Connect with Us

All posts tagged "klp"

Kronika 14:53 - 19 Shkurt, 2020

Prokurori belg zbarkon në Tiranë për luftën kundër krimit dhe pastrimin e parave

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi bashkë me Zëdhënës Kryetari i Këshillit, Alfred Balla dhe anëtarët Bujar Sheshi dhe Sandër Beci pritën sot...

Lajme 12:09 - 11 Shkurt, 2020

U diplomuan në 2019-ën/ KLP emëron prokurorë 10 magjistratët e rinj

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zhvilluar mbledhjen në praninë e 10 anëtarëve, me mungesë të Besnik Cani. Me shumice votash, Keshilli vendosi miratimin e projektaktet...

Lajme 13:56 - 4 Shkurt, 2020

Perla e radhës/ Debati i pazakontë, anëtarët e KLP “prindër” të prokurorëve

Një debat i pazakontë është zhvilluar një mbledhje e Këshillit të Lartë të Prokurorisë së datës 27 dhjetor 2019, mes anëtarit të KLP Tartar Bazajt dhe...

Lajme 21:41 - 2 Shkurt, 2020

Video-U ankua për kartolinat e 2020/ Anëtarit të KLP i mbahet këngë me iso: Urime të vijnë nga rrënja

Ditën e djeshme, letra e Tartar Bazajt drejtuar kreut te KLP, ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve për shkak të “hatërmbetjes” për mosmarrjen e kartolinave të...

Lajme 09:48 - 1 Shkurt, 2020

Anëtari i KLP “qan” se nuk mori kartolinë për Vitin e ri/ I kërkon llogari Gent Ibrahimit

Reforma në Drejtësi, e trumbetuar fort nga mazhoranca socialiste si një arritje e madhe në luftën kundër krimit, ka nxjerrë tashmë edhe disa nga institucionet e...

Politikë 14:40 - 27 Janar, 2020

KLP shpall dy vende vakante për prokuror në SPAK

Drejtuesi i SPAK, Arben Kraja iu drejtua me shkrese Këshillit të Lartë të Prokurorisë për plotësimin e 2 vendeve vakante në SPAK. Sot Këshilli i Lartë...

Kronika 09:44 - 23 Janar, 2020

Fluksi i dosjeve/ KLP vihet në lëvizje pas kërkesës së SPAK, problem Vettingu

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ditën e hënë do të shqyrtojë kërkesën e kreut të SPAK-ut, Arben Kraja për shtimin e dy prokurorëvetë tjerë për shkak të...

Kronika 11:09 - 20 Janar, 2020

KLP jep ‘OK’ për stafin e ri të Kryeprokurorit/ Zbardhen emrat

Këshilli i Lartë i Prokurorisë po zhvillon sot mbledhjen e radhës, ku të pranishëm janë 10 anëtarë, ndërsa mungon për arsye personale Besnik Cani. Mësohet se...

Kronika 13:21 - 16 Janar, 2020

Kërkohet “koka” e prokurorit të SPAK/ “Biznemeni i kokainës zbret” në KLP

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, javën që vjen pritet të shqyrtojë kërkesën e Arbër Çekajt, i cili është pjesë e dosjes së kokainës së Maminasit. Çekaj,...

Politikë 11:21 - 15 Janar, 2020

Pas shkarkimit nga Vettingu/ Fusha zë vendin e Alfred Agollit

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ka miratuar sot me 10 vota pro projektaktin “Për caktimin e përkohshëm të z.Gjon Fusha në pozicionin e  Drejtuesit të  Prokurorisë...

Lajme 13:00 - 8 Janar, 2020

Arbër Çekaj kërkon përjashtimin e prokurorit të SPAK/ E ka personale, gjeni një nga Serbia

Arbër Çekaj i ka bërë kërkesë Këshillit të Lartë të Prokurorisë për përjashtimin e prokurorit të SPAK, Edvin Kondilit nga çështja. Çekaj është shprehur se nuk...

Politikë 21:07 - 7 Janar, 2020

Kërkesë urgjente: Plotësoni SPAK/ Në radhë janë Elisabeta Imeraj dhe Anton Martini

Kur Këshilli i Lartë i Prokurorisë të përfundojë pushimet dimërore do të duhet që sërish të merret me një çështje prioritare siç është SPAK. Një kërkese...

Politikë 14:23 - 27 Dhjetor, 2019

PD i përgjigjet ashpër KLP Arben Krajën/ Po mashtron qytetarët mbi të kaluarën si hetues politik i diktaturës

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së Këshillit të Lartë të Prokurorisë në lidhje me përzgjedhjen e prokurorëve të SPAK. Partia Demokratike dënon “përpjekjen e Këshillit...

Politikë 09:35 - 27 Dhjetor, 2019

Kreu i SPAK hetues i diktaturës?/ Reagon KLP

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka reaguar në lidhje me akuzat ndaj kreut të SPAK, Arben Kraja, për të cilin pretendohet se është ish-hetues i regjimit...

Kronika 13:50 - 21 Dhjetor, 2019

Tritol makinës së prokurorit/ KLP, mbledhje urgjente

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka reaguar pas ngjarjes në Vlorë, ku një sasi tritoli shpërtheu në makinën e prokurorit Albert Kuliçi. Në një njoftim për...

Politikë 08:50 - 20 Dhjetor, 2019

Ish-hetuesi i diktaturës në krye të SPAK

Ish-kreu i Institutit për Studimet dhe Pasojat e Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa, ka reaguar pas zgjedhjes nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, të Arben Krajës...

Vetingu 15:13 - 19 Dhjetor, 2019

KLP vijon votimin për zgjedhjen e kreut të SPAK/ Arben Kraja merr 6 vota

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vijon votimin për kandidatët për drejtimin e SPAK. Pas Altin Dumanit, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vijuar votimin, për kandidatin...

Kronika 14:35 - 19 Dhjetor, 2019

Fillon mbledhja e KLP-së/ Pritet emri i drejtuesit të SPAK

Ka filluar mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ku pritet që të zgjidhet drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion. Kujtojmë këtu se në garë për...

Vetingu 11:54 - 18 Dhjetor, 2019

Pagat për prokurorët e SPAK-ut/ Kraja: Duhet me ligj! Ibrahimi: Kemi kërkuar rritje me 20%

Kandidati për drejtimin e SPAK, Arben Kraja gjatë intervistës së dhënë sot në KLP, ndër të tjera u pyet edhe për hartimin e buxhetit dhe bashkëpunimin...

Vetingu 11:05 - 18 Dhjetor, 2019

Arben Kraja kërkon besimin e KLP për të drejtuar SPAK/ Garantoj suksesin e institucionit

Këshilli i Lartë i Prokurorisë po zhvillon sot intervistat me tre kandidatët që kanë aplikuar për të qenë në krye të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit...

Vetingu 09:55 - 18 Dhjetor, 2019

Altin Dumani prezanton vizionin për drejtimin e SPAK/ Do t’i jepet fund korrupsionit dhe krimit të organizuar  

Prokurori Altin Dumani është kandidati i parë për drejtimin e SPAK, që ka filluar sot intervistën para KLP-së. Në fjalën e tij, Dumani tha se Prokuroria...

Vetingu 09:34 - 18 Dhjetor, 2019

Gara për drejtimin e SPAK/ KLP fillon intervistat me tre kandidatët

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka filluar intervistat me tre kandidatë që kanë aplikuar për të qenë në krye të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe...

Kronika 14:45 - 12 Dhjetor, 2019

Ibrahimi tregon si do të zgjidhet kreu i SPAK/ Vlerësohet në 7 kritere, intervistat do jenë publike

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ka bërë të ditur sot se me datë 18 Dhjetor do të intervistohen kanidatët për kryetar të...