Connect with Us

All posts tagged "KLODIAN TOMORRI"

Pranoi që është anëtare e PS/ Mazhoranca mbledh firmat për të futur bashkëshorten e Vatë Stakës në Këshillin Mbikqyrës të BSH
Politikë 20:57 - 22 Shtator, 2020

Pranoi që është anëtare e PS/ Mazhoranca mbledh firmat për të futur bashkëshorten e Vatë Stakës në Këshillin Mbikqyrës të BSH

Gazetari Klodian Tomorri ka denoncuar mbrëmjen e sotme se mazhroanca ka bërë gati firmat në Parlament që të zgjedhin bashkëshorten e Vatë Stakës në Këshillin Mbikqyrës...

Kostoja e lartë e subvencionimit të biznesit me para publike
Politikë 10:10 - 22 Shtator, 2020

Kollomoqi i mykyr që na jep çdo ditë qeveria

Nga Klodian Tomorri Gjatë viteve 80’, teksa zizat e Partisë transportonin në autokolonë misër nga Lushnja në Berat, njëri nga magazinierët e rezervave të shtetit në...

Tomorri publikon skandalin/ Shefat e Bankers ndanë 500 mijë USD bonuse nga paratë e garancisë sovran
Denoncim 13:04 - 16 Shtator, 2020

Tomorri publikon skandalin/ Shefat e Bankers ndanë 500 mijë USD bonuse nga paratë e garancisë sovrane

Gazetari Klodian Tomorri ka publikuar një skandal teksa thotë se shefat e Bankers Petroleum ndanë 500 mijë USD bonuse nga paratë e garancisë sovrane. Sipas Tomorrit,...

I çojnë fëmijët në shkolla private/ Klodian Tomorri “vë me shpatulla pas muri” deputetët
Politikë 16:40 - 14 Shtator, 2020

I çojnë fëmijët në shkolla private/ Klodian Tomorri “vë me shpatulla pas muri” deputetët

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar ashpër lidhur me faktin se deputetët dhe anëtarët e Këshillit të Ministrave i dërgojnë fëmijët e tyre në shkolla private dhe...

Klodian Tomorri bën për ujë të ftohtë Veliajn/ Ku e kopjove sistemin e Rrugës së Durrësit?
Politikë 21:18 - 13 Shtator, 2020

Klodian Tomorri “bën për ujë të ftohtë” Veliajn/ Ku e kopjove sistemin e Rrugës së Durrësit?

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar ashpër ndaj Bashkisë së Tiranës për rrugën e Durrësit që është në proces rikonstruktimi. Tomorri sulmon bashkinë për sistemin e rrugës,...

Rikthehen lojërat e fatit/ Qeveria vendos: Kazinotë do të vendosen në qendër të Tiranës
Aktualitet 15:13 - 10 Shtator, 2020

E vërteta e kumarit/ Çfarë fshihet pas vendimit të qeverisë, ku qëndron “pislliku” i madh

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri ka komentuar vendimin e qeverisë për të lejuar rikthimin e lojërave të fatit. Në një postim në rrjetet sociale, Tomori thekson...

“Këtij të Besës i them fat unë!”/ Gazetari tallet keq me ministren e Ramës
Politikë 12:43 - 8 Shtator, 2020

“Këtij të Besës i them fat unë!”/ Gazetari tallet keq me ministren e Ramës

Ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaroi dje se ka marrë vendimin që të largohet nga Shqipëria në përfundim të këtij mandati qeverisës dhe se ajo nuk...

“Fatura e suksesit”/ Tomorri i numorën një më një qeverisë, gjobat që ranë në kurriz të shqiptarëve
Politikë 16:40 - 6 Shtator, 2020

“Fatura e suksesit”/ Tomorri i numëron një më një qeverisë, gjobat që ranë në kurriz të shqiptarëve

Gazetari i ekonomisë Klodian Tomorri, ka reaguar pasi Gjykata e Arbitrazhit vendosi që shteti shqiptar të paguajë 44 milion euro kompaninë greke “Aktor” për punimet në...

Kamikazi 30 milionë euro i Portit
Politikë 12:15 - 4 Shtator, 2020

Kamikazi 30 milionë euro i Portit

Nga Klodian Tomorri Dy ditë më parë, Autoriteti Portual i Durrësit hapi një tender 3.7 miliardë lekë ose 30 milionë euro për të dhënë menaxhimin dhe...

The “hemorrhage” doesn’t stop on Top Channel/”Icons” that are added to the list of departures, who are the “killed” by Vjollca Hoxha and Ben Blushi
Aktualitet 10:21 - 4 Shtator, 2020

Nuk ndalet hemorragjia në Top Channel/ “Ikonat” që i shtohen listës së largimeve, kush janë “të vrarët” nga Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi

Një prej mediave më të rëndësishme në vend, e ngritur nga i ndjeri Dritan Hoxha dhe shndërruar gati në një perandori mediatike, duket se tashmë nuk...

Pastrimi i parave dhe zhurma e pandershme kundër Shqipërisë
Ekonomi 09:12 - 29 Gusht, 2020

Pastrimi i parave dhe zhurma e pandershme kundër Shqipërisë

Nga Klodian Tomorri * Një raport i dy ekspertëve ndërkombëtar për flukset e jashtëligjshme të parasë në ekonomitë e Ballkanit Perëndimor del në përfundimin se në...

Kostoja e lartë e subvencionimit të biznesit me para publike
Ekonomi 10:07 - 26 Gusht, 2020

Kostoja e lartë e subvencionimit të biznesit me para publike

Nga Klodian Tomorri  Kur nisi pandemia dhe qeveritë kufizuan aktivitetin ekonomik, ekspertët në mbarë botën debatuan se si duhet të ishte ndihma shtetërore. Përgjithesisht ekonomistët u...

Nga Klodian Tomorri/ Biznesi pervers i testimeve me pagesë
Opinione 22:18 - 19 Gusht, 2020

Nga Klodian Tomorri/ Biznesi pervers i testimeve me pagesë

Politika e shtrenguar e qeverise me testimet per Covid 19 ka krijuar nje treg te ri, i cili eshte moralisht i cunguar, ekonomikisht ineficent dhe ne...

Nga Klodian Tomorri/ Biznesi pervers i testimeve me pagesë
Opinione 10:57 - 12 Gusht, 2020

Nga Klodian Tomorri/ Ekuacioni i mbrapshtë

Ekonomia boterore do te humbase 21 trilione dollare prodhim vetem ne 2020-en si pasoje e Covidit. Kjo eshte te fshish te gjithe GDP-ne e SHBA-ve me...

“Nuk kurohet virusi me keshillat e Piperos”/ Tomorri: Si po dështojnë spitalet shqiptare me Covid
Sociale 10:57 - 10 Gusht, 2020

“Nuk kurohet virusi me këshillat e Piperos”/ Tomorri: Si po dështojnë spitalet shqiptare me Covid

Gazetari Klodian Tomorri përmes një postimi në rrjetet sociale ka treguar se si  o dështojnë spitalet shqiptare me virusin. Sipas Tomorrit, fakti që politikanët dhe biznesmenët,...

Nga Klodian Tomorri/ Biznesi pervers i testimeve me pagesë
Lajme 12:09 - 6 Gusht, 2020

“A po gënjen qeveria me shifrat e pandemisë?”/ Gazetari ngre dyshime: Dikush nuk po e tregon gjithë të vërtetën

Gazetari Klodian Tomorri ngre dyshime lidhur me shifrat e bëra publike nga qeveria për shifrat e pandemisë. Sipas tij, raportimet ditore të Ministrisë së Shëndetësisë për...

Nga Klodian Tomorri/ Biznesi pervers i testimeve me pagesë
Politikë 13:23 - 30 Korrik, 2020

“Koncesionet korruptive do vrasin njerëz”/ Çfarë po ndodh me laboratorin publik në QSUT

Gazetari Klodian Tomorri ka ngritur shqetësimin teksa thotë se në kulmin e pandemisë, Ministria e Shëndetësisë ka mbyllur laboratorin publik në QSUT dhe ka pushuar nga...

Opinione 21:32 - 23 Korrik, 2020

Nga Klodian Tomorri/ Mirëqenia, borxhi dhe defterët e Ilir Beqjas

Deputeti socialist, Ilir Beqja deklaroi sot ne Kuvend se ne periudhen 2013-2019, borxhi publik eshte rritur me 18 per qind, ndersa te ardhurat per fryme me...

Politikë 10:33 - 22 Korrik, 2020

Gazetari sfidon publikisht politikën/ Tregon kushtin për të votuar

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri është shprehur publikisht se do të votojë për atë qeveri që heq deklaratën vjetore të të ardhurave. Në një postim në...

Pse në Shqipëri virusi po vret të rinj?
Sociale 14:06 - 15 Korrik, 2020

Pse në Shqipëri virusi po vret të rinj?

Nga Klodian Tomorri  * Po të krahasosh të dhënat për moshën e vdekshmërisë nga virusi, vëren një fenomen shumë shqetësues. Në Shqipëri, mosha mesatare e atyre...

Kostoja e lartë e subvencionimit të biznesit me para publike
Denoncim 18:58 - 8 Korrik, 2020

Paaftësi apo korrupsion?/ MIE miratoi dy kontrata të ndryshme për rrugën Milot-Balldren

Gazetari dhe eksperti i Ekonomisë Klodian Tomorri, zbulon një skandal brenda zyrave të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, me rrugën Milot-Balldren. Sipas tij, për koncesionin e...

“Nuk kurohet virusi me keshillat e Piperos”/ Tomorri: Si po dështojnë spitalet shqiptare me Covid
Opinione 17:29 - 2 Korrik, 2020

Nga Klodian Tomorri/ Haraçi i rëndë që do të paguajnë shqiptarët për Milot-Fier

Tarifa e 7.5 euro per 100 kilometer qe do te paguhet ne rrugen Milot-Fier eshte 2 here me e rende se niveli maksimal qe mund te...

Nga Klodian Tomorri/ Biznesi pervers i testimeve me pagesë
Opinione 21:20 - 24 Qershor, 2020

Nga Klodian Tomorri/ Mbetjet e Durrësit, tre skenaret që të çojnë në burg

Zakonisht gjerat keputen kur hollohen. Por me zullumin ndodh e kunderta. Ai keputet kur trashet. Grykesia per te vjedhur parane publike me projektin kriminal te mbetjeve...