Connect with Us

All posts tagged "klement zguri"

Aktualitet 14:07 - 30 Qershor, 2019

Pjesëmarrja në votime sipas KQZ/ Flet Klement Zguri

Kreu i KQZ-së, Klemet Zguri ka folur sot për mediat lidhur me pjesëmarrjen e deritanishme në votime. Zguri sqaroi se shifrat e publikuara nga KQZ janë...

Aktualitet 19:38 - 14 Qershor, 2019

Deklarata e KQZ/ Zguri: Nuk pasqyron qëndrimin tim si kryetar

Pak çaste më parë zëdhënësja e KQZ-së doli në një deklaratë për mediat si reagim mbi kërkesën e kryebashkiakëve të opozitës për mbylljen e KZAZ-ve në...

Aktualitet 16:21 - 12 Qershor, 2019

Gënjeshtra e Carlo Bollinos/ Klement Zguri nuk po dorëhiqet

Në media qarkulloi një lajm për një dorëheqje të mundshme të kryetarit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Klement Zguri. Lajmi u përhap nga “Report Tv”, por...

patozi ne opinion
Aktualitet 11:05 - 27 Prill, 2019

KQZ regjistron “Bindjen Demokratike”/ Patozi garon në zgjedhjet e 30 Qershorit

“Bindja Demokratike” është regjistruar sot zyrtarisht në zgjedhjet e 30 qershorit. Përfaqësuesit e mazhorancës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë votuar me 4 vota pro pranimin...

Aktualitet 10:20 - 3 Prill, 2019

Zgjedhjet rrezikojnë të bëhen kurban/ Paralajmërimi i fortë i Klement Zgurit

Seanca parlamentare ka nisur me raportimin e kreut të KQZ, Klement Zguri për punën e vitit 2018. Zguri ka thënë se në këtë kohë krize politike,...

Aktualitet 12:14 - 25 Mars, 2019

Rrezikohen zgjedhjet lokale?/  Klement Zguri jep alarmin

Në Komisionin Parlamentar të Ligjeve ka raportuar sot, kryetari KQZ Klement Zguri, në lidhje me punën gjatë vitit 2018. Zguri  ka njoftuar se KQZ ka gati...

Aktualitet 13:13 - 6 Mars, 2019

Mazhoranca vihet në lëvizje/ Klement Zguri drejt shkarkimit?

Grupi Parlamentar i PS  kërkon të rikthejë sërish në Kuvend kërkesën për shkarkimin nga detyra të Kryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri. Mësohet se...

Aktualitet 17:02 - 10 Prill, 2018

Zguri: Keqpërdorimi i burimeve administrative, rezultat i kulturës së sëmurë politike

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri, ka marrë pjesë në konferencën me temë: “Keqpërdorimi i burimeve administrative gjatë proceseve zgjedhore: Sfidë madhore për zgjedhje...

Politikë 13:30 - 7 Mars, 2018

Lobimi i PD –së në SHBA/ Përplasje në komisionin për çështjet ligjore

KQZ  ka raportuar sot në Komisionin për çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut. Kryetari i KQZ, Klemend Zguri, ka bërë thirrje që bashkitë...

Aktualitet 22:25 - 4 Dhjetor, 2017

Taulant Balla nxjerr sekretin për fatin e kreut të KQZ-së Klement Zguri

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka paralajmëruar nga emisioni “5 pyetjet nga Babaramo” në Report Tv se Klement Zguri, kryetari i KQZ, do...

Aktualitet 18:27 - 15 Nentor, 2017

Del shkresa e KQZ / Përfaqësuesi i PS përjashtoi Kapllanajn nga dekriminalizimi

Komisioni Qendror i zgjedhjeve është përfshirë në një debat të fortë, për shkak të kryebashkiakut të PD-së për Mallakastrën Agron Kapllanajn, pasi sipas përfaqësuesve të Partisë...

Aktualitet 16:28 - 13 Nentor, 2017

Grupi parlamentar i PS-së vendos për shkarkimin e kreut të KQZ-së

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka kërkuar sërish në mbledhjen e grupit të PS, shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri. Vendimi...

Aktualitet 16:21 - 12 Nentor, 2017

U kërkua shkarkimi si kryetar i KQZ/ Zguri: Kjo është e vërteta

Pas kërkesës së bërë nga Partia Socialiste për shkarkimin e kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ka ardhur edhe reagimi nga Klement Zguri. Në një prononcim...

Aktualitet 16:11 - 27 Korrik, 2017

Klement Zguri “rrëfehet”/ Sa kushtuan zgjedhjet e 25 qershorit?

Zgjedhjet e 25 qershorit i kanë kushtuar buxhetit të shtetit 6 milionë dollarë. Kjo është shuma që ka shpenzuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, nga dita e...

Aktualitet 08:40 - 20 Korrik, 2017

Kreu i KQZ deklaratë të fortë/70 numëruesit që vodhën votat u nxitën nga …

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të kallëzojë penalisht 70 anëtarë dhe numërues të parë të grupeve të numërimit në Tiranë dhe Berat për manipulim të...

Aktualitet 23:55 - 14 Korrik, 2017

Vjedhja e votave të Blushit/Paralajmërimi i fortë i kreut të KQZ

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri, ka reaguar pas transmetimit mbrëmjen e djeshme në emisionin “Të Paekspozuarit” në “Neës24”, të një videoskandali që fakton...

Aktualitet 22:52 - 14 Korrik, 2017

Flet kreu i KQZ/Pse e refuzuam kërkesën e PDIU për rinumërimin e votave në Tiranë

Kreu teknik i KQZ, Klement Zguri, ka folur për procesin zgjedhor, si dhe rinumërimin e 64 kutive të Tiranës pas kontestimeve të PDIU dhe PS. I...

Aktualitet 11:21 - 11 Korrik, 2017

Zgjedhjet/ Zguri: Institucionet ligjzbatuese, të bëjnë publike rezultatet e hetimeve administrative dhe penale për krimin zgjedhor

Kryetari i KQZ-së përmes një deklarate publike i ka bërë apel institucioneve që të hetojnë shkeljet zgjedhore dhe krimet elektorale. Lidhur me incidentet dhe krimet elektorale...

Aktualitet 12:46 - 4 Korrik, 2017

PDIU kërkon mandatin në Tiranë/ Debate në KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur mesditën e sotme për të diskutuar për mandatin e Shpëtim Idrizit që PDIU kërkon në Tiranë. Gjatë seancës, pati diksutime...

Aktualitet 12:40 - 4 Korrik, 2017

KQZ jep verdiktin e fundit/ S’ka më shpresë për Shpëtim Idrizin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zhvilluar mesditën e sotme një seancë nga ku miratoi tabelën e qarkut Tiranë në lidhje me rezultatet e votimit. Nga ky...

Aktualitet 17:55 - 30 Maj, 2017

Zguri, zgjedhja e Ramës dhe Bashës për përplasjet në KQZ

Debate të forta ngjalli ditët e fundit çështja e miratimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të listave me emrat e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike,...

Aktualitet 19:24 - 28 Maj, 2017

Debatet në KQZ/LSI bashkon votat me PD, Zguri: Largohem, nëse …!

Zguri: Nëse përdorni forcën e kartonave për të marrë vendime të paligjshme, largohem nga këtu. LSI bashkon votat me PD në KQZ, PD 24 orë kohë...

Aktualitet 20:51 - 25 Maj, 2017

Tjetër zyrtar i lartë zbarkon në zyrën e kreut të ri të KQZ

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, z. Klement Zguri priti në një takim Koordinatorin e Përhershëm i Kombeve të Bashkuara, njëkohësisht Përfaqësues i Përhershëm i Programit...