Connect with Us

All posts tagged "kim mehmeti"

Politikë 22:06 - 10 Janar, 2020

“Ky njeri ka probleme mendore”/ Kim Mehmeti “shpërthen” ndaj Ramës

Shkrimtari Kim Mehmeti ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama, të cilin e ka quajtur me probleme mendore. “Nuk mundet që një kryeministër t’i ketë të...

Opinione 16:10 - 4 Janar, 2020

Nga Kim Mehmeti/ Jetojmë në një kohë kur është e turpshme të turpërohesh!

Ne jetojmë në kohë kur ‘nuk ndodh’ ajo që shohim e dëgjojmë, por ajo që shpërfaqet në ‘spektaklet’ e rrejshme mediatike. ‘Spektakle’ në regji të partive...

Politikë 22:09 - 15 Nentor, 2019

“Gjyqtarja që duhet të mbrojë Kushtetutën betohet në kafene”/ Shpërthen Kim Mehmeti

Analisti dhe shkrimtari i mirënjohur i trevës shqiptare të Maqedonisë së Veriut, Kim Mehmeti i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Ekopolitikë” në Ora News e...

Opinione 14:55 - 24 Korrik, 2019

Rilindja duhet t’ua kthejë Shqipërinë shqiptarëve e Teatrin aktorëve!

Nga Kim Mehmeti E ëndërronim si ‘çadër’ kombëtare që do e mbrojë mbarë shqiptarinë, e Shqipëria u bë vend ku vjedhësi i 50 eurove shkon në...

Aktualitet 14:47 - 18 Gusht, 2018

Publicisti i njohur degjeneron Ramën dhe Bashën/ Tregon të vetmen zgjidhje për shqiptarët

Publicisti shqiptar nga Maqedonia, Kim Mehmeti, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, se është një burrë shteti i dështuar dhe për më tepër e cilëson edhe të...

Aktualitet 21:15 - 2 Shkurt, 2018

Kim Mehmeti mbështet protestën kundër shitjes së detit: Harruam atdheun

Publicisti Kim Mehmeti, ka reaguar lidhur me protestën që do të organizohet nesër para godinës së Kryeministrisë, si reagim kundër dhënies së detit Greqisë. Nëpërmjet një...

Aktualitet 13:34 - 9 Shkurt, 2017

VIDEO- Kim Mehmeti sulmon Edi Ramën/ Artist i parealizuar, edhe këtë mandat e kishte tepër

Shkrimtari Kim Mehmeti, në një intervistë të dhënë në emisionin “Komiteti” të gazetarit Berat Buzhala, ka folur me një gjuhë të ashpër për kryeministrin shqiptar Edi...

Kosova & Rajoni 21:43 - 18 Prill, 2015

Mehmeti: Shqiptarët në Maqedoni, më keq se në regjimin socialist

Shqiptarët e Maqedonisë aktualisht ndodhen në pozitë më të vështirë se në kohën e sistemit socialist. I këtij mendimi është publicisti i njohur Kim Mehmeti, i...