Connect with Us

All posts tagged "kohe"

Blog 09:44 - 16 Shkurt, 2021

Sa kohë duhet për të rënë në dashuri? Ja çfarë thotë shkenca

Ne flasim shpesh mbi “kiminë” midis 2 njerëzve, për “fluturat“ në stomak, apo për arritjen e dashurisë në fazën tjetër, ku jeni duke kontrolluar vazhdimisht Instagramin...

“Të mos fshihemi pas gishtit”/Albani dhe Miriami rrëfejnë si ka ndryshuar jeta e tyre pas lindjes së dy fëmijëve
Showbizz 11:12 - 14 Shkurt, 2021

“Të mos fshihemi pas gishtit”/Albani dhe Miriami rrëfejnë si ka ndryshuar jeta e tyre pas lindjes së dy fëmijëve

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë një nga çiftet dhe këngëtarët më të pëlqyer për publikun shqiptar. Ata janë prindër të dy fëmijëve, Ameli dhe Duam...

Hetimet për gjyqtaren Hoxha/ SPAK nis verifikimet për transferimet e të dënuarve
Aktualitet 20:46 - 12 Shkurt, 2021

Prokurori i çështjeve të gjyqtares së arrestuar, në duart e KLP / Sa kohë do i duhet KLP-së të vendosë?

Në Korrik 2020 Zyra e Inspektorit të Lartë të Drejësisë nisi hetimin Administrativ për Gjyqtaren e arrestuar dje nga SPAK. Në Dhjetor 2020, Inspektori i Lartë...

Blog 09:28 - 4 Janar, 2021

Studimi/ Ja sa kohë ju duhet për hequr dorë nga një zakon i caktuar

Nga larja e përditshme e dhëmbëve, deri tek pirja e kafes në orën 11 të paradites. Që të gjithë ne kemi dhjetëra zakone që e dominojnë...

Për të mposhtur Covid-19, do të duhet shumë më tepër sesa një vaksinë e re
Blog 08:38 - 4 Janar, 2021

Dhjetë arsyet pse duhet të vaksinoheni ndaj Covid-19

Vaksina kundra COVID-19 e Oxford-AstraZeneca, është autorizuar së fundmi për përdorim në Britaninë e Madhe, çka do të thotë se tani mund të shpërndahen miliona doza...

Showbizz 13:01 - 3 Janar, 2021

E shkëputur nga humori/ Rita Lati zbulon arsyen: Do b*thë ajo punë

Aktorja e njohur e humorit Rita Lati, ka treguar se është shkëputur totalisht nga skena dhe humori. Ajo ka treguar se nuk e kap dot ritmin...

Sa kohë duhet për të tretur ushqimin?/ Zbuloni përgjigjen befasuese
Shëndeti 12:35 - 23 Dhjetor, 2020

Sa kohë duhet për të tretur ushqimin?/ Zbuloni përgjigjen befasuese

Shumica prej nesh nuk e vlerësojmë punën që bën sistemi ynë i tretjes për ne. Në pjesën më të madhe, sapo ushqimi të largohet nga goja,...

Blog 08:30 - 14 Dhjetor, 2020

Pandemia e Covid-19/ Testimi që na duhet!

Ne jemi në luftë me një virus që është duke vrarë amerikanët me një ritë sa dz 11 shtatorë në javë – deri në Krishtlindje mund...

Denoncimi i PD për familjen Gjoka/ Reagon Bushati: Qytetari nuk aplikoi në kohë
Politikë 22:36 - 29 Nentor, 2020

Denoncimi i PD për familjen Gjoka/ Reagon Bushati: Qytetari nuk aplikoi në kohë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, shkoi sot në familjen e Arben Gjokës dhe ngriti akuzat se ndonëse apartamenti i tij u dëmtua nga tërmeti i...

Shëndeti 09:12 - 28 Tetor, 2020

Koronavirusi/ Sa kohë pas infeksionit vazhdon njeriu të jetë imun?

Në studim i ri, i bërë në shkallë të gjerë në Britaninë e Madhe tregon se pas infektimit me COVID-19 imuniteti bie shumë më shpejt se...

Blog 20:30 - 25 Tetor, 2020

Studimi/ Ja cilat janë 4 format e “Covid-it të zgjatur në kohë”

Shërimi nga Covid-19, nuk është gjithmonë aq i lehtë sa rezultati “negativ” i një tamponi. Disa njerëz, madje edhe që kanë forma të lehta të infeksionit,...

Politikë 10:24 - 4 Tetor, 2020

Video-Valbona Selimllari bëhet pjesë e PS/ Nuk kemi kohë të humbim me ata që s’mbarojnë punë

Ish Miss Shqipëria, Valbona Selimllari ka vendosur që të bëhet pjesën Partisë Socialiste. Teksa shoqëroi kryebashkiakun Veliaj në Zall-Bastar, Selimllari e shpjegoi mbështetjen për të majtën...

“Nuk ka shumë kohë për ndryshimet kushtetuese”/ Hajdari: Nëse shtyjmë procesin…
Politikë 22:47 - 20 Shtator, 2020

“Nuk ka shumë kohë për ndryshimet kushtetuese”/ Hajdari: Nëse shtyjmë procesin…

Bashkryetarja e Komisionit të Reformës Zgjedhore dhe deputetja Rudina Hajdari, ka bërë një propozim për hapjen e listave. Hajdari propozoi që në vend të renditjes së...

Kursim parash dhe kohe/ Shumë londinezë punojnë nga shtëpia
Bota 21:13 - 27 Gusht, 2020

Kursim parash dhe kohe/ Shumë londinezë punojnë nga shtëpia

Për shkak të pandemisë shumë londinezë po punojnë prej disa muajsh nga shtëpia. Ky model i ri duket se sjell mjaft përfitime si për punonjësit dhe...

Showbizz 15:51 - 24 Qershor, 2020

“Paratë nuk i zëvendësojnë dot”/ Gashi zbulon “pengun” e madh që e mundon prej kohësh

Reperi me origjinë shqiptare Gashi është një nga personazhet i cili po korr suksese të njëpasnjëshme në karrierën e tij muzikore. Duke qenë shumë i përkushtuar...

Horoskopi 16:41 - 20 Qershor, 2020

Tre shenjat e zodiakut që janë si vera/ Sa më shumë kohë kalon aq më të mirë bëhen

Bricjapi E para nga tre shenjat e zodiakut që janë si vera është Bricjapi. Bricjapi tashmë ka lindur i mençur dhe sa më shumë plaket, aq...

Koronavirusi ndryshon panoramën e turizmit/ Hotelet shqiptare ulin çmimet deri në 40%
Ekonomi 08:26 - 31 Maj, 2020

Turizmi, në garë me kohën/ Modeli i fqinjëve

Tërmetet e vitit të shkuar i shkaktuan Nerada Kullës një dëm rreth 8 mijë euro në dyqanin e saj të suvenirëve në Durrës. Shpresa për të...

Meta dekreton shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura
Politikë 21:11 - 20 Maj, 2020

Meta flet me superlativa për veten/ “Edhe ata që më kritikojnë, kanë një ndjejnë falenderimi për mua”

Përse nuk je mposhtur asnjëherë? Kjo ishte pyetja që moderatori Bejdo Malo, i drejtoi presidentit Ilir Meta, sonte në Fax News, ku po diskutohet për shembjen...

Shëndeti 18:36 - 25 Prill, 2020

“Nuk mendoj se duhet testim masiv”/ Mjeku: Ja shkaku pse s’mund të bëhet

Kardiologu Mihal Tase deklaroi pasditen e sotme se problemi më i madh është te personat që janë të infektuar por që nuk kanë simptoma. Tase thotë...

Politikë 18:22 - 22 Prill, 2020

“Është tepër vonë dhe pak”/ Basha: Rama mos t’i trajtojë paratë e qytetarëve si të vetat

“Nuk ka më kohë për të marrë masa pak nga pak”. Kështu deklaroi pak më parë kryetari i opozitës Lulzim Basha, teksa po fliste për masat...

Ambasadori i BE ultimatum palëve politike/ “Të finalizohen emërimet në Gjykatën Kushtetuese”
Sociale 20:28 - 15 Prill, 2020

BE nuk humb kohë për rindërtimin e 22 shkollave/ Soreca: Puna do fillojë ditët e ardhshme

Ambasadori i BE-së në Shqipëri Luigi Soreca ka folur lidhur me marrëveshjen e nënshkruar sot për rindërrtimin apo rehabilitimin e 22 shkollave nga SHBA. Soreca tregoi...

Lajme 18:19 - 18 Mars, 2020

Eni Çobani tregon si e kalon kohën në shtëpi/ Mesazh qytetarëve: Jemi duke bërë sfidën e jetës

Juristja Eni Çobani ka treguar sot se si e shpenzon kohën në shtëpi në këto ditë karantinimi për shkak të koronavirusit. Ajo rrëfen se është duke...

Lajme 15:04 - 1 Dhjetor, 2019

Nga Astrit Patozi/ Sot nuk është koha për bilanc

(Ose një këshillë modeste për motrat dhe vëllezërit e prekur dhe lënduar nga fatkeqësia) Në këto ditë të vështira pas tragjedisë së 26 nëntorit, ju lutem,...

Me shume postime