Connect with Us

All posts tagged "klan"

Politikë 11:26 - 5 Maj, 2020

Lista me servilët e pushtetit/ Nga Mira Kazhani, Bieta Sulo, tek të punësuarit në bashki e qeveri

Dy foto- lajme dhe një material i publikuar së fundmi nga CNA.al  treguan punën e dytë të Mira Kazhanit si gazetare me profil të majt politik...

Lajme 13:15 - 2 Maj, 2020

Masat kundër koronavirusit/ AMA iu “tërheq veshin” Klan dhe Top Channel

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka reaguar në lidhje me evidentimin e rasteve më të fundit në programet “Open” në televizionin Top Channel dhe “Klanifornia” në televizionin...

Satire Politike 11:56 - 6 Shkurt, 2020

A do ti zëvëndësojë Sandri telenovelat turke me serialin e Lulit?

Prej disa vitesh telenovelat turke janë shumë të preferuara nga shqiptarët, të cilat filluan me Ezelin, Kuzei Gunei, Sulejmani i Madhërishëm, e të tjera si këto....

Politikë 11:49 - 16 Janar, 2020

Desada Metaj bën dorëzimet në Klan/ Tani në krah të Bashës

Pas rreth 15 vitesh, Desada Metaj ka braktisur televizionin Klan, me qëllim që t’i japë një tjetër hov, imazhit publik të kreut të Republikës së re,...

Politikë 14:05 - 4 Tetor, 2019

Një bandë mediatike kundër qytetarëve

Prej disa kohësh ka filluar procesi i digjitalizimit. Me problematikat e veta, me disa investime që shkuan në miliona e miliona euro, me tentativa për të...

Sociale 18:07 - 2 Shtator, 2019

Nën “diktaturën”e Klan dhe Top Channel/ Tregu i televizioneve në Shqipëri shënon rritje

Televizionet kryesore në Shqipëri realizuan të ardhura të përgjithshme prej 4.2 miliardë lekësh gjatë vitit 2018, me një rritje prej 7% në krahasim me vitin 2017,...

Sociale 09:44 - 29 Gusht, 2019

Klan bëhet televizioni më i madh/ Ia kalon Top Channel-it, për të ardhurat

Gara mes dy televizioneve të mëdhenj në vend është gjithnjë e fortë. Programe në “prime time” që synojnë të tërheqin sa më shumë audiencë, emisione të...

Lajm i Rekomanduar 13:51 - 27 Gusht, 2019

Rama sulm të paprecedentë mbi mediat/ Zbulohet “kamikazi” i tij në Top Channel

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur sot akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama, për të cilin thotë se urren median e pavarur dhe fjalën...

Sociale 16:58 - 6 Gusht, 2019

Largimi i TV Klan nga Digitalb/ “Zgjohet” AMA, pas mashtrimit të qytetarëve

Që prej datës 1 gusht 2019, Klan dhe Klan Plus nuk janë më pjesë e platformës Digitalb. Kjo ka bërë që qindra qytetarë ti drejtohen AMA-s...

Opinione 19:27 - 1 Gusht, 2019

A po fillon rrënimi i Digitalb?

Sot në mesditë u njoftua se televizioni kombëtar Klan, aktualisht më i madhi, jo vetëm nga audienca, por dhe për nga prodhimtaria e programacioni, u largua,...

Sociale 16:11 - 1 Gusht, 2019

Klan braktis Digitalb/ Kalon në Tring

Televizioni kombëtar Klan nuk do jetë më pjesë e platformës Digitalb duke e braktisur dhe duke kaluar në platformën Tring dhe disa platforma të tjera të...

Aktualitet 15:29 - 16 Maj, 2019

Thyerje e etikës në media/ AMA tërheq vëmendjen ndaj televizionit “Klan”

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), në mbledhjen e datës 16.05.2019, ka marrë në shqyrtim reagimet mbi qëndrimet që janë mbajtur në rubrikën “Be Coffee”, të emisionit...

Kryesore Show Biz 11:25 - 9 Shkurt, 2019

Rashel Kolaneci jep lajmin bombë: Do ta shohim te “Klan”-i, por jo tek Ermal Mamaqi!

Rashel Kolaneci më në fund ka zbuluar se ku do ta shohim shumë shpejt. Ish-velina e “Xing me Ermalin” ka vendosur të qëndrojë në televizionin “Klan”,...

alesia bami ne stop
Aktualitet 14:57 - 31 Janar, 2019

U shfaq në Top Channel/Tv Klan “ndëshkon” balerinën

Alesia Bami,velina e emisionit “Stop” në TV Klan,është larguar nga ky emison, Ndërkohë që një velinë tjetër me emrin Gloria,është shfaqur në vend të saj. Sipas...

alketa vejsiu
Kryesore Show Biz 10:53 - 22 Janar, 2019

Me një foto nga “Klan”-i, Alketa Vejsiu jep lajmin e madh: Ja kur do ta shohim sërish në ekran

Moderatorja Alketa Vejsiu ka lajmëruar fillimin e projekteve të reja televizive për sezonin e ri televiziv, njëri prej të cilëve është ai i “Në kurthin e...

Aktualitet 21:28 - 12 Dhjetor, 2018

Video/ “Stop“ tregon se si vonesa në marrjen e Diplomës penalizon studentët që duan të shkojnë jashtë

Studentët e drejtësisë denoncuan në STOP se kanë përfunduar studimet, por kanë më shumë se 6 muaj që nuk kanë marrë kartonin e diplomës. Këtë e...

Kryesore Show Biz 12:10 - 4 Dhjetor, 2018

Pas largimit nga “Klan”,moderatorja shqiptare “braktis” Shqipërinë

Pas largimit nga televizionit “Klan”, u duk se Arjola Shehu mbeti jashtë buqetës së madhe të emisioneve për sezonin e ri televiziv. Mirëpo, nuk vonoi shumë...

Aktualitet 13:38 - 27 Nentor, 2018

“Stop” denoncon skandalin/ Si mund të sigurosh një pasaportë falso në Shqipëri

Emisioni “Stop” pritet të sjellë sonte me zë dhe figurë mënyrën, sesi mund të sigurosh një pasaportë të një prej vendeve të BE-së në Shqipëri. Kamera...

Aktualitet 21:15 - 24 Nentor, 2018

“Klan”-i ka rregulla strikte! Ja ç’bëri Ermali kur roja i ndaloi hyrjen për shkak të pantallonave

Televizioni “Klan”paska rregulla të forta kur vjen puna tek veshja. Ermal Mamaqi ka treguar në emisionin “Provokacia”se një ndër to është: NUK lejohet me pantallona të...

Kryesore Show Biz 12:27 - 5 Nentor, 2018

“Ku paguhesh më shumë në Klan apo Vizion”, ja si përgjigjet Turjan Hyska

E pyesin ku paguhesh më shumë në Klan apo Vizion Plus, ja si përgjigjet Turjan Hysko! Sezonet e reja televizive shoqërohen me kalime të personazheve në...

Aktualitet 10:10 - 26 Tetor, 2018

Ylli Rakipi kap “mat” Blendi Fevziun/ Zbardhet skandali

Mbrëmjen e djeshme, emisioni, “Të Paekspozuarit”, publikoi një dokument të prokurorisë, me transrikptin e bisedës së kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, me njërin prej anëtarëve të...

Aktualitet 15:03 - 14 Tetor, 2018

Foto-“Na mbytën telenovelat me Babale”/ Habit Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka treguar se gjatë pasdites së sotme  do të jetë me aktorin Bes Kallaku në emisionin “E diela shqiptare”. Në një postim në...

Aktualitet 20:28 - 11 Shtator, 2018

Top Channel ‘bie në gropë’/ Ja të ardhurat e televizioneve

Gjatë vitit 2017 tregu i televizioneve falas si dhe ai i televizioneve me pagesë pësoi rënie. “Të ardhurat e dhjetë kompanive kryesore mediatike në Shqipëri pësuan...