Connect with Us

All posts tagged "klandestine"

Sociale 11:25 - 31 Maj, 2020

Shqipëria “pushtohet” nga sirianët/ As pandemia nuk e ndali trafikun e klandestinëve

Prej disa kohësh, janë bërë shumë të shpeshta raportimet nga policia për trafikun klandestin të shtetasve nga Lindja e Mesme, që vijnë nga Greqia me destinacion...

Kronika 20:14 - 18 Mars, 2020

Kapen duke transportuar klandestinë/ Dy të arrestuar në Korçë e Pogradec

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë në Korçë dhe Pogradec për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”. Në Korçë u ndalua...

Kronika 18:00 - 5 Mars, 2020

Kapen duke transportuar klandestinë/ Arrestohen dy të rinj në Korçë

Dy persona kanë rënë pasditen e sotme në prangat e policisë së Korçës, pasi u kapën duke transportuar gjashtë klandestinë. Shtetasit me inicialet O.Sh., dhe M.A,...

Kronika 17:00 - 28 Shkurt, 2020

Transportonin 27 klandestinë/ Arrestohen 9 persona në Korçë, një tjetër në kërkim

9 persona kanë rënë pasditen e sotme në prangat e policisë së Korçës, pasi u kapën duke transoportuar 27 klandestinë. Mësohet se gjithashtu autoritetet kanë shpallur...

Kronika 15:45 - 28 Shkurt, 2020

Paguan 700 euro për person/ 20 klandestinë afganë braktisen në Novoselë

Policia e Vlorës ka kapur 20 emigrantë afganë në autostradën Vlorë-Fier, në afërsi të Novoselës, mes tyre gra dhe fëmijë. Nga komunikimi paraprak me policinë, emigrantët...

Kosova & Rajoni 19:11 - 14 Janar, 2020

Mbytja e varkës me 50 refugjatë klandestinë/ Arrestohen tre persona

Policia greke tha se arrestoi tre persona të cilët dyshohet se janë organizatorët e trafikut të disa dhjetëra emigrantëve që synonin të kalonin nga Greqia drejt...

Kronika 15:46 - 29 Dhjetor, 2019

Po transportonin ilegalisht 9 klandestinë/ Arrestohen 2 të rinj nga Shkodra

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë pasi u kapën në flagrancë duke transportuar në mënyrë të paligjshme 9 shtetas algjerianë me destinacion Malin e...

Kronika 10:14 - 4 Dhjetor, 2019

Transportonte emigrantë të paligjshëm drejt kufirit/ Arrestohet në flagrancë 43 vjeçari

Vijojnë operacionet për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Mësohet se...

Kronika 13:41 - 25 Tetor, 2019

Transportonin emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 5 persona

Vijojnë operacionet për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Strukturat për...

Kronika 11:51 - 13 Tetor, 2019

Transportonin ilegalisht klandestinë/ Pranga 3 taksistëve

Policia e Shkodrës ka arrestuar 3 taksistë pasi po transportonin emigrantë të paligjshëm. Sipas policisë, shtetasit Arben Koshi, Gëzim Molla, Idaet Buqa akuzohen se kundrejt pagesës...

Kronika 16:13 - 27 Shtator, 2019

Transportonin klandestinë kundrejt pagesës/ Arrestohen 2 vëllezër

Policia e Korçës ka arrestuar dy vëllezër për transportim të shtetasve të huaj, me qëllim kalimin e paligjshëm të tyre drejt vendeve të BE-së, kundrejt fitimit...

Kronika 15:48 - 9 Shtator, 2019

Trafikonin klandestinët drejt vendeve të BE/ Arrestohen dy shtetas, një në kërkim

Goditet një tjetër tentativë në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të ndryshëm për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit, me qëllim dërgimin në vende...

Kronika 12:14 - 31 Gusht, 2019

Fitonin shuma marramendëse nga trafikimi/ Goditet banda e klandestinëve

Policia e Shtetit ka bërë të mundur goditjen e një tjetër rasti të kalimit të paligjshëm të kufirit me dokumente të falsifikuara. Burime zyrtare bëjnë të...

Kronika 21:05 - 1 Gusht, 2019

Po tentonin të hynin ilegalisht në Shqipëri/ Kapen 20 emigrantë

Policia kufitare ka ndaluar sot në flagrancë 20 klandestinë irakenë të cilët po tentonin në hynin në territorin shqiptar përmes kufirit me Greqinë. Burime nga Drejtoria...

Kronika 19:46 - 27 Korrik, 2019

Po transportonte gjashtë sirianë drejt Shkodrës/ E pëson keq i riu

Një i ri nga Memaliaj, i cili po transportonte me mjetin e tij gjashtë shtetas sirianë drejt Shkodrës, është vënë në pranga nga policia. Mësohet se...

Aktualitet 10:54 - 8 Prill, 2019

Trafikonin drogë dhe klandestinë/ Goditen dy banda shqiptare në Itali

Dy banda shqiptare në Itali kanë rënë në pranga mëngjesin e sotëm. Mësohet se policia Italiane ka zbatuar 18 urdhra ndalimi të lëshuar nga Gjykata e...

arrestime, ne shqiperi
Aktualitet 15:59 - 2 Shkurt, 2019

Trafikimi i refugjatëve/ Arrestohen 45 vetë, kërkohen 15 të tjerë

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar 60 masa arresti për trafikimin e emigrantëve, nga një operacion që është duke u zhvilluar edhe në këto momente....

Kronika 11:55 - 10 Prill, 2018

Klandestinë shqiptarë në portin anglez të Plimuthit/ Arrestohen gjashtë persona

Sapo trageti “Pont-Aven” i kompanisë angleze “Brittany Ferries” hapi derën dhe filloi zbarkimin e automjetevenë Portin e Plimuthit,  ndonjë dyzinë personash dolën me vrap dhe u...

Kronika 11:58 - 2 Prill, 2018

Trafikonte klandestinë/ Arrestohet 29 vjeçari

Arrestohet një shtetas i cili transportonte 5 shtetas të huaj në drejtim të Malit të Zi, kundrejt fitimit. Nga Specialistët e Seksionit kundër Trafiqeve të Paligjshme...

Aktualitet 16:49 - 28 Mars, 2018

Spanjë/ Arrestohen 3 shqiptarë për trafik klandestinësh

Roja Civile (policia) spanjolle në kuadrin e Operacionit “Hegira” arrestoi 7 persona shqiptarë, irakenë e spanjollë, të cilët merreshin me trafikun e qenieve njerëzore. Banda (përfshirë...

Aktualitet 16:45 - 27 Mars, 2018

Itali/ 33 vjet  burg për 4 trafikantë shqiptarë klandestinësh

Gjykata e Imperias në Itali dha dënime të rënda për një bandë ndërkombëtare trafikantësh klandestinësh. Krahas shqiptarëve banda përbëhej edhe nga shtetas të Irakut, Burkina Fasoso,...

Aktualitet 19:13 - 23 Mars, 2018

S’ka mandat kushtetues/ Presidenti Thaçi bisedime “klandestine” me Serbinë

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Korab Sejdiu, ka folur për dialogun treditor mes delegacionit serb dhe atij kosovar në Bruksel me ç’rast për gazetwn...

Aktualitet 16:11 - 2 Shkurt, 2018

Fotot e 7 klandestinëve shqiptarë, që rrezikuan jetën në La Mansh

Roja bregdetare Angleze 3 ditë më parë shpëtoi nga mbytja një gomone me 7 refugjatë dhe 2 skafistë shqiptarë. Një lajm i tillë i përkthyer dhe...