, 2020

Tentuan të fusnin kokainë në burgun e Beratit/ Arrestohen 2 shtetas

Specialistët e Seksionit për Krimet arrestuan në flagrancë shtetasit: M. D., 24 vjeç, banues në Kuçovë (i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”) dhe A....

Iu gjet 8 kilogramë kokainë në makinë/ Pranga dy shqiptarëve në Itali
Kronika 09:40 - 12 Korrik, 2020

Iu gjet 8 kilogramë kokainë në makinë/ Pranga dy shqiptarëve në Itali

Dy shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë italiane pasi janë kapur me 8 kg kokainë. Të arrestuarit janë shtetasit me inicialet .T 43 vjec, e...

krimi i organizuar
Kronika 12:01 - 9 Korrik, 2020

Shpërndanin kokainë dhe cannabis sativa/ Arrestohen 2 vëllezër në Tiranë

Vijojnë goditjet e njëpasnjëshme ndaj veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve,...

Kronika 09:55 - 19 Qershor, 2020

Shpërndanin kokainë/ Vihen në pranga babë e bir, sekuestrohet droga

Policia e Durrësit bën të ditur se ka goditur një tjetër rast të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla. Mësohet se uniformat blu...

Kronika 20:46 - 10 Qershor, 2020

Kapen me mbi 1 mln euro lëndë narkotike/ Arrestohen dy “korrierët” shqiptarë në Itali

Dy vëllezër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italine pasi u kapën me 12 kilogramë kokainë dhe 70 mijë euro në Itali. Shqiptarët të cilët...

Showbizz 16:25 - 2 Qershor, 2020

U gjetën të pajetë në apartament/ Zbulohet arsyeja e vdekjes së aktorit të “Twilight” dhe partneres së tij

Ylli i filmit “Twilight” Gregory Tyree Boyce dhe partnerja e tij u gjetën të vdekur në shtëpinë e tyre në Las Vegas. Sipas ekspertëvë mjeko-ligjorë, 30...

Kronika 14:26 - 31 Maj, 2020

Shpërndanin kokainë në Tiranë/ Arrestohen 2 persona

Finalizohet një tjetër operacion policor për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza të vogla. Operacioni i koduar “Combination 2”, zhvilluar nga...

Kronika 16:04 - 27 Maj, 2020

Shisnin kokainë/ Arrestohen 2 të rinj në Tiranë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Baldushku”. Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza të vogla dhe i tentativës për kultivim të bimëve...

Vrasja e Niko Goros/ Policia jep informacion zyrtar
Kronika 16:39 - 7 Maj, 2020

I dehur në timon me kokainë me vete/ Arrestohet në flagrancë 30 vjeçari në Fier

Një 30-vjeçar është arrestuar nga Policia e Fierit, pasi është kapur me kokainë Në pranga ka rënë i riu K. Ll., banues në Vlorë, i cili...

Politikë 23:02 - 4 Maj, 2020

“Rrini pastër, mos pini kokainë”/ Kryemadhi “thumbon” Ramën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, teksa mori rolin e ekspertes duke shpjeguar se me ccfarë virusi kishim të bënin, nuk i ka kursyer dhe “thumbat” ndaj...

Kronika 20:58 - 30 Prill, 2020

Medikamente farmaceutike kontrabandë dhe kokainë/ Arrestohen 2 persona në Korçë

Goditet nga Policia Kufitare një rast i kontrabandës me mallra të licencuara dhe nga Seksioni për Narkotikët, goditet një rast i prodhimit e shitjes së drogave...

Kronika 13:53 - 30 Prill, 2020

Kontrabandë me ilaçet/ Arrestohet në flagrancë i riu në Korçë

Policia e Korçës ka vënë në pranga nje 30 vjeçar këtë të enjte, për kontrabandë ilaçesh. “Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në hyrje të...

Kronika 16:29 - 22 Prill, 2020

Furnizuesi shqiptar i kafesë kapet me 4 kg kokainë/ Në shtëpi i gjenden 40 mijë euro

Policia italiane ka arrestuar një 42-vjeçar shqiptar me rreth 4 kile kokainë. Furnizuesi i kafesë e kishte shfrytëzuar punën e tij si transportues kokaine. Kanë qenë...

Kronika 10:32 - 24 Mars, 2020

Kapet me kokainë dhe mijëra euro/ Arrestohet 43 vjeçari në Durrës

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, krahas angazhimit në zbatimin e masave për parandalimin e COVID-19, vijojnë punën pa ndërprerë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen...