Connect with Us

All posts tagged "klodian braho"

Kronika 13:16 - 28 Gusht, 2019

Arta Marku s’mund të hetojë Ulsi Manjan/ Zbardhet lidhja me deputetin

Dosja 184 është përcjellë nga Krimet e Rënda për në Prokurorinë e Dibrës. Kjo dosje u bë e njohur për publikun nga tabloidi gjerman “Bild”, i...

Aktualitet 12:04 - 28 Qershor, 2019

Prokurorët e skandaleve/ SPAK dështon ende pa u ngritur

Ngritja e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, është kthyer në kryefjalën e politikanëve, të cilët kërcënojnë njëri tjetrin me hetime. Njëherësh SPAK-u shihet dhe si shpresë nga...

prokuroret bojkoyojne spak
Aktualitet 10:30 - 21 Janar, 2019

Prokurorët në panik/ Bojkotojnë Strukturën e Posaçme Antikorrupsion

Këshilli i Lartë i Prokurorisë që prej dy javësh ka hapur garën për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion. Por aplikimet nga prokurorët kanë qenë të pakta për...

Prokurori Klodian Braho dhe ish-kryeprokurori Adriatik Llalla
Aktualitet 12:58 - 18 Janar, 2019

Prokurori i Llallës në SPAK/ Si u pasurua Klodjan Braho në 9 vite?

Struktura e Posaçme Antikorrupsion pritet të pastrojë skenën politike dhe jo vetëm nga krimi dhe korrupsioni. Por, fillimisht duhet të krijohet SPAK. Prej 10 ditësh, është...

cekici i drejtesise
Aktualitet 14:11 - 17 Janar, 2019

Ngritja e SPAK/ Zbulohet kandidati i parë

Është regjistruar aplikimi i parë për SPAK (Struktura e Posaçme e Antikorrupsionit). Mësohet se kandidati i parë që ka aplikuar për tu bërë pjesë e SPAK...

Aktualitet 10:58 - 11 Maj, 2018

Hetimi për Llallën/ Zbardhet emri i Prokurorit që do ta hetojë

Menjëherë pasi ka marrë detyrën Kryeprokurorja e Krimeve të Rënda, Donika Prela nuk ka humbur asnjë minutë kohë për të nisur hetimet ndaj ish-prokuroit Llalla. Ajo...