Connect with Us

All posts tagged "koco kokedhima"

Opinione 18:17 - 19 Gusht, 2019

Nga Bledi Mane/ Lironi Mihalin arrestoni Koço Kokëdhimën!

Është thjesht pasoja ose më mirë një nga mijëra pasojat që la pas Pashai i Jugut. Besoj e mbani mend kur Rilindja sapo kishte ardhur në...

Politikë 20:55 - 13 Gusht, 2019

Koço Kokëdhima nxjerr “blof” PD-në/ Valdrin Pjetri drejtor në kohën e Berishës

Kryetari i Partisë “Zgjidhja” Koço Kokëdhima ka reaguar për rastin e kryebashkiakut të Shkodrës Valdrin Pjetrit. Sipas Kokëdhimës, Pjetri nuk është vetëm i PS-së, por dhe...

Aktualitet 23:06 - 11 Maj, 2019

Dhuna ndaj Dollapit/ “Zgjidhja” e Kokëdhimës kërkon lirimin e menjëhershëm

Partia e Koço Kokëdhimës, “Zgjidhja” ka reaguar për dhunën e shkaktuar ndaj sekretarit organizativ të PD-së Sahit Dollapi. Në deklaratën për mediat “Zgjidhja” e quan shtazarake...

Aktualitet 13:47 - 24 Prill, 2019

Rama ka nevojë gjithmonë për një “Koço”

Kryeministri ynë gjithmonë ka pasur nevojë për një ledhatar, një “Koço”, që ta përkëdhelte, t’i tregonte rrugën, t’i mësonte kush janë të mirë e të këqinj,...

Aktualitet 22:34 - 19 Prill, 2019

“Maskara, shpifës, karagjoz…”/  Degjeneron debati mes Kokëdhimës dhe Currit

Debati mes Koço Kokëdhimës dhe Arjan Currit, në studion e emisionit “Zonë e Lirë”, ka vijuar me akuza dhe ofendime nga kreu i “Zgjidhjes” ndaj analistit...

Aktualitet 17:59 - 6 Prill, 2019

Kriza politike/ Kokëdhima: Lulzim Basha është hileqar

Kreu i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima , i qenë prezent në rubrikën “Kjo Javë” në News 24 ka folur rreth krizës politike në Shqipëri. Sipas Kokëdhimës,...

Aktualitet 10:32 - 20 Mars, 2019

“Kam bërë shumë para në kohën e Berishës”/ Kokëdhima sulmon Ramën   

Kreu i partisë “Zgjidhja” Koço Kokëdhima, ka komentuar  situatën aktuale  politike në vend. Sipas të njëjtit, duke pasur parsysh lirinë e tregut, para viti 2008, gjërat...

basha
Aktualitet 18:50 - 18 Mars, 2019

Deputetët e rinj në Parlament/ Ish deputeti socialist: Nuk e zgjidhin krizën

Kreu i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima ka folur rreth situatës politike në vend. Sipas Kokëdhimës, situata në vend është tepër e rëndë dhe kriz politike është...

Aktualitet 19:41 - 8 Mars, 2019

Kokëdhima tallet me Bashën/  E fton të bëhet pjesë e “Zgjidhja”

Kreu i Partisë Zgjidhja Koço Kokëdhima në një postim na rrjetet sociale ka ironizuar kryetarin e PD-së Lulzim Basha, i cili sipas tij ka prezantoi ditën...

Rama udhezon studentet ku te orjentohen per problemet
Aktualitet 14:25 - 8 Shkurt, 2019

“Shpërthen” ish deputeti socialist/ Rama shërbëtor i Serbisë

Ish deputeti i Partisë Socialiste aktualisht Kryetari i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima ka thënë se kryeministri Edi Rama është shërbëtor i Serbisë. Në një postim në...

Aktualitet 13:28 - 6 Dhjetor, 2018

Protesta/ Kokëdhima mbështet studentët

Për protestën që po zhvillohet prej tre ditësh nga studentët e Universitetit të Tiranës, Durrësit, Elbasanit, Shkodrës dhe Korçës, ka reaguar kreu i partisë Zgjidhja, Koço...

Aktualitet 15:45 - 25 Tetor, 2018

Kokëdhima kritikon ashpër Qeverinë/ “Misioni i Rilindjes është krimi dhe korrupsioni”

Kreu i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, me anë të reagimi në rrjetet sociale ka kundërshtuar rrëzimin e dekretit të Presidentit, i cili i hap rrugë shembjes...

Aktualitet 18:15 - 23 Tetor, 2018

Financimet greke në Shqipëri/ Kërkohet transparencë për fondet e komuniteteve fetare

Pas lajmeve se Greqia po financonte media, gazetarë dhe portale në Shqipëri ka reaguar partia Zgjidhja. Në një postim në rrjetet sociale, kryetari i partisë Zgjidhja,...

Aktualitet 20:04 - 8 Tetor, 2018

Paketa anti-shpifje/ Zgjidhja, akuza të forta Qeverisë

Partia Zgjidhja me kryetar ish-deputetin socialist, Koço Kokëdhima, ka reaguar, pas propozimit nga qeveria për paketën anti-shpifje. Në një deklaratë të postuar në rrjetet sociale, Zgjidhja...

Aktualitet 17:42 - 21 Shtator, 2018

“Meta dhe Rama bllokuan negociatat me Greqinë”/ Ja e vërteta e bllokimit të procesit

Pas deklaratave të ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias se negociatat me Shqipërinë janë bllokuar për shkak të mosmarrëveshjeve mes Presidentit dhe Kryeministrit, ka reaguar kreu...

Aktualitet 17:32 - 17 Shtator, 2018

Qeveria rreshtoi policinë në Kukës/ Reagon Kokëdhima

Pasi policia u vendos në Kukës ditën e djeshme për të shmangur çdo incident, pasi ditën e sotme niste zyrtarisht pagesa për “Rrugën e Kombit”, ka...

Aktualitet 20:32 - 13 Qershor, 2018

Koço Kokëdhima zbulon dy bandat e mëdha

I ashpër ka qenë kryetari i Partisë”Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, lidhur me mënyrën e mbajtes së zgjedhjeve. Edhe pse ka kaluar më shumë se dy dekada ende...

Aktualitet 13:21 - 24 Maj, 2018

Kokëdhima kundër rekomandimit të FMN-së: Jo rritje të taksave

Kreu i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, u shpreh kategorikisht kundër rekomandimit më të fundit të FMN-së për rritje të mëtejshme taksash nga qeveria shqiptare, për të...

Aktualitet 22:33 - 7 Maj, 2018

Shpërthen ish-deputeti socialist: PS e kapur nga mafia

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, tashmë kryetar i partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, ka shpërthyer në akuza dhe sulme ndaj kryetarit të PS-së, njëherësh Kryeministër i Shqipërisë, Edi...

Aktualitet 18:46 - 26 Prill, 2018

Vizita e Ramës në Gjermani/ Ish-deputeti socialist: “Rilindjes i ranë puplat në Berlin”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima, tashmë kryetari i partisë ZGJIDHJA, ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama në Gjermani dhe takimin e këtij të fundit...

Aktualitet 17:26 - 25 Prill, 2018

Ish-deputeti socialist: “Gulf”, piramidë e qeverisë

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, tashmë kryetar i partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, ka reaguar lidhur me falimentimin e kompanisë së tregtimit të hidrokarbureve në Shqipëri “Gulf”. Në...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 17:36 - 6 Prill, 2018

Ish-deputeti socialist: Marrëveshja Rama-Basha vijon. Opozita…

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë Rama lidhur me taksën për Rrugën e Kombit, që sipas tij është e padrejtë. Ai ka...

Politikë 18:51 - 5 Prill, 2018

Kokëdhima tregon arsyet pse u vendos tarifa për “Rrugën e Kombit”

“Populli duhet të ndjekë luftën paqësore për të drejtat e veta”, kështu është shprehur kreu i ZGJIDHJES, Koço Kokëdhima, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24....