Connect with Us

All posts tagged "klevis balliu"

Çuni i Fahriut “përkthen” mesazhet e Ramës/ Halli i tij nuk është Kushtetuta, ja çfarë po kërkon  
Politikë 14:44 - 31 Korrik, 2020

Çuni i Fahriut “përkthen” mesazhet e Ramës/ Halli i tij nuk është Kushtetuta, ja çfarë po kërkon  

Çuni i Fahri Balliut, ish-deputeti i Lulit,  Klevis Balliu ka folur sot në lidhje me ndryshimet kushtetuese, të miratuara një ditë më parë në parlament. I...

Klevis Balliu paralajmëron Ramën/ “E ardhmja jote do jetë në duart e gjykatave, drejtësisë dhe burgjeve”
Politikë 16:10 - 16 Korrik, 2020

Balliu paralajmëron Ramën/ “E ardhmja jote do jetë në duart e gjykatave, drejtësisë dhe burgjeve”

“Rama po shkatërron marrëdhëniet me BE-në”. Kështu deklaroi pak minuta më parë ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu. Demokrati ngriti akuza ndaj kryeministrit Edi Rama po...

Çuni i Fahriut “përkthen” mesazhet e Ramës/ Halli i tij nuk është Kushtetuta, ja çfarë po kërkon  
Politikë 12:05 - 13 Korrik, 2020

Dy pyetje publike për çunin e Fahri Balliut

Çuni i Fahri Balliut, ish-deputeti i Republikës së re të Lulzim Bashës, Klevis Balliu, së fundi ka reaguar në lidhje me debatet për rikthimin e të...

Politikë 13:24 - 21 Qershor, 2020

Skandali i Zimbabve/ Paralajmëron Balliu: Do publikojmë fakte, inceneratori merr miliona euro nga buxheti i shtetit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu, ka reaguar lidhur me skandalin e tenderave të Klodian Mërtirit në Zimbabve të Afrikës. Në një deklaratë për mediat, Balliu...

Politikë 23:07 - 17 Qershor, 2020

“Po na bëjnë presion…”/ Klevis Balliu: Më erdhi policia në 7 të mëngjesit në shtëpi

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, ka treguar se mëngjesin e sotëm i ka shkuar policia në orën 7 të mëngjesit në shtëpi. Balliu tha se efektivëte ...

Politikë 21:59 - 16 Maj, 2020

“66 mijë familje pa bukë”/ Balliu thirrje qeverisë: Kthe sytë nga turizmi

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu, ka ngritur akuza ndaj qeverisë lidhur me pandeminë e koronavirusit. Nga Pogradeci, Balliu tha se gjendja ekonomike është rënduar dhe për...

Politikë 18:30 - 19 Shkurt, 2020

Gjyqi ndaj Balliut dhe banorëve të Astirit/ Basha akuza të forta Prokurorisë

Kryetari i Partisë Demokratike ka hedhur akuza të forta ndaj Prokurorisë, për procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj Klevis Balliut dhe disa protestuesve të Unazës së...

Politikë 11:30 - 19 Shkurt, 2020

“E vetmja shtëpi që nuk preket në Astir”/ Klevis Balliu denoncon prokuroren dhe dosjet e bujshme që ka mbyllur

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu ka treguar sot një dokument ku ishte stampuar fotoja e një shtëpie që sipas tij, është e vetmja që nuk...

Politikë 12:21 - 26 Janar, 2020

Heshtja për kryebashkiakët e lidhur me krimin/ PD i kërkon llogari Ramës

Ish deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu ka ngritur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa foli për kryebashkiakët me të kaluar kriminale apo në...

Satire Politike 11:49 - 14 Janar, 2020

Çuni i Fahriut sfidon Blendi Fevziun dhe doktor Isuf Kalon

Një grup gazetarësh e shpallën librin “Misioni i Unazës”, si veprën më të rëndësishme të vitit që kaloi, shkruar në kopertinë nga Klevis Balliu, se ndoshta...

Politikë 22:47 - 5 Janar, 2020

Çuni i Fahri Balliut “zbulon” pse ka vdekur ekonomia

Megjithëse nuk është ekspert ekonomie, çuni i Fahri Balliut, Klevisi, ka zbuluar shkakun pse ekonomia është rrënuar. Sipas tij, ekonomia është rrënuar sepse profesionistët janë larguar...

Politikë 14:31 - 22 Dhjetor, 2019

Tirana e Erion Veliajt përmbytet në pak minuta shi/ Pamjet e frikshme nga Lana

Vetëm pak minuta shi kanë mjaftuar të përmbysin Tiranën. Ish-deputeti Klevis Balliu ka publikuar disa pamje të frikshme nga lumi i Lanës i cili është fryrë...

Politikë 18:03 - 19 Dhjetor, 2019

“Të shpallim gjendje të jashtëzakonshme politike”/ Thirrja e Balliut: Përballje totale me qeverinë në çdo centimetër rrugë

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu ka bërë thirrje për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme politike. Balliu i bëri thirrje demokratëve për një përballje totale dhe...

Politikë 14:43 - 25 Nentor, 2019

Çuni i Fahri Balliut “zbulon” kreun e KÇK

Cuni i Fahri Balliut, ish-deputeti i Lulit, Klevis Balliu ka komentuar sot paketën e kryeministrit Edi Rama kundër të ashtuquajturve grupi KÇK, (Kap Ç’të Kapësh), emër...

Politikë 21:04 - 18 Nentor, 2019

Ambasadori Borchardt “non grata”/ Balliu: Të dëbohet nga diplomacia, jo vetëm nga Shqipëria

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu ka reaguar pas vendimit të  presidentit Ilir Meta për të shpallur  ‘non grata’ në presidencë ambasadorin e OSBE, Bernd Borchardt. Përmes...

Politikë 11:12 - 18 Nentor, 2019

Projekti i Unazës së Re/ Balliu nxjerr dokumentat: Eshtë pa një leje të vlefshme ndërtimore

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu deklaron se projekti i Unazës së Re, është pa leje të vlefshme ndërtimore. Sipas Balliut, “rol kyç në skemën e...

Politikë 21:17 - 17 Nentor, 2019

Vijojnë protestat e Astirit/ Balliu thirrje banorëve: Të gjithë të bashkuar për fitore absolute

Banorët e Astirit vijojnë protestën e përnatshëshme kundër projektit të Unazës së Re, pavarësisht aksionit të IKMT-së me shembjen e 33 banesave. Përmes një postimi në...

Politikë 23:24 - 14 Nentor, 2019

“Nuk ekziston një projekt”/ Klevis Balliu denoncon punimet tek Unaza e Re

“Nuk ka projekt”, kështu është shprehur ish deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu nga studio e emisionit “Open” referuar ndërtimeve tek Unaza e Re. Duke publikuar...

Politikë 23:03 - 14 Nentor, 2019

“Sandër Lleshaj hajdut pronash”/ Klevis Balliu publikon dokumentat

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, ka hedhur akuza të rënda ndaj Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj duke e cilësuar këtë të fundit si hajdut...

Denoncim 22:49 - 14 Nentor, 2019

“Top Channel i quajti banorët “shpellarë”/ Eni Vasili sherr live me Klevis Balliun

Ish deputetit të Partisë Demokratike, Klevis Balliu, ka ndezur sherrin me moderatoren e “Open”, Eni Vasili, gjatë emisionit të mbrëmjes së sotme ku po diskutohet rreth...

Politikë 23:17 - 12 Nentor, 2019

Artan Lame i vërsulet çunit të Fahriut/ Ligjin e votoi qeveria juaj

Ndërsa Klevis Balliu e mbronte me fanatizëm çështjen e banorëve të “Unazës së re” , ku tregoi dhe një foto ku gjysma e një godine ishte...

Politikë 19:50 - 12 Nentor, 2019

Republika e Re e Bashës “shiti” banorët e Unazës/ Ja çfarë premtonte Balliu një vit më parë

Mëngjesin e sotëm IKMT dhe policia mësynë në zonën e “Astirit” duke shembur 37 banesa për t’i hapur rrugë ndërtimit të aksit të Unazës së Re....

Politikë 11:01 - 12 Nentor, 2019

“Dhunë që nuk realizohet dot as nëpër filma”/ Balliu premton banorët e Astirit: Me letra pa letra, PD në pushtet do iu dëmshpërblejë

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu shprehet se policia ka dhunuar në mënyrën më barbare banorët e Astirit të cilët mbrojnë banesat e tyre nga shembja....