Connect with Us

All posts tagged "Kodheli"

Politikë 16:30 - 7 Maj, 2020

Samiti i Zagrebit/ Mimi Kodheli zbulon detajet, si ka ndikuar pandemia në rrugën e integrimit

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm, Mimi Kodheli, në një intervistë për A2, ka treguar detaje nga samiti i Zagrebit që u mbajtë dje në një videokonferencë...

Politikë 18:57 - 21 Tetor, 2019

Kodheli e thotë hapur/ Ja pse nuk e jep dorëheqjen Rama

Deputetja e Partisë Socialiste, Mimi Kodheli ka komentuar vendimin e BE-së për mos çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. E pyetur se përse...

Politikë 16:17 - 21 Tetor, 2019

Dështimi i negociatave/ Kodheli: Ja pse Franca ishte skeptike

Ish Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, e ftuar në “Top Talk”, foli në lidhje me vendimin e vendeve anëtarë të BE-së, për të mos hapur negociatat...

Politikë 14:22 - 14 Tetor, 2019

U fotografua krah Kodhelit/ Nxehet keq Murrizi: Koha kur të prishnin biografinë ka shkuar në të sëmës

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi ka bërë një sqarim lidhur me vizitën e tij në Londër së bashku me 4 deputetë të tjerë të parlamentit....

Politikë 18:09 - 10 Shtator, 2019

Iu përmend emri nga Saimir Tahiri/ Ja si përgjigjet Kodheli

Ish ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, emri i së cilës u përmend sot nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i cili theksoi se ka vënë në...

Politikë 17:55 - 10 Shtator, 2019

“Mos shit kolegët”/ Kulluri mesazh Kodhelit

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar në lidhje me deklaratat e ish ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli sot në “News 24”...

Kronika 13:09 - 10 Shtator, 2019

Dëshmia në sallën e gjyqit/ Tahiri tregon si informoi Kodhelin me shkresë sekrete  

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri gjatë seancës gjyqësore tek Krimet e Rënda ka dëshmuar se në kohën kur ai ishte ministër kishte vënë në dijeni ministren...

Aktualitet 13:31 - 10 Prill, 2019

“Nuk është cënuar siguria”/ Kodheli “amniston” grabitjen në Rinas?

Ish-ministrja e Mbrojtjes, aktualisht kryetare e Komisionit të Politikës së Jashtme, Mimi Kodheli ka reaguar në lidhje me ngjarjen e djeshme, ku 10 milion euro i...

Aktualitet 10:38 - 22 Dhjetor, 2018

Deputeti socialist paralajmëron një bilanc/ Çfarë po kurdisin Braçe dhe Kodheli

Deputeti i PS, Erjon Braçe ka publikuar një foto në rrjetet sociale, me kolegen socialiste Mimi Kodheli, ku njofton mbylljen e sesionit paralamentar për vitin 2018....

Aktualitet 17:44 - 29 Qershor, 2018

Marrëveshja me Greqinë/ Kodheli: Gjatë negociatave ka lëshime

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm, Mimi Kodheli ka folur në lidhje marrëveshjen me Greqinë. Sipas saj, duhet të jemi të qetë për mbarëvajtjen e saj. Nga...

Politikë 10:36 - 2 Mars, 2018

Kodheli kundër Shehut/ Nuk ka arsye për dërgimin në Hagë

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm Parlamentar, Mimi Kodheli në një dalje për mediat pas përfundimit të takimit me presidentin Meta lidhur me ecurinë e negociatave me...

Politikë 19:47 - 15 Shkurt, 2018

Marrëveshja Shqipëri-Greqi/ Meta takon kryetaren e Komisionit për Politikën e Jashtme

Pas takimit të zhvilluar me ish-Presidentët e Republikës së Shqipërisë, Presidenti Ilir Meta, po zhvillon një takim me ish-ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, tashmë në cilësinë...

Aktualitet 14:33 - 17 Janar, 2018

Vrasja e Ivanoviç/ Kodheli: Një arsye më tepër për vijimin e dialogut Kosovë-Serbi

Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme të Kuvendit të Shqipërisë, Mimi Kodheli bëri sot për mediat shqiptare një deklaratë lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviç,...

Aktualitet 11:01 - 15 Nentor, 2017

Zbulohet pse Kodheli u la jashtë kabinetit të qeverisë “Rama 2”

Ish-kryeministri Berisha, duke ju referuar një mesazhi të “qytetarit dixhital” ka treguar se përse sipas tij ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli mbeti jashtë kabinetit të qeverisë...

Aktualitet 22:29 - 2 Nentor, 2017

Kodheli kundër ish-presidentit Nishani / Ja pse nuk duhen deklasifikuar dokumentet

Në një lidhje të drejtpërdrejtë për për emisionin “Të paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi, ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka dalë kundër ish-presidentit Bujar Nishani, për...

Aktualitet 11:33 - 20 Tetor, 2017

Faktet/ A do të arrestohet Mimi Kodheli për fikjen e radarëve?

Përgjimet e bandës së drogës së kushërinjve të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, nxorën në pah probleme dhe fakte tronditëse, ku rezulton se jo vetëm një...

Aktualitet 22:02 - 16 Tetor, 2017

Ish-ministri i Brendshëm: Kodheli ktheu Forcat Speciale, në pastrues rrugësh

Ish-ministri i Brendshëm, koloneli Dritan Demiraj, teksa ka përkujtuar 19 vjetorin e Forcave Speciale të Ushtrisë Shqiptare, ka sulmuar ashpër ish-ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli. Me...

Aktualitet 11:01 - 3 Tetor, 2017

Akuzat për radarët/ Përgjigjet ashpër ministrja Kodheli

Akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha për radarët, ju është përgjigjur ish-ministrja Mimi Kodheli. Në një status në rrjetet sociale, ish-ministrja Kodheli është shprehur se “Vettingu” është...

Aktualitet 15:01 - 2 Tetor, 2017

Raporti/ Berisha: Ja se si ndrikull Kodheli ndihmoi me sukses trafiqet dhe trafikantët me radarët e saj!

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale raportin zyrtar të dërguar nga oficerët  e grupit te punës,  gjeneralit te forcave detare Ylber Dogjani si...

Aktualitet 10:30 - 7 Gusht, 2017

Situata e zjarreve, Kodheli: Kosto për MM, ja sa para janë shpenzuar deri më tani

Temperaturat e larta që kanë pushtuar vendin ditëve të fundit janë bërë shkak për disa zjarre në disa qytete të Shqipërisë. Lidhur me situatën e zjarreve...

Aktualitet 13:59 - 18 Mars, 2017

Berisha-Kodhelit/ Mimi Striptiza përdor sulmet ndaj opozitës si gjethe fiku

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar ministren Kodheli, pasi ajo bëri një kahasim mes vitit ’97 me ngjarjen e Gërdecit, gjatë një takimi me strukturat e ushtrisë...

Aktualitet 17:38 - 23 Dhjetor, 2016

Mimi Kodheli/ Unë jam Edi Rama me flokë

Asambleja e Partisë Socialiste zhvilloi sot mbledhjen e saj ku një nga pikat e rendit të ditës ishte edhe shkarkimi i Koço Kokëdhimës nga funksioni i...

Aktualitet 10:17 - 19 Dhjetor, 2016

Mimi Kodheli konfirmon kandidaturën për Presidente

Citynews ka sjellë disa ditë më parë një artikull në lidhje me kandidaturën për Presidente të Ministres së Mbrotjes Mimi Kodheli.  Në artikull theksohej se Kodheli...