Connect with Us

All posts tagged "koalicionet parazgjedhore"

Akuzat e PD për manipulimin e listave/ Paralajmëron Bylykbashi: Do ketë kallëzime
Politikë 23:09 - 22 Shtator, 2020

Koalicionet parazgjedhore/ Bylykbashi: “Dajaku i ndërkombëtarëve”, detyroi Ramën të tërhiqej

Oerd Bylykbashi, anëtar i Partisë Demokratike në Këshillin Politik thotë se, pasi ndërkombëtarët nuk e lejuan kryeministrin, Edi Rama që të ndalonte koalicionet me Kushtetutë, tani...

“Listat e hapura dhe koalicionet, të pamundura”/ Deputetja: Votuesi do të ngatërrohet
Politikë 22:16 - 24 Korrik, 2020

“Listat e hapura dhe koalicionet, të pamundura”/ Deputetja: Votuesi do të ngatërrohet

Deputetja socialiste, Klotilda Ferhati, është shprehur në emisionin “Kapital” në Vizion Plus se listat e hapura nuk shkojnë dot me koalicione parazgjedhore sipas formatit aktual. Sipas...

Koalicionet nuk janë hequr”/ Balla: Ndryshimet kushtetuese do miratohen fjalë për fjalë
Politikë 22:22 - 15 Korrik, 2020

“Koalicionet nuk janë hequr”/ Balla: Ndryshimet kushtetuese do miratohen fjalë për fjalë

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, ka folur mbrëmjen e sotme për ndryshimet kushtetuese dhe për heqjen e koalicioneve parazgjedhore. Balla deklaroi se heqja...

“Asnjëherë s’ka pasur marrëveshje”/ Gjata për koalicionet parazgjedhore: Është diçka shumë më e madhe…
Politikë 18:48 - 13 Korrik, 2020

“Asnjëherë s’ka pasur marrëveshje”/ Gjata për koalicionet parazgjedhore: Është diçka shumë më e madhe…

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, ka folur për propozimin e opozitës parlamentare për heqjen e koalicioneve, për të cilën PD nuk është...