Connect with Us

All posts tagged "klodiana lala"

Klodiana Lala flet me shifra/ Në Siri janë identifikuar 80 shqiptarë
Sociale 22:48 - 27 Tetor, 2020

Klodiana Lala flet me shifra/ Në Siri janë identifikuar 80 shqiptarë

Gazetarja Klodiana Lala, ka folur mbrëmjen e sotme për çështjen e shqiptarëve që ndodhen në kampet siriane. Lala tha se që para 6 vitesh, Shërbimi Informativ...

“Je minë më sahat”/ Rrëfehet Klodiana Lala pas çmimit nga BE: Nuk po e shijoj fëmijërinë e fëmijëve të mi
Sociale 16:51 - 23 Tetor, 2020

“Je minë më sahat”/ Rrëfehet Klodiana Lala pas çmimit nga BE: Nuk po e shijoj fëmijërinë e fëmijëve të mi

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer emocionet pasi fitoi çmimin e parë nga Bashkimi Europian për shkrimin investigativ në lidhje me blerjen e votave nga krimi i...

Klodiana Lala gazetarja më e mirë investigative e vitit 2019/ Kikia: Kemi nevojë për lajme të tilla
Lajme 18:45 - 21 Tetor, 2020

Klodiana Lala gazetarja më e mirë investigative e vitit 2019/ Kikia: Kemi nevojë për lajme të tilla

Klodiana Lala është vlerësuar nga Bashkimi Europian si gazetarja më e mirë investigative e vitit 2019. Për këtë lajm ka reaguar kolegu i saj Mentor Kikia,...

Roli i krimit të organizuar në blerjen e votave/ BE vlerëson me çmimin e parë Klodiana Lalën
Lajme 18:34 - 21 Tetor, 2020

Roli i krimit të organizuar në blerjen e votave/ BE vlerëson me çmimin e parë Klodiana Lalën

Gazetarja investiguese, Klodiana Lala, është vlerësuar me çmimin e parë në konkursin e BE-së për shkrimin: “Përgjimet zbulojnë rolin e krimit të organizuar në blerjen e...

"SPAK arrestoi dy komisionerë të vdekur"/ Lala tregon bisedën me një djalë: Kishte marrë pjesë në varrim
Politikë 23:16 - 12 Tetor, 2020

“Viktimat rrahën Danjel Pepajn”/ Klodiana Lala zbulon telefonatën: Çfarë i tha autori vëllait pas vrasjes

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar të tjera detaje nga vrasja e dy të rinjve Klement Pepaj dhe Vilson Çutaj në Malësinë e Madhe. Lala tha se...

Rrëfehet Klodiana Lala/ Kush janë dy dosjet e nxehta të SPAK dhe peshku i madh
Kronika 23:02 - 6 Tetor, 2020

Rrëfehet Klodiana Lala/ Kush janë dy dosjet e nxehta të SPAK dhe peshku i madh

Gazetarja Klodiana Lala ka folur për dosjet e nxehta që po shqyrton aktualishte SPAK. Lala tha se një nga dosjet e nxehta është ajo e inceneratorëve...

"SPAK arrestoi dy komisionerë të vdekur"/ Lala tregon bisedën me një djalë: Kishte marrë pjesë në varrim
Kronika 22:51 - 6 Tetor, 2020

“SPAK arrestoi dy komisionerë të vdekur”/ Lala tregon bisedën me një djalë: Kishte marrë pjesë në varrim

Gazetarja Klodiana Lala është shprehur mosbesuese ndaj SPAK-ut, pasi pretendon se ka shkatërruar disa dosje. Lala tha se një nga dosjet e shkatërruara është ajo për...

Shkarkimi i Arben Frashërit/ Revoltohet Klodiana Lala: Turp t’iu vijë
Aktualitet 14:38 - 2 Tetor, 2020

Shkarkimi i Arben Frashërit/ Revoltohet Klodiana Lala: Turp t’iu vijë

Gazetarja Klodiana Lala ka reaguar ashpër në lidhje me vendimin e Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit, i cili shkarkoi nga detyra Arben Frashërin. Ky i fundit...

Prokuroria kërkoi thirrjen e Berishës si dëshmitar/ Lala: Do pyetet për…
Lajme 23:19 - 23 Shtator, 2020

Prokuroria kërkoi thirrjen e Berishës si dëshmitar/ Lala: Do pyetet për…

Gjykata ka rihapur sërish dosjen e vrasjes së Azem Hajdarit dhe Prokuroria e Tiranës thirri si dëshmitarë në procesin gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, ish kryeministrin Sali...

“Anëtarët e grupit të Dubait, peshq të mëdhenj të kokainës”/ Lala: Eldi Dizdari lidhje të afërta me Arbër Çekajn
Kronika 16:13 - 22 Shtator, 2020

“Anëtarët e grupit të Dubait, peshq të mëdhenj të kokainës”/ Lala: Eldi Dizdari lidhje të afërta me Arbër Çekajn

Gazetarja Klodiana Lala foli për një sërë ngjarjesh kriminale që kanë tronditur vendin. Duke folur për operacionin “Los Blancos”, Lala u shpreh se anëtarët e Grupit...

Ngjarjet kriminale në vend/ Lala: Policia ka dështuar, u bë akt terrorist në mes të Tiranës
Kronika 15:49 - 22 Shtator, 2020

Ngjarjet kriminale në vend/ Lala: Policia ka dështuar, u bë akt terrorist në mes të Tiranës

Gazetarja Klodiana Lala ka folur për atentatin që iu bë pak kohë më parë Preng Gjinit, në mes të Tiranës. Lala e ka quajtur atë një...

Shkarkimi i Arben Frashërit/ Revoltohet Klodiana Lala: Turp t’iu vijë
Kronika 14:58 - 17 Shtator, 2020

Arrestimi i “bosit” të kokainës në Dubai/ Klodiana Lala: Ja si financonte blerjen e sasive të mëdha të drogës, përdorte aplikacion kinez…

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar detaje nga operacioni ”Los Blancos” dhe arrestimi i Eldi Dizdarit në Dubai. E ftuar në rubrikën ”Opinion” në Neës24 , gazetarja Lala tha...

Zani Çaushi kërkon lirinë/ Lala: Ka bërë masakra, ekziston rreziku t’i kthehet aktivitetit kriminal
Kronika 14:49 - 17 Shtator, 2020

Klodiana Lala bën paralajmërimin e frikshëm/ Do ketë të tjera viktima

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar detaje për vrasjen e vëllait të Talo çelës, Bujar çelën që tronditi Elbasanin në orët e para të mëngjesit. Nga studio e...

“SPAK nuk më bind!”/ Klodiana Lala zbulon se çfarë gjeti në dosjen e Margjekës
Kronika 14:29 - 17 Shtator, 2020

Bujar Çela kishte 15 plumba në trup/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse, mesazhi që përcollën autorët

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur detaje tronditëse në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi mëngjesin e sotëm në Elbasan, ku një 50-vjeçar u ekzekutua me...

Ngjarjet kriminale në vend/ Lala: Policia ka dështuar, u bë akt terrorist në mes të Tiranës
Kronika 22:09 - 16 Shtator, 2020

“I tha të përgjigjen sipas kanunit”/ Lala tregon se si nisi zanafilla e konfliktit mes familjes Reçi e Gjini

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer me detaje mbrëmjen e sotme në “Real Story” se si kanë nisur konfliktet mes familjeve Reçi e Gjini në Mirditë. Lala...

“SPAK nuk më bind!”/ Klodiana Lala zbulon se çfarë gjeti në dosjen e Margjekës
Politikë 22:53 - 15 Shtator, 2020

Udhëtim drejt Lushnjes dhe dy ndalesa në Tiranë/ Klodiana Lala zbulon itinerarin e Preng Gjinit

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar itinerarin që ka përshkuar ditën e sotme shënjestra e atentatit në Vasil Shanto, Prend Gjini. Lala tha se Gjini ka udhëtuar...

Klodiana Lala: Prend Gjini mund të ketë qenë ekzekutori i Kastriot Reçit
Kronika 22:31 - 15 Shtator, 2020

Klodiana Lala zbulon të shkuarën kriminale të shënjestrës së atentatit/ Prend Gjini mund të ketë qenë ekzekutori i Kastriot Reçit

“Ngjarja e sotme nuk i ka rrënjët në vitin 2019, por në 2017 kur u vra kreu i OSHEE, Roland Saliu”. Kështu deklaroi mbrëmjen e sotme...

“Jam invalid, kam punuar marangoz në Laç”/ Lala zbardh deklaratën e njeriut të “Ndragheta-s”
Kronika 21:42 - 15 Shtator, 2020

“Familja Gjini ka pasur edhe të tjerë të vrarë”/ Lala: Atentati i ngjashëm me atë ndaj gjyqtarit Konomi

Gazetarja Klodiana Lala e ka krahasuar atentatin e mbrëmjes së sotme në Tiranë me atë të gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Lala tregoi se sapo mësoi për shpërthimin...

“I ati kishte një pushtet absolut ndaj fëmijëve”/ Lala: Faik Buci nuk e lejoi ish- bashkëshorten në funeralin e djalit
Kronika 22:58 - 8 Shtator, 2020

“I ati kishte një pushtet absolut ndaj fëmijëve”/ Lala: Faik Buci nuk e lejoi ish- bashkëshorten në funeralin e djalit

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar detaje të tjera nga dosja e Eglantina Bucit. Ajo ka pohuar se në momentin e largimit nga shtëpia në fund të...

Kronika 22:48 - 8 Shtator, 2020

Akuzohet për vrasjen e Eglantina Bucit/ Lala tregon deklaratën e Shkëlzenit: Nëse e vërtetoni, më varni në mes të Tiranës

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar detaje nga marrja në pyetje e Shkëlzen Bucit për vrasjen e motrës së tij Eglantinës, disa vite më parë. E ftuar...

“Një këngëtar tallavaje e kërkoi në videoklip”/ Klodiana Lala tregon detaje nga jeta e Eglantina Bucit
Kronika 22:31 - 8 Shtator, 2020

“Një këngëtar tallavaje e kërkoi në videoklip”/ Klodiana Lala tregon detaje nga jeta e Eglantina Bucit

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar detaje të reja lidhur me vrasjen e Eglantina Bucin. Sipas Lalës, 23-vjeçarja ishte larguar nga shtëpia për t’u martuar me një...

Journalists cannot be the shield of the former drug trafficker
Kronika 10:26 - 4 Gusht, 2020

Nga trafiku i drogës, tek celulat terroriste/ Lidhjet kriminale të Ylli Ndroqit dhe paralajmërimet e gazetarëve

Pak kush e ka të fiksuar emrin e turkut Abdulselam Turgut (Yunus), por mjafton të sjellësh në vëmendje zbërthimin e një celule që do të kryente...

Kronika 13:24 - 29 Korrik, 2020

Urdhër arreste për dy komisionerë të vdekur/ Arben Kraja justifikon gafën e SPAK

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Arben Kraja konfirmoi faktin se nga oficerët e policisë gjyqësore që kanë mbërritur në shtëpitë...