Connect with Us

All posts tagged "klodian zoto"

Here are the most “hot” topics on CNA.al during 2020
English 18:52 - 30 Dhjetor, 2020

Here are the most “hot” topics on CNA.al during 2020

CNA.al has selected to offer readers hottest topics of 2020, ie all the exclusive materials, investigations and denunciations handled by our staff. The year 2020, can...

Aktualitet 14:58 - 22 Dhjetor, 2020

CNA.al mposht Mirel Mërtirin/ Njeriu i inceneratorëve dhe ortaku i Ben Blushit dhe Vjollca Hoxhës dështon në gjykatë

Mirel Mërtiri i njohur si një personazh problematik, i shumëakuzuar nga opozita si një njeri i përfshirë në një aferë e cila, sipas Partisë Demokratike pretendohet...

Afera korruptive e inceneratoreve/ Mercenari i Ben Blushit, dje i akuzonte, sot i bën avokatinë
Politikë 11:35 - 18 Nentor, 2020

Afera korruptive e inceneratorëve/ Mercenari i Ben Blushit, dje i akuzonte, sot i bën avokatinë

Inceneratorët kanë qenë së fundmi një ndër temat “më të nxehta” dhe më të bujshme pasi janë një PPP e shumë akuzuar nga media dhe opozita....

Qeverisë i del nga kontrolli inceneratori i Tiranës/ Zoto kërkon mbetjet e rrezikshme!
Aktualitet 14:22 - 17 Nentor, 2020

Qeverisë i del nga kontrolli inceneratori i Tiranës/ Zoto kërkon mbetjet e rrezikshme!

Inceneratori i përpunimit të mbetjeve të Tiranës, i kallëzuar nga Partia Demokratike si sipërmarrje mega-korruptive, duket se po u del jashtë kontrollit zyrtarëve të përfshirë në...

Video që “çmendi” Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin
Aktualitet 12:07 - 17 Nentor, 2020

Dy dokumentet e ortakërisë së Ben Blushit dhe Vjollca Hoxhës me inceneratorët

Televizioni Top Channel që drejtohet nga Ben Blushi dhe Vjollca Hoxha është vënë në shërbim të një koncesioni që paguhet nga taksat e qytetarëve. Ortakeria e...

Luli Basha spoke, when will speak Vjollca Hoxha and Ben Blushi?
English 14:50 - 16 Nentor, 2020

Vjollca Hoxha and Ben Blushi, media partners of incinerators

Tomorrow Top Channel will continue to broadcast a show in support of incinerators, ie a private PPP provided by the Albanian government. Top Channel, is probably...

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blush
Aktualitet 11:55 - 16 Nentor, 2020

Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi ortakët mediatikë të inceneratorëve

Nesër Top Channel do vazhdojë të transmetojë të 100-in apo më shumë emision në mbështetje të inceneratorëve, pra një PPP-je private të qeverisë shqiptare. Top Channel,...

Denoncim 12:17 - 14 Nentor, 2020

Skandali i inceneratorëve tani dhe si kriter në tendera

Inceneratorët janë një PPP e shumë akuzuar nga media dhe opozita për një faturë shumë “të fryrë” në lidhje me përpunimin e mbetjeve. Shpesh janë ngritur...

Dy “dashnorët” e inceneratorëve
Politikë 10:22 - 24 Tetor, 2020

Dy “dashnorët” e inceneratorëve

Opozita, prej gati 10 ditësh ka përvetësuar një kauzë mediatike, atë të denoncimit të PPP-së, koncesionit të inceneratorëve. Koncesion për tre inceneratorë, ku përfshihen Elbasani, Fieri...

Politikë 15:12 - 23 Tetor, 2020

Denoncimi i Ylli Rakipit, dhe historia e inceneratorëve me Ben Blushin

Ylli Rakipi, është drejtuesi i parë televiziv i cili ka mbajtur një qëndrim të fortë kundër inceneratorëve, kjo që në vitin 2017. Ditën e martë, Zoti Rakipi...

Afera 400 milionë euro e inceneratorëve/ Hajdari ngre tonet: Pasuron vetëm dy njerëz
Politikë 12:34 - 22 Tetor, 2020

Afera 400 milionë euro e inceneratorëve/ Hajdari ngre tonet: Pasuron vetëm dy njerëz

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka folur me tone mjaft të forta sot në seancën parlamentare, në lidhje me aferën e koncesionit të inceneratorëve. Hajdari theksoi se...

Politikë 20:09 - 20 Tetor, 2020

Video-Berisha zbulon emrat/ Kush qëndron pas aferës së inceneratorëve

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video që lidhet me inceneratorët në vendin tonë, që kanë vjedhur miliona euro nga taksat e shqiptarëve. Berisha e cilëson...

Akti i Bashës që duhet duartrokitur/ Një betejë e fituar për median e lirë dhe opozitën
English 18:12 - 19 Tetor, 2020

Lulzim Basha’s act is to be applauded/ A battle won for free media and opposition

Almost six years after the signing of the incinerator PPPs, the Democratic Party has brought the complete file to SPAK. A process that started with an...

Dy “dashnorët” e inceneratorëve
Aktualitet 11:46 - 17 Tetor, 2020

Zbulohen dokumentet që “fundosin” Ben Blushin/ Ortak me pronarët e inceneratorëve

Prej diss muajsh CNA.al ka denoncuar një dosje të plotë në lidhje me koncesionin e inceneratorëve në Shqipëri, e cila duket të jetë një prej aferave...

Thellohet skandali me inceneratorin e Fierit/ Faktet, “këmbanë alarmi” për SPAK
Aktualitet 14:44 - 15 Tetor, 2020

Inceneratorët, histori krimi dhe korrupsioni/ Rama, një mal me para, për një mal me plehra

Koncesioni i inceneratorëve në Shqipëri është një histori krimi dhe korrupsioni, të cilën kryeministri Edi Rama nuk mundet dot ta kalojë me batuta. Nuk mundet të...

Denoncimet në ambasadën e SHBA/ Biznesi kundër Ben Blushit dhe Top Channel
Politikë 11:10 - 11 Tetor, 2020

Akuzat e forta të Bashës/ Ja kush është pronari i medias në ortakëri me inceneratorët

Lulzim Basha dje ka folur publikisht në lidhje me inceneratorët, ka bërë edhe ironi duke thënë se mund t’ju binin levat mediave në transmetim live, apo...

E sfidoi publikisht/ Rama i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Metës
Politikë 20:11 - 6 Tetor, 2020

Zbulohet skandali i radhës i Klodian Zotos/ Rama refuzon të përgjigjet

Kryeministri Edi Rama refuzoi t’i përgjigjet gazetarëve lidhur me skandalin e publikuar në media, se Klodian Zoto ka përfituar miliona euro nga buxheti i shtetit për...

Aktualitet 13:37 - 17 Shtator, 2020

Politika pas plehrave/ Kush është biznesmeni në hije i monopolit të inceneratorëve

I afërt me ish-ministrin e Financave, Arben Ahmetaj dhe me lidhje në të dyja krahët e politikës, Mirel Mërtiri qëndron në hijen e koncesioneve të mbetjeve...

Vëzhgimi/ Zbulohen “armiqtë” e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit
Denoncim 17:42 - 30 Gusht, 2020

Dy dokumentet që lidhin pronarët e inceneratorëve me Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur një hetim në lidhje me koncesionet e inceneratorëve në Shqipëri. SPAK ka thënë që po...

Trafikimi i 137 kg kokainë/ SPAK merr të pandehur Gentian Malindin
English 11:32 - 27 Gusht, 2020

CNA.al denunciations/ SPAK start investigations on Ben Blushi and Vjollca Hoxha’s business partners

The Special Prosecution Office against Corruption and Organized Crime has launched investigations on incinerator concessions. The news was reported by journalist Klodiana Lala, who in a...

Skandali me inceneratorët/ Berisha: Ben Blushi i lidhur me këtë grup mafioz
Lajme 21:47 - 14 Gusht, 2020

Aferat korruptive që nuk i zhbën dot letra e Ben Blushit

Nga Hashtag.al Prej disa kohësh, në drejtim të ish-deputetit të PS-së, tani drejtor i Top Channel, Ben Blushi, ka pasur akuza të rënda për afera korruptive....

Ekskluzive-Dosja e pronave të Ben Blushit përfundon në SPAK
Politikë 12:53 - 30 Korrik, 2020

SPAK merr në hetim ortakun e Ben Blushit

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, më në fund ka regjistruar procedim për dosjen e famshme të inceneratorëve në Shqipëri. CNA.al ka mësuar...

Thellohet skandali me inceneratorin e Fierit/ Faktet, “këmbanë alarmi” për SPAK
Politikë 14:45 - 14 Korrik, 2020

Edi Rama, si inceneratori i prishur i Mirel Mërtirit

CNA.al për disa muaj ka denoncuar një dosje të plotë investigative në lidhje me inceneratorët në Shqipëri, ku fillimisht zbuluam ortakërinë e drejtuesve të medias, blerje...