Connect with Us

All posts tagged "kisha katolike"

Sociale 15:42 - 26 Nentor, 2019

Mesazhi i Kishës Katolike/ Momente si këto, duhet të na gjejnë më të bashkuar

Kisha Katolike e Shqipërisë ka shpërndarë mesazhe lutje duke u solidarizuar në këtë moment të vështirë me të gjithë ata që u prekën nga tërmeti. Arqipeshkëv,...

Politikë 18:19 - 9 Tetor, 2019

Vlerësuan Holandën për abortin dhe martesat gay/ Kisha Katolike “kryqëzon” ministret e Ramës

Pas letrës së tetë ministreve të qeverisë Rama drejtuar Parlamentit holandez, ku midis të tjerash vlerësohej legalizimi i martesave, midis së njëjtës gjini, dhe lejimi i...

Aktualitet 16:45 - 17 Shtator, 2018

Abuzimet e Kishës Katolike me të miturit/ Ja shteti i radhës i përfshirë në skandal

Skandali i cili ka përfshirë Kishën Katolike është shtrirë edhe në Holandë.Gjysma e klerikëve akuzohen se kanë fshehur abuzimet seksuale ndaj të miturve. Bëhet fjalë për...

Aktualitet 16:23 - 15 Gusht, 2018

Skandal seksual në SHBA/ 300 priftërinj abuzojnë me të mitur

Kisha katolike në Pensilvani të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është përfshirë në një skandal seksual , pasi është zbuluar se 300 priftërinj kanë abuzuar me...

Aktualitet 12:20 - 17 Nentor, 2016

Kisha Katolike zgjedh pasuesin e Imzot Rrok Mirditës

Kisha Katolike ka zgjedhur pasuesin e Imzot Rrok Mirditës, mesditën e sotme. Ai është George Fredo O.P Arqipeshjkëv i Dioqezës Tiranë-Durrës. Imzot George Fredo O.P ka...

Aktualitet 18:57 - 11 Maj, 2016

Kisha Katolike: Reforma në Drejtësi të ketë kujdes për familjen

*Konferenca Ipeshkvore e Shqipërisë, e mbledhur në Asamblenë e saj të zakonshme, në datat 10 -11 maj 2016, ndër të tjera ka diskutuar edhe për Reformën...