Connect with Us

All posts tagged "Klos"

Kronika 09:15 - 1 Shtator, 2020

Kamioni përplaset me veturën/ Raportohet për disa të plagosur, kaos në trafik

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Burrel – Klos, ku mësohet se një mjet i tonazhit të rëndë është përplasur me një autoveturë në fshatin...

Shkrumbohet nga flakët vila 3-katëshe në Fier
Kronika 23:18 - 22 Prill, 2020

E rëndë në Klos/ Banesa shkrumbohet nga flakët, humb jetën e moshuara

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur, mbrëmjen e sotme në fshatin Pleshë të Klosit. Mësohet se një banesë është përfshirë nga flakët dhe për pasojë ka...

Sociale 11:04 - 20 Nentor, 2019

Rasti në “Fiks Fare”/ Biznesmeni Samir Mane i jep fund mjerimit të familjes Kurti në Klos

Pas thirrjes së emisionit Fiks Fare, për ti ardhur në ndihmë familjes Kurti nga fshati Gurrë e Vogël në Klos, e cila jeton në kushte të...

Kronika 10:48 - 15 Tetor, 2019

I la librat në dyqan dhe u zhduk/ Zbulohet mesazhi i gjimnazistit nga Klosi për babain

Detaje të reja kanë dalë lidhur me zhdukjen e gjimnazistit nga Klosi, Flogert Terziu. Mësohet se Flogerti i ka dërguar një mesazh të atit duke i...

Sociale 10:02 - 15 Tetor, 2019

U largua nga ora e mësimit/ Gjimnazisti zhduket që prej mesditës se djeshme

Një gjimnazist nga Klosi është zhdukur që prej mesditës së djeshme. Flogert Terziu, nxënës në vitin e 2-të është larguar nga ora e dytë e mësimit...

Kronika 22:03 - 1 Tetor, 2019

“Kanë qarë, kanë luajtur, i ka rrit nëna me sakrifica”/ Mesazhi rrëqethës për vrasjen e trefishtë në Klos

Ngjarja e rëndë në Klos ku vëllai vret vëllain tjetër dhe të birin e tij e më pas veten ka tronditur mbarë opinioni publik. Në lidhje...

Kronika 17:12 - 1 Tetor, 2019

Detaje të reja nga vrasja e 3-fishtë/ 17 vjeçari po ndihmonte të atin, ekzekutohet nga xhaxhai

Detaje të reja kane dalë lidhur me vrasjen e trefishtë të ndodhur pasditen e sotme në  Xibër të Klosit. Sipas BW,  shkak për sherrin mes dy...

Kronika 15:27 - 1 Tetor, 2019

Tragjedi në Klos/ Shkon në tre numri i viktimave

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Klos, ku një konflikt për pronën  ka degjeneruar në përdorimin e armëve. Sipas informacioneve paraprake nga policia, nga...

Plagoset me armë zjarri 50-vjeçari/ Autorët me një mjet tip “Benz”
Kronika 14:42 - 1 Tetor, 2019

Krim i rëndë në familje/ Vëllai qëllon vëllain me armë zjarri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth mesditës së sotme në Klos, ku një konflikt për pronën mes dy vëllzërve ka përfunduar në përdorim të armëve...

shkoder
Kronika 15:52 - 9 Shtator, 2019

E rëndë/ Plagoset me armë zjarri një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Klos. Mësohet se një person është plagosur më armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në fshatin...

Aktualitet 13:31 - 25 Shtator, 2018

Tentoi ti digjte shtëpinë 30 vjeçarit/ Autori i vihen prangat

Një 27 vjeçar nga Mati pas një konflikti, ka tentuar ti djegë banesën 30 vjeçarit me iniciale F.S Menjëherë policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka...

Aktualitet 16:51 - 17 Qershor, 2018

VIDEO/ Rama zbulon kush fshihet pas protestave në Peshkopi e Klos

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestave të organizuar gjatë vizitave të tij në Klos e në Dibër. Me anë të një postimi në rrjetet sociale,...

Kronika 11:53 - 8 Qershor, 2018

Sherr mes dy të rinjve/  Plagoset me thikë, 35-vjeçari me helikopter drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 10:15 të paradites së sotme në qytetin e Klosit, ku ka mbetur i plagosur rëndë një 35-vjeçar. Mësohet...

Aktualitet 17:53 - 13 Prill, 2018

Aksident në minierën e kromit/ Humb jetën një person, 3 në pranga

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në një minierë kromi në Klos, ku si pasojë e një aksidenti gjatë punës në minierën e ka...

Aktualitet 21:20 - 4 Shkurt, 2018

Kapet 44-vjeçari i shpallur në kërkim për disa vepra penale

Policia e Matit, ka arritur të vërë në pranga një 44-vjeçar, të shpallur në kërkim për disa vepra penale. Burime nga policia, thanë se i arrestuari...

Aktualitet 18:35 - 9 Shtator, 2017

Shpërthimi i makinës në Bulqizë / Ndërron jetë drejtuesi i automjetit

Mbrëmjen e djeshme një makinë u përfshi nga flakët ndërkohë që shoferi isaj ndodhej brenda automjetit. Ngjarja ndodhi në aksin rrugor Qafa e Buallit-Klos, ndërkohë që...

Aktualitet 09:36 - 14 Gusht, 2017

Dhunë ndaj policëve/ Kapen tre “të fortët” e Matit (Emrat)

Në qytetin e Matit janë arrestuar 3 persona pasi kundërshtuan me dhunë punonjësit e policisë. Ngjarja ndodhi në qytetin  e Klosit ku shtetasit Seldio Ballazhi, 31...

Aktualitet 20:17 - 23 Nentor, 2016

Fiks -Fare / Kurqelaj, fëmijët 4 km rrugë në këmbë për të shkuar në shkollë

Bashkia Klos: Nuk kemi fonde për rrugën Rreth 15 fëmijë udhëtojnë çdo ditë në këmbë më shumë se tre orë për të ndjekur shkollën në fshatin...

Kronika 13:16 - 4 Korrik, 2015

Klos/ Sherr mes cifteve për bagëtitë

Dy çifte janë konfliktuar me njëri-tjetrin pas një konflikt të momentit. Shkak është bërë debati për ruajtjen e bagëtive. Fillimisht ka pasur një sherr mes bashkëshorteve,...

Politikë 14:28 - 20 Qershor, 2015

PD: Zgjedhjet në Klos në rrezik nga bandat qeveritare

Shefi i Departamentit për Politikën e Jashtme në Partinë Demokratike, Kreshnik Çollaku deklaroi sot se zgjedhjet në Klos janë në rrezik. Çollaku tha se shefi i...

Aktualitet 14:55 - 27 Shkurt, 2015

Burrel/ Përplaset nga një automjet, vdes 5 vjeçarja

Ëshë aksidentuar për vdjekje ditën e sotme një vajzë 5 vjeçare, me inicialet A.G, në Klos të Burrelit. Mësohet se vajza ka qënë duke kaluar rrugën...