Connect with Us

All posts tagged "Kida"

Kryesore Show Biz 20:19 - 8 Korrik, 2019

“Kur do ndalojnë shqiptarët”/ Kida “masakrohet “nga komentet për ndryshimin e pamjes

Këngëtarja e njohur dhe e dashur për publikun shqiptar Kida është përballur me një mori kritikash përsa i përket pamjes së saj të re. Ditën e...

Aktualitet 21:02 - 31 Maj, 2019

“Po përdor emrin e Kidës për famë”/ Genc Prelvukaj i kthen përgjigjen ironizuese ndjekëses

Genc Prelvukaj ka qenë shumë aktiv në tregun muzikor kohët e fundit. Çdo projekt muzikor i tij është kthyer në hit brenda një kohe shumë të...

Aktualitet 21:21 - 20 Maj, 2019

“A je e virgjër?”/ Kida jep përgjigjen që i la të gjithë me gojë hapur

Këngëtarja shumë e dashur nga Kosova, Kida është një nga ato personazhe që e kanë ruajtur me shumë fanatizëm jetën private. Ajo është shumë e komentuar...

kim dhe kida fustan
Aktualitet 23:22 - 14 Janar, 2019

Kim Kardashian inspirohet nga Kida? Vesh të njëjtin fustan si ajo

Shumë shpesh ndodh të akuzojmë personazhet shqiptarë që inspirohen apo kopjojnë ata të huaj në veshje apo stil. Epo këtë herë duket se ka ndodhur e...

Aktualitet 23:45 - 24 Nentor, 2018

Kida bën ndryshimin drastik brenda ditës dhe na duket si Kylie Jenner

Brenda tre orësh Kida kaloi nga grupi i bruneve në atë të bjondeve. Këngëtarja bëri ndryshimin drastik në pamje, me të cilin ka befasuar të gjithë...

Kryesore Show Biz 13:53 - 17 Tetor, 2018

Pa të dashur, këngëtarja shqiptare: Kam nevojë për një njeri në jetën time

Është ndër të paktat këngëtare shqiptare, e cila nuk është përfolur kurrë në media për historitë e saj të dashurisë, por vetëm për sukseset në muzikë....

Kryesore Show Biz 13:10 - 16 Tetor, 2018

(Video)Humbi njeriun më të shtrenjtë në jetë, Kida loton live në emision

Muajin e kaluar këngëtarja shumë e pëlqyer nga publiku, këngët e të cilës kthehen menjëherë në hite, Kida humbi njeriun më të shtrenjtë gjyshjen e saj....

Kryesore Show Biz 14:10 - 25 Qershor, 2018

Foto/ Kida, “çmend” me të kuqen

Teksa po kalon disa ditë pushime në bregdetin turk, këngëtarja nga Prishtina Orhidea Latifi, apo siç e njohin të gjithë Kida, ka postuar disa foto nga...

Aktualitet 18:25 - 19 Janar, 2018

Nuk i kanë por i duan sytë me ngjyrë! Të famshmet që përdorin lente 

E kush nuk do t’i donte sytë me ngjyrë?! Veçanërisht nëse je personazh publik dhe ke lidhje me televizionin. Vajzat më të njohura të ekranit shqiptar,...

Aktualitet 09:38 - 22 Dhjetor, 2017

Këngëtarja shqiptare feston 20-vjetorin! Ja dhuratat speciale që mori

Orhidea Latifi, e njohur me emrin e artit Kida ka festuar 20-vjetorin e lindjes. Që në orët e para të mëngjesit ajo ka postuar dhuratat që...

Aktualitet 00:40 - 13 Tetor, 2017

Marrdhënia Xhensila-Kida/ U qartësuam më në fund

Marrdhënia Xhensila-Kida/ U qartësuam më në fund Mosprezenca e Orhidea Laftifit ose sic quhet ndryshe Kida, në dasmën e Xhensilës dhe Besit solli një sërë spekullimesh....

Kryesore Show Biz 10:41 - 31 Gusht, 2017

Demaksohet këngëtarja shqiptare/ Përdor photoshop në fotot e plazhit

Këngëtarja e njohur me pseudonimin Kida ka postuar kohët e fundit një foto me rroba plazhi ku duket në formën e saj më të mirë. Por,...

Kryesore Show Biz 13:52 - 21 Gusht, 2017

Kida prezanton prindërit/ Mamaja apo motra është kjo!?

Këngëtarja e njohur me pseudonimin Kida, ka postuar një foto në rrjetet sociale me të dy prindërit e saj. Nuk mund të mos bie në sy...

Kryesore Show Biz 17:30 - 28 Maj, 2017

Këngëtarja shqiptare thyen akullin/Më në fund në një lidhje

Kur flasim për artistët shqiptarë duhet të kemi parasysh që një pjesë e mirë e tyre bëjnë show edhe me jetën personale, kurse pjesa tjetër janë...

Kryesore Show Biz 08:30 - 14 Maj, 2017

E bëri Era, Kida dhe tani  e bën edhe Samanta

Era Istrefi, Kida dhe Samanata Karavello janë tre vajza simpatike të skenës shqiptare, por duket se kjo nuk është e vetmja gjë që i bashkon. Këngëtaret...

Kryesore Show Biz 17:00 - 11 Maj, 2017

Këngëtarja shqiptare e marrosur pas Enrique Iglesias/Ja çfarë ka bërë

Ajo është një këngëtare e re në moshë dhe kjo bën që të ketë idhuj artistë  ndërkombëtar të brezit të ri. Bëhet fjalë për Kidën dhe...

Showbizz 00:45 - 5 Maj, 2017

Ruhuni nga sëmundja ngjitëse që ka kapur grupin e Mozzik

Mozzik së bashku më të vëllanë, Getinjo, Endrin, këngëtaret Kida e Baby G janë grup në manaxhimin e Zzap&Chriss. Ata kanë marrëdhënie shumë të mira me...

Kryesore Show Biz 18:00 - 4 Maj, 2017

Në fillm e bëri Era Istrefi dhe tani e bën kjo këngëtare shqiptare

Këngëtaret shqiptare   i kushtojnë shumë rëndësi  look-ut të tyre dhe përpiqen që të shkojnë paralelisht  me trendet e ndjekura nga vipat e huaj. Pak ditë më...

Kryesore Show Biz 17:30 - 4 Maj, 2017

Ruhuni nga sëmundja ngjitëse që ka kapur grupin e Mozzik

Mozzik së bashku më të vëllanë, Getinjo, Endrin, këngëtaret Kida e Baby G janë grup në manaxhimin e Zzap&Chriss. Ata kanë marrëdhënie shumë të mira me...

Kryesore Show Biz 18:00 - 3 Maj, 2017

Ja si e sheh Kida personin e zemrës

Kida është shumë simpatike dhe e ëmbël, por në intervistat e dhëna është shprehur se është ende në kërkim të personit që do i rrëmbejë zemrën....

Showbizz 01:20 - 24 Prill, 2017

Xhensila Myrtezaj fanse e zjarrtë e kësaj këngëtareje shqiptare

  Xhensila Myrtezaj ka zbuluar për  të gjithë fansat e saj në instagram se kush është kolegia e saj e preferuar. Të gjithë e kemi kuptuar...

Kryesore Show Biz 20:41 - 23 Prill, 2017

Xhensila Myrtezaj fanse e zjarrtë e kësaj këngëtareje shqiptare

Xhensila Myrtezaj ka zbuluar për  të gjithë fansat e saj në instagram se kush është kolegia e saj e preferuar. Të gjithë e kemi kuptuar në...

Kryesore Show Biz 22:00 - 21 Prill, 2017

E pabesueshme por e vërtetë/Ja artistja shqiptare pa asnjë ndërhyrje plastike

Showbizi shqiptar është i tejmbushur me femra të bukura, por pyetja që ngrihet gjithë kohën është: sa natyrale është bukuria e tyre? Edhe pse shumica e...