Connect with Us

All posts tagged "koco devole"

Nga Mitro Çela/ Dhija e Koço Devoles
Satire Politike 20:43 - 16 Gusht, 2020

Nga Mitro Çela/ Dhija e Koço Devoles

Ishte festa e Fiks Fare. Ha. Pi. Muzikë- vallzim. Humor. Thumba. Batuta. Me gotën e verës në dorë, tha Dori: -Do ishte në nderin tonë, të...

Haberet e Mitros/ Biseda me Nishanin dhe “këshilla” nga Koço Devole
Satire Politike 10:40 - 15 Korrik, 2020

Haberet e Mitros/ Biseda me Nishanin dhe “këshilla” nga Koço Devole

Nga Mitro Çela DEKORATA?! Në të dalë të marsit 2018, takova Remzi Lanin. Ai:-Ke marre ndonjë dekoratë? Unë:-Për së gjalli-jo. Do marr kur të shkoj tek...

Lajme 10:22 - 6 Korrik, 2020

“Ishte e vështirë”/ Koço Devole tregon se si e bëri për të qarë Elvana Gjatën

Koço Devole ka qenë pjesë e filmit “Dy Gisht Mjaltë”, ku luajti rolin e babait të këngëtares, Elvana Gjata. Aktori ishte i ftuar në emisionin “E...

Lajme 14:40 - 1 Prill, 2020

Haberet e Mitros/ Mu dogj nekrologjia?!

Zilja e telefonit. Ishte Bledka: -Alo Fundo si je mo? -Si kokra e mollës, çfarë ka bërë vaki? -Më mori  një shok nga Korça. Më tha:...

Satire Politike 09:26 - 26 Mars, 2020

Nga Mitro Çela/ Në karantinë me Koço Devolen

Filipi, ne djemëve mbi -70 vjeçarë, mua dhe Koço Devolen,-na futi në karantinë. 14 ditë brenda. U mësova. Në orën 9 ulem tek këndi im. Lexoj...

Sociale 14:55 - 22 Gusht, 2019

Video-“Vdes” Koço Devole/ Fiksi e lë pa varrosur

Emisioni investigativo-satiristik, “Fiks Fare” ngre siparin me 2 shtator, në ekranin e televizionit “Top Channel”. CNA.al ka siguruar videon humoristike, ku stafi i emsionit Fiks Fare...

Aktualitet 22:23 - 29 Maj, 2017

Haberet e Mitros/ Policia bën humor me Koço Devolen?!

Ka mot mot që bëj një detyrë fisnike. Çdo sabah marr në makinë Koço Devolen. -Na duhet i freskët për të gatuar monotorimet,-tha Filipi.-Ti makinën. Unë...

Aktualitet 13:37 - 28 Nentor, 2016

Koço Devole feston sot ditëlindjen

Sot aktori i madh i humorit Koço Devole feston ditëlindjen. Nuk do ta besoni moshën e tij, ai është vetëm 72-vjeç, i ri dhe plot energji....

Aktualitet 11:51 - 27 Shkurt, 2015

Dreka e Koco Kokëdhimës apo Koco Devoles?

Pas qëndrimit të deputetit Tom Doshi ndaj kryeministrit Rama në selinë e Kuvendit dhe debateve mes tij dhe Koco Kokëdhimës në parlament, është shënuar një ngjarje...