Connect with Us

All posts tagged "Klosi"

Sociale 17:15 - 21 Qershor, 2020

Në kushte pandemie/ Pogradeci çel sot sezonin turistik

Qyteti i Pogradecit ka çelur sot sezonin turistik, ku ka marrë pjesë edhe ministri i Turizmit, Blendi Klosi dhe Ministri i Sipërmarrjes Eduard Shalsi të cilët...

Politikë 12:50 - 10 Qershor, 2020

“Harroje se jemi policë të rreshtit”/ Debate të forta mes Lleshajt dhe Ndreut, Klosi largon mediat

Gjatë mbledhjes së sotme të Task-Forcës për turizmin ka pasur debate të forta mes Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe kryebashkiakut të Lezhës, Pjerin Ndreu. Shkak...

Koronavirusi ndryshon panoramën e turizmit/ Hotelet shqiptare ulin çmimet deri në 40%
Politikë 14:21 - 4 Qershor, 2020

Blendi Klosi optimist për turizmin/ Bregdeti shqiptar do konkurojë gjithë vendet e rajonit këtë sezon

Pavarësisht se prej 3 ditësh ka nisur zyrtarisht nisja e plazhit në ambientet e hoteleve, numri i vizitorëve është i pakët, si pasojë e anulimeve për shkak të...

Ekonomi 13:48 - 28 Maj, 2020

Hapja e sezonit/ Klosi: Rregulla e norma të reja për ta mbrojtur turizmin

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ka zhvilluar sot një takim me përfaqësues të Shoqatës së Restoranteve Turistike në vend, për të dëgjuar shqetësimet e tyre në...

Politikë 12:25 - 16 Maj, 2020

“SPAK ka ikur në drejtim të paditur”/ Malltezi publikon skandalin, sfidon publikisht Ramën, Klosin dhe Ballukun

Drejtuesi i Departamentit për Mjedisin në PD, Jamarbër Malltezi ka publikuar një video, ku sipas tij gjithë kanioni i Gjipesë është kthyer në gurore. Në një...

Politikë 20:45 - 12 Maj, 2020

Një çadër 50 euro?/ Qeveria “braktis” qytetarët: S’bëjmë dot gjë, e vendos tregu

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, në një intervistë për Fax neës ka folur për mënyrën se si mund të bëhet turizmit këtë sezon veror....

Opinione 20:30 - 29 Prill, 2020

Nga Bledi Mane/ Kungujt e Edi Ramës

Pasditen e 25 prillit të vitit 1990, në Zyrat e Policisë Popullore të Tiranës u paraqit për të bërë kallëzim penal një djalosh i gjatë dhe...

Sociale 10:50 - 24 Prill, 2020

A do të kemi pushime këtë vit?/ Një lajm i mirë vjen për qytetarët shqiptarë

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi, ka folur për sezonin turistik në Shqipëri. Në një intervistë për EuroNews, Klosi ka dhënë një lajm të mirë...

Sociale 15:12 - 15 Prill, 2020

Pushimet në kohën e koronavirusit/ Ministri Klosi flet për mënyrën e re të të bërit plazh

Ministri i Turizmit Blendi Klosi tha se këtë vit do kemi sezon turistik duke ruajtur distancën, pa organizuar koncerte e grumbullime, ndërsa do kemi turistë që...

Politikë 17:13 - 21 Shkurt, 2020

Bllokimi i tragetit me mbetje toksike/ Klosi: Informacioni erdhi nga qytetarët, po hetohet

Një ditë pas operacionit ku u godit rrjeti i trafikut të mbetjeve të rrezikshme në Vlorë, ka ardhur dhe reagimi ministri i Turizmit, Blendi Klosi. “Operacioni...

Politikë 17:58 - 29 Janar, 2020

Shtatë deputetë kërkojnë interpelancë urgjente me ministrin e Ramës

7 deputetë të opozitës i kërkojnë Kuvendit interpelancë urgjente me ministrin e Turizmit e Mjedisit Blendi Klosi. Përmes një letre drejtuar kreut të Kuvendit Gramoz Ruçit,...

Sociale 15:10 - 24 Janar, 2020

Ministrja spanjolle: Po punojmë për të ardhmen e përbashkët të turizmit

Në Konferencën Ndërkombëtare të Turizmit, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi zhvilloi një takim me Ministren e Industrisë, Tregjeve dhe Turizmit, Maria Reyes Maroto, e...

Lajme 23:02 - 15 Janar, 2020

“Ringjallia” e turizmit në Durrës pas tërmetit/ Xhaferri debat me Klosin: Duhet drejtësi!

Ish ministri i Turizmit Ferdinand Xhaferri ka debatuar me ministrin e aktual, Blendi Klosi lidhur me “ringjalljen” e turizmit në Durrës pas tërmetit të 26 nëntorit....

Politikë 22:54 - 5 Dhjetor, 2019

“Shiko mos iu del Gjushi nga mbledhja”/ Plas debati mes Bushatit dhe ministrit Klosi

Analisti Andi Busahti ka zhvilluar një debat me ministrin e Turizmit, Blendi Klosi. Debati u zhvillua lidhur me ish kryetarin e Bashksië së Durrësit, Vangjush Dako....

Aktualitet 15:10 - 13 Korrik, 2019

Klosi me “dorë të hekurt”/ Paralajmërimi i fortë për bizneset

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ishite i pranishëm sot në Pogradec, në mbledhjen e Task Forcës së Turizmit. Gjatë fjalës së tij, Klosi paralajmëroi...

Aktualitet 13:09 - 11 Korrik, 2019

Dosja “tronditëse” amerikane që fshihet prej njëzet vjetësh/ Fatos Klosi zbulon detajet  

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi dy ditë më parë në një media ishte shprehur se amerikanët i kanë vënë në dispozicion një dosje me...

Aktualitet 15:07 - 8 Korrik, 2019

Klosi komenton pjesëmarrjen në zgjedhje/ PD të presë zgjedhjet e vitit 2021

Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, Blendi Klosi ka komentuar situatën politike në vend. I ftuar në A2 CNN, Klosi u shpreh se PD krijoi një...

Aktualitet 15:56 - 3 Qershor, 2019

“Dhuna në protestë/ Klosi: E telekomanduar nga opozita

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka folur për dhunën  në protestën e djeshme të opozitës. Nga studio e Top Channel, Klosi tha se protestat...

Aktualitet 21:30 - 30 Maj, 2019

Deklarata e fortë e Berishës/ Fatos Klosi organizoi vrasjen Ministrit kosovar

Ish-Kryeministri Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj ish kryetartit të SHIK-ut, Fatos Klosi. Në emisionin “Pressing” në TV T7, ai deklaroi se Fatos Klosi ka...

Aktualitet 12:07 - 11 Mars, 2019

TEC-i u anullua, Luli nuk e di akoma

Në vijim të turit të tij të takimeve në rrethe, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur sot në Korçë. Gjatë takimeve me qytetarët dhe...

Aktualitet 11:25 - 11 Mars, 2019

Ekskluzive-Klosi hedh në kosh TEC-in e Korçës/ Nuk firmos ndikimin në mjedis

TEC-i në Korçë nuk do të ndërtohet.CNA.al ka mësuar ekskluzivisht se ministri i Mjedisit Blendi Klosi nuk ka firmosur VNM-në, duke kthyer mbrapsht projektin. Burime zyrtare...

Aktualitet 10:22 - 26 Janar, 2019

Kanionet e Holtës/ Balluku, Klosi dhe Balla, dëgjesë me banorët

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi dhe deputeti e PS-së, Taulant Balla po zhvillojnë sot një dëgjesë me...

Aktualitet 11:53 - 28 Dhjetor, 2018

Rama paralajmëron Klosin dhe Manastirliun/ Në qershor afati i fundit

Pas shkarkimeve masive që kryeministri Rama bëri sot në kabinetin qeveritar, ka paralajmëruar edhe ministrat Blendi Klosi dhe Ogerta Manastirliu, se do të largohen nga postet...