Connect with Us

All posts tagged "klodjan allajbeu"

Denoncim 18:07 - 5 Janar, 2020

Skandali Mina Kusta ”Albcontrol”/ Gylenisti i jep gylenistit 410 milionë me tender formal

Shoqëria “Albcontrol”,  e  drejtuar nga Mina Kusta, është përfshirë në një skandal me tenderat publikë. Pa pasur garë, pa konkurencë  “Albcontrol”  ka firmosur një kontratë pas...

Sociale 14:49 - 6 Shtator, 2019

Shitet televizioni ABC News/ Kush qëndon pas shtetases greke e deklaruar si blerëse?

Mediat dy ditët e fundit kanë raportuar privatizimin dhe ndryshimin e pronësisë së televizionit ABC News, nga një kompani me pronaren greke Efthymia Gkouma. Pra ABC...

qeveria ndalon koncensionet me ligj
Aktualitet 18:50 - 3 Dhjetor, 2018

Përplasjet brenda Rilindjes/ Kush e sulmon ministren e Shëndetësisë?

Prej disa kohësh brenda PS-së apo Rilindjes së Edi Ramës kanë plasur inatet dhe konfliktet e brendshme. Shumë janë në hije disa janë publikë. Beteja e...