Connect with Us

All posts tagged "klajda gjosha"

Politikë 17:35 - 30 Prill, 2020

Integrimi në BE/ Gjosha: Shqipëria ka vështirësuar procesin edhe për vendet tjera

Ish-ministrja e Integrimit dhe ish-deputetja e LSI-së Klajda Gjosha ka folur për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Ajo deklaron se vendi unë ka një...

Politikë 20:17 - 5 Mars, 2020

“Uroj që vendet anëtare të tregohen më strategjike”/ Gjosha sulmon qeverinë për negociatat

Ish-ministrja e Integrimin Klajda Gjosha ka reaguar për deklaratën e këshilltarit të CDU/CSU-së, Hans Joachim Falenski, i cili tha se ka gjasa që kushtet për Shqipërinë...

Politikë 18:07 - 2 Mars, 2020

Kryemadhi veçohet nga Meta/ Proteston me Vasilin dhe Klajda Gjoshën

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka shkuar në protestën e orgaanizuar nga Presidenti Ilir Meta pak minuta më parë. Por ajo që vihet re është se...

Politikë 20:57 - 24 Janar, 2020

A e sabotoi PD hapjen e negociatave? Klajda Gjosha refuzon të përgjigjet

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha nuk ia hoqi përgjegjësinë dhe fajin opozitës joparlamentare për krizën politike dhe dhe largimin e shqiptarëve nga vendi. Gjosha deklaron se...

Politikë 17:25 - 17 Janar, 2020

Ndryshimi i sistemit zgjedhor/ Ish-deputetja e pranon hapur: LSI s’ka peshë të madhe

“Ndryshimi i sistemit zgjedhor nuk është çështje dëshire e LSI-së pasi janë dy partitë e mëdha që vendosin.” Kështu u shpreh ish ministrja e Integrimit,  Klajda...

Politikë 17:22 - 21 Dhjetor, 2019

Mini-Shengeni/ Gjosha: Të bësh show me Kosovën, veprimi më i ulët dhe që s’i shkon për shtat Shqipërisë

Ish minstrja e Integrimit, Klajda Gjosha e ka konsideruar si të turpshme, fyerjet dhe sulmet e kryeministrit Edi Rama ndaj liderëve politikë në Kosovë. Përmes një...

klajda gjosha reagon ashper
Politikë 11:26 - 20 Tetor, 2019

‘Fajin e ka Evropa’/ Ish deputetja i kundërvihet Ramës: Shqipëria penalizoi vetveten me delir, arrogancë dhe refuzim

Ish deputetja e LSI, Klajda Gjosha ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama pas “jo-së” për çeljen e negociatave, i cili sipas saj, tha se fajin...

Aktualitet 14:39 - 2 Qershor, 2019

Ish ministrja e Ramës akuza Kryeministrit

Ish-ministria e Integrimit Europian, Klajda Gjosha ka komentuar depozitimi e kërkesës së Hollandës në Komisionin Europian për pezullimin e vizave për qytetarët shqiptarë. Ndërkohë që pritet...

Negociatat me BE
Aktualitet 14:52 - 12 Prill, 2019

Ish-ministrja e Integrimit jep lajmin e keq/ Ja çfarë rrezikon Shqipëria

Ish ministrja e Integrimit, njëherazi ish-deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha ka deklaruar se vendi ynë rrezikon t’i kthehet regjimi i vizave. Në një deklaratë për mediat,...

Aktualitet 12:25 - 18 Shkurt, 2019

Klajda Gjosha kundër Lulzim Bashës/ Të djegim Qeverinë dhe jo mandatet

LSI -së duket se i dhems shumë djegia e mandateve. Deputetja e LSI, Klajda Gjoshaj me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka dalë kundër...

klajda gjosha reagon ashper
Aktualitet 20:10 - 8 Shkurt, 2019

Video e Spiropalit me familjarët e vajzës së mitur/ Gjosha: Shkelje flargante e ligjit

Deputetja e LSI-së Klajda Gjosha në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër pas vizitës së Elisa Spiropalit në familjen e vajzës së mitur në...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 15:30 - 23 Janar, 2019

Çështja “Cakaj”/ LSI paralajmëron Ramën

Tre deputët e LSI-së, Klajda Gjosha, Përparim Saphiu dhe Nora Malaj kanë reaguar pas delegimit nga ana e kryeministrit Edi Rama të kompetencave të ministrit të...

Aktualitet 12:27 - 27 Nentor, 2018

Deklarata e Ramës në Pejë/ Ish-ministrja e Integrimit jep alarmin

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, lidhur me bashkimin Shqipëri-Kosovë dhe e konsideron një alarm të madh për të...

Pak para mbledhjes së Këshillit Politik/ Ambasadorët zbarkojnë në zyrën e Bashës
Aktualitet 15:40 - 28 Tetor, 2018

Ekskluzive/ Zbulohen kandidatët e opozitës përballë Veliajt

Shumë emra qarkullojnë në koridoret e opozitës, por gjithcka ngelet ende e paqartë për sa kohë shumica e drejtuesve dyshojnë tek vendimet e Lulzim Bashës. Së...

Aktualitet 11:10 - 1 Tetor, 2018

Dhuna ndaj Xhisiela Malokut/ Ish-Ministrja e Integrimit ngre dyshime të forta

Ish-Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, ka reaguar nëpërmjet një deklarate për shtyp, pas arrestimit të djalit të deputetit socialist Rrahman Rrahja. Sipas Gjoshës, institucionet kanë ndalur...

Aktualitet 09:30 - 2 Shtator, 2018

Ish-ministrja marton motrën/ Meta dhe Kryemadhi të ftuar specialë

Ish-ministrja e Integrimit, aktualisht deputete e Lëvizjes Socialsite për Integrim Klajda Gjosha ka martuar mbrëmjen e djeshme motrën. Dasma është zhvilluar në ambjentet e kalasë së...

Aktualitet 17:35 - 27 Qershor, 2018

Negociatat me BE/ Zbulohet arsyeja pse Holanda dhe Franca dhanë “JO-në”

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha e ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, ka folur për vendimin e marrë ditën e djeshme nga ministrat e Jashtëm të...

Aktualitet 22:22 - 17 Prill, 2018

Rekomandim pa kushte?/ Gjosha: Kushti është brenda nga KE

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, e ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në News24, ku diksutohet çështja e çeljes së negocaitave, ka komentuar dhe deklaratat ku...

Aktualitet 18:54 - 17 Prill, 2018

Çelja e negociatave/ Gjosha thirrje qeverisë: Zgjohu!

Çeljen e negociatave, të Shqipërisë me BE-në e ka përshëndetur dhe ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha. Në një deklaratë për mediet, Gjosha është shprehur se ky...

Aktualitet 20:53 - 16 Prill, 2018

Çelja e negociatave/ Çfarë ndodh me qytetarin e thjeshtë shqiptar? [VIDEO]

E ftuar në emisionin Kolaudim në In Tv, ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha, ka shpjeguar gjerësisht përfitimet që vijën pas çeljes së negociatave. Sipas saj me...

Aktualitet 20:39 - 16 Prill, 2018

Klajda Gjosha: Si na e shiti qeveria çeljen e negociatave, por si është në të vërtetë [VIDEO]

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i...

Politikë 22:16 - 21 Mars, 2018

Përfaqësuesit e BE takim me anëtarë të Komisionit të Sigurisë

Përfaqësues të qeverive të vendeve të BE kanë zhvilluar mbrëmjen e sotme një takim në Pallatin e Kongreseve me anëtarë të Komisionit të Jashtëm dhe të...

Aktualitet 19:32 - 21 Dhjetor, 2017

Vota kundër SHBA-ve në OKB/ Reagon ish-ministrja e Integrimit

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, ka reaguar pas votës së Shqipërisë kundër SHBA-ve në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Me anë të një komenti në rrjetet...