Connect with Us

All posts tagged "klodian zoto"

Politikë 14:54 - 9 Maj, 2020

Skema korruptive e koncesionit të inceneratorëve/ Rama shënon “autogol”, deklarata që “fundos” kryeministrin dhe kryebashkiakun

Kryeministri Edi Rama në një dalje të tij publike në “Çim Peka Live”, në fakt me regjistrim sepse emisioni ishte i regjistruar, foli për shumë gjëra....

Politikë 14:56 - 30 Prill, 2020

Blushi dhe Vjollca sulmojnë Ditmir Bushatin për hesap të oligarkëve të inceneratorëve

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka folur sot me tone mjaft të forta, kundër koncesioneve dhe oligarkëve te inceneratorëve. Bushati kujtoi 2013 kur PS premtoi se do...

English 15:40 - 29 Prill, 2020

The scandal deepens/ The company of 128 million euros concession is without experience, it started in Albania

In several articles published in recent days, CNA.al has showed with facts and exclusive documents, who is after the Integreted Energy BV company, which has received...

English 13:00 - 29 Prill, 2020

128 million euros concession/ Companies in the Netherlands with Russian directors revealed

CNA.al announced a few days ago the publication of the scandal 128 million euros with the incinerator of Tirana, after the publication of the affair with...

Politikë 11:38 - 28 Prill, 2020

Skandalet me inceneratorin e Tiranës/ 4 milion euro për Klodian Zoton, në kulmin e pandemisë

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri ka nxjerre në dritë të tjera fakte në lidhje me koncesionin 128 milion euro të inceneratorit të Tiranës. Një dosje korruptive,...

English 10:20 - 27 Prill, 2020

Public letter to US Ambassador Yuri Kim/ Why is SPAK afraid of Klodian Zoto or Ben Blushi?

Dear Ambassador, we are addressing you with a public letter because for a long time, for almost three months, the editorial office of CNA.al, a modest...

English 09:09 - 27 Prill, 2020

Scandal/ Government give 50 million euros to companies without any money

There are two flagrant cases. Two concessions, PPP, given by the government regarding the incinerators of Elbasan and Fier. Not because the garbage and their problems...

English 08:59 - 27 Prill, 2020

Exclusive documents -Scandal with Fier Incinerator/ How tens of millions of euros, were extorted from Albanian taxes

Concessions, are the biggest point of political accusation in Albania, but political parties also seem deeply involved. Sometimes they talk, and sometimes they are silent. No...

English 08:42 - 27 Prill, 2020

Exclusive documents-Scandal with the tender of the incinerator/ Winning company, without any business activity, procedural violations

Concessions, PPP-s, the tools that the government calls a solution to the problems of existing issues, where business invests and take in exchange citizens’taxes, are a...

English 08:29 - 27 Prill, 2020

Scandal-From media owners, to offshore companies/ Complete incinerator concession scheme, names included

Concessions, Public-Private Partnerships, tenders, corruption, scandals, endless accusations have been made about a group of businessmen and the Albanian government for waste processing, which starts in...

English 15:43 - 25 Prill, 2020

Exclusive documents – Scandal with Fier Incinerator/ How tens of millions of euros, were extorted from Albanian taxes

Concessions, are the biggest point of political accusation in Albania, but political parties also seem deeply involved. Sometimes they talk, and sometimes they are silent. No...

English 15:03 - 25 Prill, 2020

Scandal/ Full scheme unveiled: How incinerator owners, pay Top Channel shareholders

In two days in a row, CNA.al has brought a full investigation, regarding a sale-purchase transaction in Albania, on a company owned by the owners of...

English 14:57 - 25 Prill, 2020

Exclusive documents/ Klodi of incinerators and Ben Blushi, buy “Lori Coffee” company

One of the first and most powerful brands in Albania has changed owner. “Lori Coffee”, will no longer be owned by Vjollca Hoxha and the heirs...

Politikë 14:42 - 25 Prill, 2020

Letër publike, ambasadores së SHBA, Yuri Kim/ Pse ka frikë SPAK, nga Klodian Zoto apo Ben Blushi?

E nderuar zonja ambasadore po iu drejtohemi ju me një letër publike, pasi për një kohë të gjatë, për gati tre muaj, redaksia e CNA.al, një...

English 13:00 - 25 Prill, 2020

Exclusive document/ Klodi’s partnership of incinerators with Ben Blushi revealed

An official document provided by CNA.al in Bulgaria, has revealed the partnership of Klodi Zoto, the Albanian boss of the black business of Integrated Technology Service,...

Politikë 11:14 - 25 Prill, 2020

Nga kompanitë fantazëm, tek jeta e humbur e një 17-vjeçari/ Pyetjet që kërkojnë përgjigje nga Klodian Zoto dhe qeveria shqiptare

Kompania fantazëm e Hollandës, e ndërtuar nga Klodian Zoto, e cila ka në bashkëmenaxhim një tjetër kompani, ku drejtoreshë është një shtetase ruse, pas shkrimeve të...

Politikë 23:09 - 23 Prill, 2020

Berisha denoncon aferën/ “Klodian Zoto merr milionat çdo muaj, i ndan me Ramën dhe Ahmetajn”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë për Klodian Zoton e inceneratorëve mbrëmjen e sotme. Berisha tha se qeveria po paguan me miliona euro...

Politikë 10:34 - 20 Prill, 2020

Dokumenti-Klodian Zoto dhe Top Channel, edhe pas tenderit 15 milion euro për Porto Romanon

CNA.al ka publikuar në ditët e kaluara, një numër të madh shkrimesh dhe një dosje të plotë investigative në lidhje me inceneratorët në Shqipëri. Gjithashtu ne...

Politikë 14:21 - 15 Prill, 2020

Koncesioni 128 milion euro/ Plas skandali në Shqipëri, kompania ndryshon emër në Hollandë

CNA.al në një investigim të zhvilluar për disa muaj, ka sjellë ditët e fundit materiale të plota në lidhje me koncesionin 128 milion euro të landfillit...

Denoncim 12:19 - 14 Prill, 2020

Koncesioni 128 milionë euro/ Zbulohen kompanitë në Hollandë me drejtorë Rusë

CNA.al prej disa ditësh paralajmëroi publikimin e skandalit 128 milion euro me inceneratorin e Tiranës, pas publikimit të aferave me inceneratorin e Elbasanit, 22 milion euro,...

Denoncim 15:00 - 13 Prill, 2020

Dokumentet ekskluzive-Si u garantuan 128 milion euro/ Skema korruptive e inceneratorit të Tiranës, emrat dhe kompanitë e përfshira

*Pjesa e parë  Në një investigim të plotë të kryer nga stafi i CNA.al, ne kemi mundur të zbërthejmë skemën, sesi qeveria shqiptare ka dhënë 50...

Politikë 13:52 - 10 Prill, 2020

Skandali/ Qeveria 50 milion euro kompanive pa asnjë lek

Janë dy raste flagrante. Dy koncesione, PPP, të dhëna nga qeveria në lidhje me inceneratorët e Elbasanit dhe të Fierit. Jo për faktin se plehrat dhe...

Politikë 12:04 - 9 Prill, 2020

Dokumentet ekskluzive-Skandali me inceneratorin e Fierit/ Si u zhvatën dhjetëra milion euro nga taksat e shqiptarëve

Koncesionet janë pika më e madhe e akuzave politike në Shqipëri, por edhe palët politike duken të përfshira thellë. Herë flasin e herë heshtin. Asnjë dokument...