Connect with Us

All posts tagged "kleopatra"

Blog 09:23 - 18 Tetor, 2020

Nuk ishte egjiptiane dhe as e bukur/ Ç’nuk dini mbi Kleopatrën e famshme të antikitetit

Emri i Kleopatrës të sjell në mend imazhe të Egjiptit të Lashtë dhe intrigave historike. Por çfarë qëndron përtej legjendës së saj? Ishte viktimë e propagandës...

Kryesore Show Biz 14:10 - 17 Prill, 2019

Foto/E veshur si Kleopatra, modelja “ndez” Instagramin me format seksi

Modelja seksi Demi Rose ka publikuar fotot e ditëlindjes së saj të 24-t, ku shfaqet e veshur me kostume egjiptian si Kleopatra, ndërsa në kokë kishte vënë...

Aktualitet 14:27 - 21 Shtator, 2018

Nga Kleopatra, tek Maria Antoneta/ Sekretet “e pista” të grave më të bukura në histori

Nga Mark Oliver Të qenit e bukur, nuk është diçka e lehtë. Gratë më të bukura në histori, nuk lindën të tilla. Ato bënë shumë përpjekje...

Kuriozitete 23:20 - 8 Mars, 2018

Gjërat e çuditshme që nuk dinit për Kleopatrën

Figura e saj ka marrë pjesë në mijëra filma të Hollywoodit, dhe në miliona libra e dokumetarë të bërë për të. Gjithmonë e bukur, egzotike, me...